Skocz do zawartości
Pity

89 Groszy Za DomenĘ?

Polecane posty

Na www.domeny.pl pojawiła się możliwość kupna domeny już za 89 groszy,a ponadto można też mieć serwer za 1 zeta. Ciekawe kiedy firmy będą rozdawać domeny za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pity, widzę, że bardzo cię "rajcuje" promowanie domeny.pl na wszystkich forach ;P

Zapomniałeś tylko dodać, żeby chętni na te "tanie" domeny i serwery uważnie czytali regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pity czy na jakimś forum "pochwalili" Waszą promocję?

oj chyba niee

... więc jest to raczej kiepski pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie taka cena od razu odpycha od zakupu.. podobnie jak w nazwa.pl, w życiu tam bym nic nie kupil.. Rozumiem promocja, ale bez przesady..

 

szkoda, ze za tyle nie daja domen .pl - bym kupil ich ze 100 i oczywiscie nie przedluzyl na nastepny rok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy to takie 89 gr ?

 

regionalne - 0.89 zł

.info - 0.99 zł

.eu - 9.89 zł

.net - 9.89 zł

.com - 9.89 zł

com.pl - 39.89 z

 

Reszta ma normalne ceny ...

kolejny chwyt z typu

 

szkoda, ze za tyle nie daja domen .pl - bym kupil ich ze 100 i oczywiscie nie przedluzyl na nastepny rok..

dlatego zazwyczaj te tanie domeny to regionalne ... by ktos sie czasem nie dorobil ;):)

 

Damy ci domene za 1 zł a odnowienie 200 zl :) <= to tylko tak napisane gdyz czesto w owych promocjach odnowienie domeny jest prawie 2 razy drosze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no moze troche przesadzilem z tymi 200 zł . Ale czesto jest to na zasadzie ze :

"normalne" odnowienie 100 zł

Odnowienie domeny jesli kupiles w promocji 150 zł .

I i tak wychodzi na jedno bo placac 1 zł za domene a normalnie np 30 zł za rok zaplacimy normalna cene za odnowanie plus operator doliczy nam te 30 / 50 zł z poprzedniego roku. Poprostu dany uslugodawaca liczy na to ze nasza domena przez rok sie rozwinie i przedluzymy transfer domeny pokrywajc "roczne" koszty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

W sprawie promowania domeny.pl to chcę oznajmić iż jest to tylko informacja dla tych, którzy faktycznie są zainteresowani. Jak Wiecie w dzisiejszych czasach każda domena ma swoją wartość nawet poczciwa .org, ponieważ konkurencja nie śpi. Wyobraźcie sobie że Wasza firma posiada fantastyczną stronę www i Jesteście właścicielami 3 czy 4 podstawowych domen pl, com, com.pl czy eu lub info. Dziennie Wasza strona odnotowuje kilkadziesiąt lub kilkaset wejść. Nagle okazuje się, że ktoś wykupił pozostałe domeny, które wbrew pozorom są gorsze i wypozycjonował pod "Waszą" nazwą domeny swoją firmę - pod warunkiem że oczywiście wcześniej sprawdził że Wasza firma nie posiada znaku towarowego - co w Polsce jest nagminne. Gwarantuję, że efekt będzie widoczny od razu. Nie uważajcie więc tego za zło, lecz za próbę poinformowania innych o fakcie istnienia jakichkolwiek możliwości, aby uniknąć tego rodzaju niespodzianek.

 

Każda promocja ma swoje prawa - Kupujesz telefon za 1 zeta a Musisz przez dwa lata być w sieci - wszystko to samo. Więc nie widzę problemu - trzeba tylko pomyśleć ekonomicznie i marketingowo, a przede wszystkim przyszłościowo.

 

Co do przedłużeń - to z reguły są one jednakowe u wszystkich registrarów - jedynie NASK jako monopolista ma ceny wyższe.

 

szczerze - chciałbym również, aby wszystko było za darmo - może kiedyś tak będzie, ale na razie warto brać co jest i gdzie jest w danym momencie najtaniej.

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pity wszystko fajnie i w ogóle super... tylko jaka inna polska firma trzyma klienta z zakupioną domeną przez 3 lata ? ;)

Wszędzie to góra jeden rok.

 

Ciekawe dlaczego domeny.pl nie umieściło w cenniku domeny, kosztów ich odnowień :|

A może są gdzieś sprytnie ukryte?

Zwykły szary klient patrząc na ten cennik będzie uważał, że są to ceny za rejestrację oraz przedłużenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe dlaczego domeny.pl nie umieściło w cenniku domeny, kosztów ich odnowień :|

A może są gdzieś sprytnie ukryte?

 

Sa gdzies, ostatnio mialem zapytanie o to czemu domeny.pl takie tanie. Szukalem chyba z 5 minutow kosztow odnowien, ale w koncu znalazlem. Dla .pl-ki 100 zl netto. No i 3 letnie trzymanie klienta, jak mowisz.

 

Moje najwieksze watpliwosci zawsze budzi w przypadku takich ofert zestawienie punktow regulaminowych: zakaz zmiany rejestratora przez okres 3 lat (oczywiscie ujety w innych slowach) oraz koszt przedluzenia wg cennika obowiazujacego w dniu przedluzenia. Inaczej mowiac - dzis rejestruje, a za rok firmie cos strzeli do lba i wystawia 1000 zl za odnowienie, i co, jeszcze przez 2 lata mam im tyle placic? :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oraz koszt przedluzenia wg cennika obowiazujacego w dniu przedluzenia. Inaczej mowiac - dzis rejestruje, a za rok firmie cos strzeli do lba i wystawia 1000 zl za odnowienie, i co, jeszcze przez 2 lata mam im tyle placic? :-).

Wszędzie tak jest.

Wyobraź sobie taką sytuację:

Firma 'X' dzisiaj cenę odnowienia domeny .pl ma 100zł netto (NASK 200zł netto).

Jutro NASK podwyższa cenę, a co za tym idzie, partnerzy NASK'a też muszą jeżeli chcą zarobić lub będą dopłacać.

 

PS. gdzieś czytałem, że ceny domeny globalnych pójdą w górę lada miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie tak jest.

Wyobraź sobie taką sytuację:

Firma 'X' dzisiaj cenę odnowienia domeny .pl ma 100zł netto (NASK 200zł netto).

Jutro NASK podwyższa cenę, a co za tym idzie, partnerzy NASK'a też muszą jeżeli chcą zarobić lub będą dopłacać.

 

Nie wszedzie, tylko tam, gdzie klient jest wiazany lojalkami :-). Jakos mam do tego dystans ;-).

 

PS. gdzieś czytałem, że ceny domeny globalnych pójdą w górę lada miesiąc.

 

Od pazdziernika. O pare procent.

http://di.com.pl/news/16250,Oplaty_za_dome...a_wzrosnac.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszedzie, tylko tam, gdzie klient jest wiazany lojalkami :-). Jakos mam do tego dystans ;-).

Jak nie, jak tak?

Nawet jak kupisz domenę po standardowej cenie to i tak obowiązuje Cię cena w chwili odnowiednia domeny, a chwili zakupu. (przeglądnij sobie kilka regulaminów rejestratorów domen).

 

A jeżeli ceny odnowień są gwarantowane lub podane zostały przy zawieraniu umowy to jeżeli nastąpi ich zmiana (zmiana umowy/regulaminu) to: zmiana cen = możliwość rozwiazania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie, jak tak?

Nawet jak kupisz domenę po standardowej cenie to i tak obowiązuje Cię cena w chwili odnowiednia domeny, a chwili zakupu. (przeglądnij sobie kilka regulaminów rejestratorów domen).

 

Jasne, ze tak. Ale ja mowilem o niebezpiecznym polaczeniu dwoch wspomnianych przeze mnie punktow regulaminu. W przypadku ktory opisujesz zajdzie juz tylko jeden przypadek i nie bedzie on juz niebezpieczny :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda, ze za tyle nie daja domen .pl - bym kupil ich ze 100 i oczywiscie nie przedluzyl na nastepny rok..

 

...i zapewne wpakowałbyś się w kłopoty. Gdy jakiś rejestrator w promocji rozdaje domeny poniżej opłat NASK, to zwykle w regulaminie pojawia się zapis, że w przypadku nieprzedłużenia domeny na kolejny rok, musisz zwrócić koszty do wysokości 'normalnej' opłaty rocznej. A regulamin trzeba zaakceptować przy rejestracji domeny, dlatego warto go uważnie przeczytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

serwerza 1 zl jest na 3 msc a 0 msc trzeba normalnie placisz ( wylicza ci ile musisz doplacic :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwerza 1 zl jest na 3 msc a 0 msc trzeba normalnie placisz ( wylicza ci ile musisz doplacic :P )
Możesz pierw przeczytać to co napisałeś, a dopiero potem publikować posty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×