Skocz do zawartości

Polecane posty

Coś masz zwalone z kodowaniem :P

 

Jeśli mówię o dzieciakach, to niekoniecznie trzeba to rozumieć wyłącznie jako wiek. Liczy się wiek intelektualny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś masz zwalone z kodowaniem :P

 

Jeśli mówię o dzieciakach, to niekoniecznie trzeba to rozumieć wyłącznie jako wiek. Liczy się wiek intelektualny :P

 

Przed chwilką było jeszcze dobrze, teraz to już chyba tylko Mulder pomoże...

 

No tak, masz rację, ale muszę przyznać, że jeszcze nie spotkałem się w polskich warezach, by - osoba na papierku dorosła - zachowywała się jak zakompleksione dziecko. Raczej trafiam na adminów - gimnazjalistów, którym jak mówię o Ustawie o Prawach Autorskich, to wklejają mi wcześniej zacytowaną bzdurę o Internet Privacy Act i trzymaniu plików na dysku przez max 24 po czym trzeba je usunąć (swoją drogą też jakiś wymysł, bo nie spotkałem takiego zapisu w ustawie). No i jeszcze takich adminów wyróżnia sposób wypowiadania się. Wiele ":*D", "lol", brak znaków interpunkcyjnych, setki ortografów...

 

Gdzieś chyba wklejałem korespondencję z głównym adminem jednego z największych polskich warezów, zdaje się, ze na optymalizacji. Polecam lekturę, można sobie nieźle humor poprawić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Privacy Act i trzymaniu plików na dysku przez max 24 po czym trzeba je usunąć (swoją drogą też jakiś wymysł, bo nie spotkałem takiego zapisu w ustawie)

 

Bo takie coś nigdy nie istniało i nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od niedawna jestem uzytkownikiem strony xxxxxxxi która w duzym stopniu pozwalała mie uzupełniac programy do mojego komputera ,niestety od dzisiaj strona została zablokowana. Prosiłbym wiec o udostęnienie i dalszego korzystania z programów zawertych na waszych stronach .

z uszanowniem

 

Oto mail jakiego otrzymałem po tym jak zablokowałem jedno z takich for. Jak go przeczytałem to aż mi się żal zrobiło, że pozbawiłem kogoś możliwości uzupełnienia kolekcji programów <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

..a ja myślałem, że te krzaczki z kodowaniem to specjalnie, by dopełnić temat.. że tam polski język niepopularny :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj znalazlem warez ktory troszke mi przeszkadza - tematyka taka sama jak jeden z moich portali wiec zaczeli spamowac u mnie...

akurat jest na nazwa.pl - jak myslicie zamkna go jak zloze skarge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@moron id? do wró?ki, ona Ci na pewno powie...

Jak sam nie z?o?ysz skargi to si? nie dowiesz, prawda?

 

PS. tylko si? nie zdziw jak Twój portal zostanie zamkni?ty skoro masz tak? sam? tematyk? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tematyke mam taka sama ale bez warezu :)

w regulaminie maja tylko wymog zgodnosci z prawem a warez jest dyskusyjny

jutro napisze i zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Donosiciele w naszym kraju i nie tylko zawsze źle kończyli ... zawsze takimi gardziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

też ale zawsze to kontakt z policja (służbami ścigania) w sumie zupełnie nie potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donosiciele w naszym kraju i nie tylko zawsze źle kończyli...

Donosiciele owszem, choć też nie zawsze. Problem polega na tym, że donosiciel różni się od obywatela i to dość znacznie. Nazywanie zachowań obywatelskich donosicielstwem źle świadczy o osobie, która w ten sposób się wyraża.

 

W cywilizowanych krajach działają osiedlowe programy pomocy sąsiedzkiej, w ramach których sąsiedzi zgłaszają na policję różne akty naruszenia czy łamania prawa. Przestępczość w takich osiedlach spada o 60-70%, bo zgłoszenie kradzieży czy pobicia jest tak samo pewne, jak złego parkowania czy niszczenia zieleni... i tak samo sprawdzane.

 

zawsze takimi gardziłem.

Gardzisz tymi, którzy mają odwagę zgłaszać naruszenie prawa? Moje gratulacje, dzięki Tobie przestępcy mogą spać spokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piotrze bez przesady - dzwonienie po straz miejska bo sasiad zaparkowal na 5 minut w niedozwolonym miejscu to przesada i nie uwazam tego za godne pochwaly

ale jak sie widzi kradziez to zgloszenie jej nie jest konfidenctwem/kapowaniem/donoszeniem tylko spelnieniem obowiazku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko, czy pozywanie gimnazjalisty do sądu za piractwo to dobry pomysł. Sądząc po wklejanych na niemal każdym pseudowarezie info o Privacy Act te dzieciaki nie mają bladego pojęcia o konsekwencjach swoich czynów. Tu przydałby się raczej jakieś solidne manto od rodziców i szlaban, a nie targanie ich po sądach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajecie sobie sprawę, iż "donosić" w dzisiejszych czasach trzeba umieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@moron już nawet taki UOKiK nie przyjmuje wniosków od anonimów, a uwierzyć nie mogę, że jakiś 16-latek złoży doniesienie na konkurencję i podpisze się prawdziwymi danymi.

 

PS. jeżeli już zwracasz się do kogoś na "Pan" to wypada imię/nazwisko pisać z dużej litery, tak samo Pan czy Pani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrze bez przesady - dzwonienie po straz miejska bo sasiad zaparkowal na 5 minut w niedozwolonym miejscu to przesada i nie uwazam tego za godne pochwaly

Oczywiście, w takim przypadku masz rację. Ale jak sąsiad od miesiąca parkuje na trawniku albo blokuje wejście do klatki, to telefon do odpowiedniej instytucji nie jest donosem, ale dbaniem o swoje prawa.

 

ale jak sie widzi kradziez to zgloszenie jej nie jest konfidenctwem/kapowaniem/donoszeniem tylko spelnieniem obowiazku

Otóż to. A w szczególnych przypadkach można odpowiadać przed sądem razem ze złodziejami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, w takim przypadku masz rację. Ale jak sąsiad od miesiąca parkuje na trawniku albo blokuje wejście do klatki, to telefon do odpowiedniej instytucji nie jest donosem, ale dbaniem o swoje prawa.

 

A moze najpierw rozmowa z ów sąsiadem? Moze nie widzi nic złego w tym co robi, a po takiej rozmowi może się coś zmieni - jeśli nie wtedy chwytać za telefon

 

Co do samego warezu, mówicie o dzieciarni , jednak głównie nie chodzi tu [ jak już ktos w bardzo infantylny sposób napisał ] 'kozaczenie' a o pieniądze , zauwazcie, że na każdym takim 'warezie' jest reklama na reklamie . Koszty , oczywiscie ... żadne uzytkownicy serwisu sie zrzucą na serwer dedykowany za 5 tysiecy to i na domene na 3 lata wystarczy czysty zysk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z Piotrem M. , nie to że to mój imiennik, ale wolałbym aby w Polsce istniało coś w stylu rodzina się kłóci i sąsiedzi wzywają policję. Może parę strasznych zajść - morderstw można było uniknąć.

 

Według mnie w Polsce istnieje złe określenie na to, zamiast mówić "informowanie policji/straży miejskiej" używa się słowa które już w samym brzmieniu coś jest złego, do potępienia - donosicielstwo.

 

Szkoda że tak jest, ale to właśnie Polska. Niech się rozwijają patologie, przestępstwo i zbrodnie. Przecież media muszą mieć jakieś zajęcie ;) i zawsze jest "nie myślałem/am że może do tego dojść", "były kłótnie", "a ja nie wiem!"

 

Ehh szkoda że mamy ludzi pokroju "spieprzaj dziadu" :)

 

Ale jak widać na tym forum też są ludzie

Donosiciele w naszym kraju i nie tylko zawsze źle kończyli ... zawsze takimi gardziłem.
. Może chodziło patrickowi o czasy przed 89r , ale to już mineło, i jeśli tak uważasz po 89r to tobą trzeba gardzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, w takim przypadku masz rację. Ale jak sąsiad od miesiąca parkuje na trawniku albo blokuje wejście do klatki, to telefon do odpowiedniej instytucji nie jest donosem, ale dbaniem o swoje prawa.
najpierw uczciwosc wymaga rozmowy z sasiadem

a co jesli ma chora matke ktora podwozi?

u mnie na osiedlu mamy duzy klopot z parkowaniem (mamy hale obok i jak jest mecz to nie mamy miejsca...)

potrafie dzwonic na straz miejska nawet 10 razy dziennie ale nie na sasiadow tylko na debili ktorzy parkuja autobusem na zakazie parkowania tak ze zeby przejechac musze lusterka skladac...

z siasiadami lepiej jest sie w 4 oczy dogadac niz przez policje/straz miejska

 

ale temat o warezie jest ;)

powinno sie walczyc z warezem ale niestety prawa dobrego ni ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinno sie walczyc z warezem ale niestety prawa dobrego ni ma :/

 

Dopóki nie będzie takiej przepaści cenowej produkt/pensja Kowalskiego nie ma na co liczyć że piractwo, warez i temu podobne psubraty przestaną istnieć.

 

Co natomiast możemy zrobić? Praktycznie nic, mentalności i gospodarki jednostka lub grupka osób nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

exe jest po prostu realistą. Tak jak piractwa nie wyeliminuje się, poki nie poprawi się stosunek cena/zarobki, tak tak samo nie da się wyeliminowac terroryzmu, morderstw, zezwierzęcenia itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×