Skocz do zawartości

KerbenII

Użytkownicy
  • Zawartość

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

Wszystko napisane przez KerbenII

  1. Umowę należy przeczytać przed podpisaniem, a w przypadku wątpliwości skonfrontować z prawnikiem. Na pewno bardziej profesjonalnie niż żalić się zleceniem na forum służącym opiniowaniu firm hostingowych, w dodatku podpisując się nazwą agencji ds. budowania wizerunku (PR). Kwestię rozliczania należy "dogadać" przed podpisaniem umowy i zadbać o to aby znalazły się w niej odpowiednie zapisy. Jeżeli ma rachunek, to pani ma potwierdzenie przelewu, przelanego w odpowiedniej kwocie na rachunek zleceniodawcy. Do wygrania sądownie sprawy nie potrzebuje pani do tego kopii rachunku.
  2. Problem z zainstalowaniem DA

    Czy instalujesz DirectAdmina na nowej, nieużywanej maszynie (zaraz po formacie)?
  3. Ogólnie to: Ta cała strona to jeden wielki szablon (Kliknijcie np. na "Przejdź do Panelu Admina", na dole strony), a wywali was na totalnie innej domenie Wbrew informacjom na stronie ani firma blue-net, ani silver-net nie jest partenerem NASK Innych informacji nie chciało mi się sprawdzać, ale ja nie zdecydowałbym się hosting w takiej firmie. PS: inspireo i Blue-NET.pl proponuję dogadać się między sobą, a nie robić "burdel" w wątku z ocenami firm hostingowych. Jeżeli ma Pani podpisaną jakąkolwiek umowę z Blue-NET.pl i w dalszym ciągu uważa pani, że Blue-NET.pl się z niej nie wywiązuje to może pani domagać się naprawy szkody i wypłaty zadośćuczynienia (w przypadku gdy taki zapis został zawarty w umowie) na drodze sądowej.
  4. Podejrzewam, że może być to spowodowane przesyłaniem POSTa do strony dodaj.html ;-)
  5. Witam, Proszę o wstępną wycenę kolokacji serwera typu Rack (2U), 750W. Serwer będzie wykorzystywany pod hosting strony szkoły (zsem.edu.pl) oraz jako platforma hostingowa dla jej uczniów (proste stronki tworzone w ramach zajęć). Pozdrawiam, Patryk Węgrzynek
  6. logi serwera auth.log

    Zależy od konfiguracji jail.conf: enabled = true filter = sshd action = iptables[name=SSH, port=ssh, protocol=tcp] #zablokuje pojedynczy port logpath = /var/log/auth.log maxretry = 5 enabled = true filter = fail2ban action = iptables-allports[name=fail2ban] #zablokuje na wszystkich portach logpath = /var/log/fail2ban.log maxretry = 5
  7. Nie mogę edytować więc tworzę nowy post: Softaculous ma w wersji płatnej 384 skrypty, a nie jak wcześniej podałem 154.
  8. Witaj, Może prościej będzie zwiększyć maksymalny czas wykonywania skryptu? :-) Służy do tego php'owa instrukcja ini_set('max_execution_time', 300); Może Ci się przydać również zwiększenie maksymalnej ilości limitu miejsca w pamięci: ini_set('memory_limit', '128M'); Jeżeli w dalszym ciągu chcesz podzielić ten plik xml na mniejsze części, to tutaj znajdziesz odpowiedni program (w funkcjonalnej wersji trial).
  9. Ostatnie oficjalne wydanie 16 lat temu, ale wykorzystywany z powodzeniem do dzisiaj :-) EDIT:Co do automatycznej instalacji skryptów: Softaculous - 55 skryptów w licencji darmowej, 154 w płatnej (24 dolców na rok)
  10. Pierwszy VPS - wskazówki i rady

    Oczywiście, możesz bawić się na swoim własnym komputerze, ale musisz pamiętać o tym, że jakość świadczonych usług będzie pozostawiać wiele do życzenia. Możesz mieć też lekko p********e jeśli jakiś dowcipniś z Korei lub Pakistanu puści na Ciebie DDoSa (dostawca internetu nie będzie zadowolony). Poza tym, pamiętaj, że wynajęcie nawet najtańszego VPSa upoważnia Cię do zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi od Twojego hostera (co niejednokrotnie, przynajmniej w moim przypadku) przyśpieszało rozwój o parę miesięcy.
  11. Wynajem VPS

    Niestety, nie mogę Ci pomóc. Moje wszystkie VPSy działają pod kontrolą Linux/Unix, a Twój bot do DO wymaga zainstalowanego Net Framework 4.5.2 (czyli notabene platformy Windows). Ale słuchaj: Jest taka fajna platforma Vultr (tutaj masz kupon $50 dolarów na 60 dni) dzięki któremu przez te parę dni "pociągniesz" VPSa z Windows Server za darmo. Pamiętaj tylko, że obowiązuje Cię opłata rejestracyjna (w wysokości $2,50), które zostaną Ci zwrócone w przeciągu 7-14 dni (Zabezpieczenie przeciwko kilkunastokrotnym rejestracjom). Nie przesadź z wyborem maszyny, ponieważ ceny podane w cenniku są podane w rozliczeniu godzinowym. Mam nadzieję, że pomogłem :-)
  12. logi serwera auth.log

    Z analizy informacji zapisanych w authlogu mogę powiedzieć, że ostatnie udane logowanie z zewnątrz do maszyny udało się z adresu: 81.15.179.6 jest to adres utrzymywany w Polsce (najprawdopodobniej Twój własny). Powodem dziwnych logów jest CRON, który podnosi uprawnienia do roota dla użytkownika admin. Jeżeli nie chcesz, aby Twój authlog był "zaśmiecany" działaniem crona wykonaj następujące czynności: (poradnik dla Debiana) przejdź do katalogu /etc/pam.d otwórz ulubionym edytorem plik: common-session-noninteractive poszukaj linii z takim wpisem: session required pam_unix.so Nad tą odszukaną linijką dodaj nową z następującą zawartością: session [success=1 default=ignore] pam_succeed_if.so service in cron quiet use_uid zapisz plik i wyjdź z niego dokonaj restartu usługi CRON poleceniem service cron restart Na koniec na wszelki wypadek można sprawdzić czy kolejne logowania się do maszyny pojawiają się w pliku auth.log. Jeżeli z jakiegoś powodu kolejne informacje w logu się nie pojawiają (bo np. wpadliśmy na pomysł grzebania w tym pliku) to restartujemy usługę rsyslogd poleceniem: service rsyslog restart Jeżeli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo serwera to masz dwa warianty do wyboru: Jesteś administratorem usług hostingu współdzielonego (i udostępniasz swoim klientom logowanie po SSH) W takim przypadku nie powinieneś zmieniać portu dla usługi SSH, tylko zainstalować i skonfigurować fail2ban (który będzie automatycznie banować userów, których IP będzie wielokrotnie wskazywać nieprawidłowe logowania). Pamiętaj, że takie działanie może zablokować Twojego klienta (który np. zapomniał hasła do maila) i będziesz musiał go odblokować - najlepiej, aby wtedy Strona Główna Twojego hostingu była na innej maszynie niż Twój hosting, tak, aby klient dalej miał możliwość zobaczenia Twoich informacji kontaktowych. Jesteś administratorem serwera dla siebie (i/lub kilku zaprzyjaźnionych osób): Wtedy możesz iść na "maksa" z bezpieczeństwem. Konfigurujesz sobie OpenVPNa i na Firewallu blokujesz jakikolwiek dostęp "z zewnątrz" do SSH, FTP i innych kluczowych zasobów. Swoim zaufanym znajomym dajesz certyfikaty lub loginy i hasła do VPNa, dzięki któremu podłączają się oni do serwera, ale jako użytkownicy lokalni. Z doświadczenia wiem, że nie opłaca się zmieniać domyślnego portu SSH. Może kiedyś to działało, teraz zazwyczaj boty skanują całą sieć w poszukiwaniu odpowiedzi odpowiedniego daemona, więc moim zdaniem zmiana portu SSH = po prostu utrudnienie sobie życia.
  13. logi serwera auth.log

    Czy nie masz przypadkiem na tym serwerze wgranego DirectAdmin?
  14. Wynajem VPS

    Witaj, Jakie potrzebujesz parametry/ do jakich portów dostęp?
  15. Backup online

    Tak jak Bartosz Z pisał możesz wziąć tego VPSa za 93 zł rocznie (http://www.time4vps.eu/) i robić backupy z automatu Cronem przy użyciu rsync. (Rsync najpierw porówna czy dany plik został zmieniony, więc nie będzie Ci robić niepotrzebnych zmian). Taniej nie znajdziesz :-)
  16. Problem z Nginx.

    Upewnijmy się więc z jakiej wersji OpenSSL korzysta NGINX: ldd `which nginx` | grep ssl i czy nie jest ona wrzucona "na sztywno": ./objs/nginx -V Wrzuć proszę w odpowiedzi co Ci zwrócił terminal.
  17. Problem z Nginx co równe 24h

    Możliwe, że nie masz ustawionego żadnego swapa i po prostu brakuje Ci pamięci RAM. Ja tak miałem z MariaDB - restartowała mi co parę godzin. Wystarczyło wyłączenie buforowania (performance_schema). Dla nginxa będzie to dodanie w pliku konfiguracyjnym( /etc/nginx/nginx.conf ) lub vhostach sendfile off; Jeżeli masz oryginalnego DA możesz też utworzyć ticket tutaj. Ich support jest nieźle ogarnięty i szybko zdiagnozuje Twój problem, a co najważniejsze napisze Ci krok po kroku co zrobił, aby go rozwiązać.
  18. Na licencji OpenSource: http://www.vhcs.net/index-2.html
  19. Pierwszy VPS - wskazówki i rady

    Ok, więc tak: Jeżeli wydajność serwera jest twoim największym priorytetem to polecam H20 - bije na głowy wszystkie inne serwery HTTP (ale uwaga: jest w ciągłym rozwoju i tak jak nginx Community nie wspiera .htaccess tylko własny standard) Co do baz danych to faktycznie PostgreSQL może okazać się lepszym wyborem: link do porównania Jeżeli będziesz dawać innym userom dostęp do SSH/FTP, to pamiętaj o zmianie chmoda w katalogu home na 711 i nadaniu userom chmod 710, a także wrzucenia każdego pod osobnego chowna. Spowoduje to restrykcję opuszczania katalogu domowego (FTP), a także niemożność edycji ważnych plików systemu (SSH). Webmin jest dobrym wyborem. Możesz też zastanowić się nad ZPanel, albo Ajenti. Ja jako FTP używam PureFTPd.
  20. gbzl.pl - Mega proste stawki: 1 GB za 1zł.
  21. Pozwolisz, że nawet nie odniosę się do tego komentarza :-)
  22. Witaj Łukaszu, Dzięki za wyrażenie swojej subiektywnej opinii odnośnie poziomu nauczania w "Nowosądeckim Elektryku". Chciałbym jednak powrócić do tematu posta, którym jest szukanie najlepszej (nie najbliższej) oferty kolokacji serwera dedykowanego. Swoje oferty proszę kierować (tak jak dotychczas) w formie wiadomości prywatnych, lub na mojego maila (pwegrzynek@zsem.edu.pl) PS: Proszę moderatora o przeczyszczenie wątku z różnego rodzaju dygresji i off-topów.
  23. Pierwszy VPS - wskazówki i rady

    Jako mailserver weź exim + dovecot. Zamiast mysql proponuję mariadb (wydajność). Co do bezpieczeństwa hm... zależy co chcesz z tym serwerem robić. Jeżeli to będzie VPS tylko dla Ciebie, to właściwie większość tych aplikacji będzie od razu odpowiednio skonfigurowana. Ja zawsze zamykam wszystkie niepotrzebne porty w firewalld/iptables (czasem aby apache Ci odpalił będziesz musiał odblokować jego port). Mam też w zwyczaju blokować dostęp po WANie do SSH, FTP itd - stawiam na serwerze VPNa przez który się loguje. Raz miałem taki przypadek, że mój VPS nie miał zewnętrznego IP, tylko szedł po LANie i router wywalał go na zewnętrzne. Serwer widział wtedy wszystkie połączenia przychodzące jako 192.168.0.1 (gateway) przez co jak ktokolwiek poprawnie zalogował się na swojego maila to wszyscy byli z marszu "uwierzytelniani" do SMTP. Wystarczyło wtedy zmienić w /etc/virtual/pophosts hostlist relay_hosts = net-lsearch;/etc/virtual/pophosts na hostlist relay_hosts = co skutecznie zablokowało SPAM.
  24. Dzięki! Napisałem już wcześniej do SDC, ale nie zawarłem wszystkich wymaganych przez was informacji. Pozwoliłem sobie wskazać w mailu źródło polecenia - na pewno Ci nie zaszkodzi, a może pomoże :-)
  25. Wspominałem :-) Potrzebuję tam przenieść również Windowsa.
×