Skocz do zawartości

Kszysiu

WHT Pro
 • Zawartość

  1394
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  18

Wszystko napisane przez Kszysiu

 1. Ja ci polecam ludzi z websensa.com. Tworzyliśmy z nimi kilka projektów dla dużych firm (oni deweloperka, my hosting). Ludzie godni polecenia
 2. W jaki sposob moge poinformowac administracje ze nie zgadzam sie z postanowieniami regulaminu i chcialbym, aby wszystkie moje posty jak i konto zostaly usuniete? Na jaki adres email moge to napisac?
 3. to gdzieś się zbieramy? ewentualnie tu albo na pw proszę info...
 4. Coś za coś. Obsługa 1gbit też swoje robi, odbija się na poborze prądu Trochę śmiesznie wg mnie jak sprzęt ma szybsze wifi niż interfejs kablowy...
 5. Aha... Widziałeś kiedyś mikrotika z AC i gigabitem poniżej 500zł? bo my tu gadamy o sprzęcie poniżej 200. 60m w zastosowaniach domowych to trochę... dużo...
 6. mam względnie duże mieszkanie (57m2), ale względnie foremnym prostokącie więc w najdalszym rogu mieszkania mam od routera nie więcej niż 10m i sprawdza się, laptop raczej zawsze pokazuje co najmniej 4 kreski. na telefonie w sumie uwagi nie zwróciłem.
 7. zróbmy testy swoich VPS

  Ogólnie to jest chyba najgłupszy test wydajności dysków na świecie i nie ma nic wspólnego z realną wydajnością. Piszemy zera, które po drodze i tak są gdzieś wycinane, a nawet jeśli nie to jest to i tak gdzieś po drodze cachowane albo kompresowane (a po kompresji zajmują całe 0 więc można pisać i 10GB/s). przetestujcie to jakimś fio czy czymś. testowanie dysków pisaniem zerami powinno umrzeć gdzieś w czasach gdy zaczęły się pojawiać serwery VPS.
 8. szukałem "czegoś taniego do domu najlepiej z gigabitem i 5ghz bo 2,4 zapchane" i na dev ops sys ops polska polecili mi netis'a wf2780. Śmiga bardzo fajnie. Chyba jedyna wada to antenki wbudowane nieodkręcane (4 sztuki).
 9. przeniszenie zmiennej z php do sh

  Wg mnie dużo lepiej, żeby wykonać to kopiowanie już bezpośrednio za pomocą php. Chociaż mi się wydaje, że do tego fajnie się nadaje python. Serwerek www bardzo prosty stawia się z użyciem bottle.
 10. przeniszenie zmiennej z php do sh

  Może autor tematu podzieli się z nami informacją co mniej więcej chce osiągnąć, to będzie nam łatwiej mu powiedzieć, dlaczego ma tak nie robić i może znajdziemy lepsze rozwiązanie niż odpalanie bash'a z php'a
 11. przeniszenie zmiennej z php do sh

  uruchamiasz skrypt bash z parametrami np: ./skrypt lol1 lol2 a w tresci masz echo $1 #wyswietli lol1 echo $2 #wysiwetli lol2 chyba najprostrze. Możesz ewentualnie użyć jakiegoś argparsera, żeby uzyskać np -u zmienna1 -d zmienna2 Pytanie po co w sumie mieszać te języki?
 12. szukam dobrego dedyka

  Dlaczego d1520 jesli ma tyle samo jajek, ale duzo mniejszy zegar od e3 1240? Bo nie kumam.
 13. Szukam wspólnika - Hosting

  Też cośtam pykłem na pw
 14. Raspberrypi

  obstawiam allegro
 15. motoWHT

  2T jest trochę paliwożerne. Z cylkiem 70ccm klasy sport to pewnie zjada tyle co samochód z małym dieselkiem Ja się ostatnio nad jakimś 125ccm 4t (typu cbr 125, ybr 125) zastanawiałem... Ale po zmianie przepisów te kilka lat temu mam wrażenie że ceny mocno w górę poszły.
 16. Serwer dedykowany z dużym dyskiem

  No cóż. Sam nie zadbałeś, aby monitorować macierz czy oba dyski są ok. Monitoring jest ważny. Przecież wiadomo, że będzie działać jak jest drugi dysk Tu nie wychodzi problem twojej serwerowni, tylko braku należytej konfiguracji/monitoringu twojego serwera. Jeśli masz takie podejście to zakup serwer VPS gdzie o sprzęt będzie dbać twój dostawca.
 17. Serwer dedykowany z dużym dyskiem

  A co się wydarzyło?
 18. Wszystko będzie lepsze od 1and1, nazwy i home... Pytanie co masz za stronę, jaki ruch, ile teraz płacisz i jaki masz budżet
 19. Pytanie brzmi - jaki masz na to budżet?
 20. Wake on LAN

  a może masz coś z ssh w tej sieci?
 21. Zamiana dedyka na dwa mniejsze

  Zależy jaka usługa... Ale zasadniczo to tak...
 22. Multivps czy coś podobnego

  Co? Jest VNC, nie ma opcji użycia własnego obrazu, jest to PV (parawirtualizacja) więc windowsa i tak być w żaden cudowny sposób nie uruchomił.
 23. Multivps czy coś podobnego

  XEN, ale PV, bez opcji instalacji własnego systemu.
×