Skocz do zawartości

Zdjęcie

Postfix - Gmail

Postfix - Gmail ubuntu server postfix gmail smtp

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
17 odpowiedzi na ten temat

Postfix - Gmail

#1 Servo32

Servo32

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 12 czerwiec 2017 - 13:13

Witam, mój serwer chodzi na Ubuntu Server 14.04 z zainstalowanym Postfixem. Problem dotyczy Gmaila - wszystkie emaile wysłane z mojego serwera idą do spamu (na inne poczty, emaile dochodzą bez problemu). Przeszukałem już wiele for, lecz cały czas bez skutku.

Wykonując test typu "Domain Health" na stronie: mxtoolbox.com, otrzymuje 2 ostrzeżenia:

SOA Serial Number Format is Invalid
SOA Expire Value out of recommended range

Lecz raczej to nie jestem problemem. Reszta jest ok.

Wysyłając email na Gmail w nagłówku otrzymuje rezultat:

Authentication-Results: mx.google.com;
       dkim=pass header.i=@MOJADOMENA.pl;
       spf=pass (google.com: domain of biuro@MOJADOMENA.pl designates IP.MOJEGO.SERWERA as permitted sender) smtp.mailfrom=biuro@MOJADOMENA.pl;
       dmarc=pass (p=NONE sp=NONE dis=NONE) header.from=MOJADOMENA.pl

Wygląda no to, że wszystkie rekordy domeny są ustawione prawidłowo. Robiąc test na stronie mail-tester.com, otrzymuje rezultat 10/10.

Dodatkowo dodam, że IP nie jest na żadnej "blackliście" i nigdy wcześniej nie wysyłałem żadnych emaili, ponieważ serwer i domena są nowe. Czy jest może ktoś kto miał już z tym jakiekolwiek doświadczenia i mógłby mi poradzić, co należałoby zrobić/sprawdzić. Dzięki!

Edytowany przez Servo32, 12 czerwiec 2017 - 13:16.

• 0

#2 Mateusz D

Mateusz D

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisany 12 czerwiec 2017 - 13:17

Hej, korzystasz z wersji  G Suite czy Gmail.com?

Udanego,

• 0

#3 Servo32

Servo32

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 12 czerwiec 2017 - 13:17

Gmail.com

• 0

#4 Gość_Rafiki_*

Gość_Rafiki_*
  • Goście

Napisany 12 czerwiec 2017 - 13:45

Wysyłasz wiadomość w formacie HTML ? próbowałeś czysty tekst ?

ustawiałeś revdns ? powinny kierować na domene podpięta na IP serwera.... najlepiej na mail.domena.pl ale oczywiście w dns'ach rekord A dla mail.domena.pl musi wskazywać IP Twojego servera

dodatkowo najlepiej aby postfix w hello również zwracał mail.domena.pl

Poczytaj jeszcze o precedence bulk - możliwe ,że poprawne ustawienie tego pomoże

Było już kilka tematów z identycznym problemem na forum więc poszukaj i poczytaj:

http://www.webhostin...fiaja-do-spamu/

http://www.webhostin...vps-gmail-spam/

Edytowany przez Rafiki, 12 czerwiec 2017 - 13:46.

• 0

#5 Servo32

Servo32

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 12 czerwiec 2017 - 14:01

Próbowałem jako HTML, próbowałem jako czysty tekst i obie wersje trafiają do spamu.

RevDNS mam ustawiony prawidłowo, kieruje na mail.domena.pl. Rekord MX również na mail.domena.pl i rekord A tak samo.

Wpisując w CMD (Windows) polecenie: nslookup IP.SERWERA, zwraca wartość:

Name: mail.domena.pl
Address: IP.SERWERA

HELO postfixa zwraca wartość: mail.domena.pl

Ok, dzięki za info, poczytam o "precedence bulk".

• 0

#6 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 12 czerwiec 2017 - 19:50

Jakie maile wysyłasz na gmaila? Normalne, pojedyncze wiadomości napisane przez człowieka, newslettery, maile transakcyjne? Wyślij mi coś typowego na test@makeshiftco.de.
  • 0

#7 Servo32

Servo32

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 12 czerwiec 2017 - 21:04

Ok, wysłałem. Byłbym bardzo wdzięczny jakbyś mógł spojrzeć. Ogólnie to każdy rodzaj trafia do spamu, niezależnie czy jest to zwykła wiadomość tekstowa, czy coś typu newsletter.

Edytowany przez Servo32, 12 czerwiec 2017 - 21:07.

• 0

#8 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1208 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 18:35

Z punktu widzenia mojego serwera Twoja wiadomość wygląda super. Może po prostu zacząłeś za ostro? Zbyt wiele wiadomości nagle z nowego IP trafiło do gmaila.
  • 0

#9 Servo32

Servo32

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 19:19

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Problem polega na tym, że po wysłaniu pierwszej wiadomości z serwera (z identycznymi ustawieniami, bo najpierw sprawdzałem testerami) z zawartością: "Testowa wiadomość", email już trafił do spamu. Podejrzewam, że coś z tym IP jest nie tak, chociaż mój ISP twierdzi, że wszystko jest w porządku. Więc dosyć dziwna sprawa.

• 0

#10 murgal

murgal

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 09:35

Możliwe że po prostu wpadł do spamu przez właśnie "Testowa wiadomość", takie treści często lądują w spamie.

Sprawdz czy cię na listach RBL nie ma. 

• 1

#11 Servo32

Servo32

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 09:49

Jakie strony do sprawdzania list RBL możesz polecić, obojętnie jakie znalezione w Google, czy może jakieś konkretne? I czy jest jakaś różnica w sprawdzaniu IP i domeny, bo według mnie wychodzi na to samo, bo domena i tak kieruje na to IP, ale może jednak?

Edytowany przez Servo32, 14 czerwiec 2017 - 09:51.

• 0

#12 robert0770

robert0770

Często na forum

• Użytkownicy
  • 62 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 09:55

miałem podobnie na mintshoscie, na żadnych jawnych blacklistach mnie nie było ale jakoś gmail wrzucał mnie do spamu, w końcu poprosiłem mintshost o zmiane adresu ip i wszystko działało już dobrze adres ip był w google black liście pewnie

• 0

#13 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1208 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 10:05

Jakie strony do sprawdzania list RBL możesz polecić, obojętnie jakie znalezione w Google, czy może jakieś konkretne? I czy jest jakaś różnica w sprawdzaniu IP i domeny, bo według mnie wychodzi na to samo, bo domena i tak kieruje na to IP, ale może jednak?

Nie, domena może mieć oddzielną reputację. Spróbuj tutaj. Tylko że Gmail albo takich list w ogóle nie używa, albo nie używa ich głównie, więc dla Gmaila i innych wielkich dostawców, to jest mało miarodajna informacja.

Oni mają różne dedykowane serwisy do monitorowania statusu swojej domeny. Jak na przykład Google Postmaster Tools. Ale te z kolei działają dobrze (a w przypadku GPT w ogóle), kiedy masz już większy ruch.
  • 0

#14 Servo32

Servo32

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 10:19

Spróbuje zmienić to IP, może coś pomoże.

A jeszcze mam pytanie odnośnie ustawienia rekordu DMARC. Czy jest to w ogóle potrzebne, bo często widzę wiadomości od innych bez tego (najczęściej ustawiony jest sam SPF i DKIM)?

• 0

#15 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1208 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 10:24

Gmail DMARC lubi i możesz poprosić o raporty. Dostaniesz codziennie zestawienie swoich wiadomości i informację, jak sobie radzą.

Informacja raczej wartościowa, żeby się upewnić, czy nie masz gdzieś źle skonfigurowanego serwera albo czy ktoś się pod Ciebie nie podszywa niż żeby zwiększyć dostarczalność(? -- deliverability), ale nic nie kosztuje, a może pomóc.
  • 0

#16 Servo32

Servo32

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 10:28

Gmail DMARC lubi i możesz poprosić o raporty. Dostaniesz codziennie zestawienie swoich wiadomości i informację, jak sobie radzą.

Informacja raczej wartościowa, żeby się upewnić, czy nie masz gdzieś źle skonfigurowanego serwera albo czy ktoś się pod Ciebie nie podszywa niż żeby zwiększyć dostarczalność(? -- deliverability), ale nic nie kosztuje, a może pomóc.

No racja, a ustawienie tego to tylko zwykłe dodanie odpowiedniego rekordu DMARC do domeny i to wszystko?

A w tych raportach co dokładnie się otrzymuje? Raporty na temat emaili wysłanych z mojego serwera, czy co dokładnie?

• 0

#17 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1208 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 10:47

Tak. Jeśli już podpisujesz wiadomości, to tylko rekord w DNS.

Dostajesz adresy IP serwerów, które wysyłają maile z Twojej domeny, liczbę wiadomości, ile przechodzi/oblewa test DKIM i SPF.

Edytowany przez blfr, 14 czerwiec 2017 - 10:48.

• 0

#18 Servo32

Servo32

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 24 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 13:37

Ok, wielki dzięki za to info.

A jeszcze wysłałem email do testera: check-auth@verifier.port25.com, rezultat:

==========================================================
Summary of Results
==========================================================
SPF check:          pass
DomainKeys check:   neutral
DKIM check:         pass
SpamAssassin check: ham

Czy tu wszystko jest poprawnie, czy powinienem jeszcze coś poprawić? Na Serverfault widziałem, że ludzie również otrzymywali dodatkowo:

Sender-ID check:    pass

U mnie czegoś tego nie ma, może tu coś jest niepoprawnie?

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: ubuntu server, postfix, gmail, smtp

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników