Skocz do zawartości
fujara

Dzieci Neostrady Bez Limitów :)

Polecane posty

Ale uzytkownicy DSLi po 500zl maja cos przeciwko (userzy osiedlowek).

przede wszystkim slow kilka wyjasnienia - nie jestem 'szeczsliwym/nieszczesliwym' (niepotrzebne skreslic) uzytkownikiem neo.

mnie nie interesują inni. wykupilem 1mbps - mam prawo do korzystania z calego zakresu. proste, a to czy czujesz sie pokrzywdzony to juz twoja sprawa :) pomyslisz, ze to niesprawiedliwe - odpowiem ci tak jak kiedys robila to pani profesor na niemieckim - "sprawiedliwosc na niemieckim jest tylko w slowniku." podobnie jest tutaj - czyja usluga tego zasady a wiadomo, ze zawsze ktos musi ucierpiec ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Noone.. ja mówię o czasach jeszcze wcześniejszych.. :)

 

Swisti ..chodzi mi o odrobinę pokory.. tego brakuje "dzieciom"...

 

wiesz.. ja czuję za to szacunek przed ludźmi, którzy korzystali z zalążków Internetu, w latach 90tych.. albo korzystających z BBSów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalka i będzie co raz gorzej.. jeszcze 2 miesiące temu.. nie widziałem packet loosa na routrach, a teraz? standard mogli by chociaż innymi drogami puścić DSL TP, w końcu płacę trochę więcej. No ale coż bywa, przynajmmiej kilka ms jest mniejszy ping.

 

I tak wiadomo, ze TPnet sciągnął limity przez netie i multimo. Ludzie zaczęli tam przechodzić bo za niższa cenę można było dostać łącze bez limitów. W tej chwili ludzie 2 razy się zastanowią zanim przejdą z TPNetu do GTs lub Netii.

 

po co maja zawracac sobie głowę i placic 15 zł mniej na miesiąc jeśli TPsa tez nie ma limitow.

 

Wszedzie daja informacje ze tylko 7% przekrzacalo limit? wg mnie bzdura.. zreszta ten ich licznik od ponad pol roku w ogóle poprpawnie nie chodził.

 

A działania dzieci po zniesienie limitów już są. Mój kumpel ma neostrade 6mbit/512 (własnie w jakich wypadkach dają 256 a kiedy 512? :) ) i teraz dzieli ją na 3 osąsiadów, skoro nie ma limitów, a on i tak tylko ściągał. Dzieci już ruszają, to że TPNet napisał, ze tylko 7 % osób przekraczało limit to może i jest racja, ale to tylko dlatego że ludzie się "powstrzymywali". A teraz jak nie bezie limitu to szkielet Tpsy będą musieli "taśmą oklejać". Kwestia czasu

 

Polska to dziwny kraj.. za granica przecieą są opcje bez limitów i z limitami. Droższe i tańsze.. czemu my tak nie mozemy mieć.. esh

 

W sumie DSL TP jest teraz trochę pokrzywdzony on nie mial limitów i sie za to też placilo, a teraz dziecko tez nie będzie mialo a ma lepsze łacze i placi 2 x mniej. na szczescie zostaje wiecej plusow DSLTP

 

 

A co myślicie żeby TPnet wprowadził SDSL? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie żeby TPnet wprowadził SDSL?

 

Do domu nikt tego nie kupi.

 

Jest znacznie gorzej niż myślałem, sieć po prostu zdycha :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do domu nikt tego nie kupi.

 

Jest znacznie gorzej niż myślałem, sieć po prostu zdycha :/

A ja miałem nosa ,żeby zmienić neo na sieć osiedlową

Na moje szczęście kilka dni przed zakończeniem umowy z tp zaczęły się rozłączenia ,losty etc.

No a teraz siedzę na 640kbit/s symetryczne z publicznym ip i możliwością dzielenia legalnie poza lokalem za 55zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u klienta i miał teoretycznie na identycznym łączu jak moje (Dialog Telecom 2Mbs/512kbits) Neostradę 2Mbs.

Pomiędzy TPSA a Dialogiem jest odczuwalna, ogromna różnica w prędkości działania stron na korzyśc Dialogu.

Albo coś się ostatnio TPSA pogorszyło albo już widać efekty braku limitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie JESZCZE neostrada nie wariuje jakoś szczególnie, ale zapewne to kwestia czasu. Do tego wszystkiego pod koniec lutego kończy mi się umowa, i (niestety) wciąż żaden inny operator nie położył kabli w okolicy mojego domu. W panice szukam teraz jakiegoś innego dostawcy... Ehh, co zrobić... Gdyby operatorzy komórkowi oferowali lepszą jakość łącz typu BlueConnect, to przesiadł bym się nawet na coś takiego...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należało by chyba powiesić człowieka, który wymyślił zniesienie limitów :/

 

Niech teraz przyjdzie ktoś, kto mówił, że nie ma problemu i powie że jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należało by chyba powiesić człowieka, który wymyślił zniesienie limitów :/

Fakt. Jednak myślę że prędzej czy później musiało to nastąpić, bo tak jak ktoś już wspomniał - pojawiły się oferty na rynku bez limitów transferu w konkurencyjnej cenie przez co zapewne TP zaczęło powoli tracić klientów. Jednak myślę że TP nie była zupełnie przygotowana na taki krok i niebawem wszyscy użytkownicy ich łącz to odczują... Jak będzie - czas pokaże. Ale ja nadal szukam jakiegoś innego łącza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech teraz przyjdzie ktoś, kto mówił, że nie ma problemu i powie że jest OK.

No to ja, obecnie korzystam z łodzkiego DSLa.

Jest dobrze, a nawet b. dobrze. :-)

40ms do hetzner

 

Jedynie 2% losta do nadajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

logicznie leci innymi rurami.

przesiadlem sie jakis czas temu z neo na internet dsl i wierz mi, ze jakosc jest sporo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta, od kiedy neo leci inna rura niz DSLe?

 

Od zawsze neo jest obsługiwane przez inną część infrastruktury. Od 1 lutego z łącza w domu praktycznie nie idzie się wbić na SSH, na otwarcie jakiejś strony trzeba poświęcić minutę, z tego kilkanaście sekund na samo zapytanie DNS (jeśli akurat DNS w ogóle działa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@shive ok..ale ogolnie każdy sygnał do innego operatora idzie tą samą rura.. jak laguje neo to i laguje DSL..

 

Własciwie różni się tylko 1 IP.. ale za to sygnal do nastepnej bramki (tej samej co w neo) dochodzi szybciej o kilka ms.. i w sumie te kilka ms mam odczuwalne wszedzie.. tzn nie jest tak ze wszedzie mam super za***iscie lepiej..

 

tylko po prostu jak mialem w neo tam 76 tak mam 70.. jak mialem w neo 25 tak mam 19 w dsltp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zanim sygnał wpadnie do rurki, to najpierw musi się przecisnąć przez rutery brzegowe neo, które są koszmarnie zapchane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to racja i widać to.. ale jak szkielet złamią dzieci to go długo do kupy nie złożą. bo jakoś nie chce mis ie wierzyć by TPnet wkładała jakąś kase ostatnio w kabelki. Chyba tylko to co jest na maksa priorytetowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest możliwe tylko w polsce.. rownie dobrze może ktoś płacić 160zl/m i miećłącze za 20zl.. a Tpsy to nie obchodzi.. bo przecież nic nie mówią o gwarantowanej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TP powinna najpierw zainwestowac w jako-takie działanie tej Neostrady. Tak np. w niektorych miejscowosciach wciaz mozna zalozyc ta najwolniejsza (teraz juz 256, dawniej 128kbit).

 

Troche krzywdzace jest dla mnie stwierdzenie' dzieci neostrady', bo mimo, ze sam nie korzystam to naprawde jest ona najlatwiej dostepnym medium internetowym w polsce:) wieksze kablowki tylko w wiekszych miastach, zas wynalazki typu radiowki czy iplus/bluconnect nie sa wszedzie dostepne (zasieg/niska predkosc i stabilnosc).

 

Co do tepsy zaś, to za kilka lat beda "eat own shit" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okreslenie jest dla mnie przezabawne stad czasami zdarza mi sie z niego korzystac , notabene sam korzystam z neostrady , jednak za 'dn' sie nie uwazam :) [ kiedyś bylo SDI za 999 zl ;d ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś kiedyś czytałem, że ich problemy są związane ze starym wyeksploatowanym sprzętem francuskich producentów ściąganym z macierzystej Francji. To by wiele wyjaśniało. Pyzatym jest to idealna metoda wytransferowani zysków. Pracownicy TPSA widzieli sprzęt Cisco czy Siemensa pewnie tylko na obrazku bo raczej wszystko chodzi pod Alcatelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×