Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strona w dwóch językach

Strona w dwóch językach strona subdomeny

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

Strona w dwóch językach

#1 maniks

maniks

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Czajkowski

Napisany 17 maj 2017 - 08:42

Witam,

Mam pewien projekt strony wykonany w dwóch językach. Mogę go wrzucić na serwer pod subdomeną np. www.en.domena.pl lub w taki sposób www.domena.pl/en. Zastanawiam się co będzie lepsze dla strony biorąc pod uwagę wujka google. Może się ktoś wypowiedzieć na ten temat?

#2 lord101

lord101

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 303 postów

Napisany 17 maj 2017 - 08:50

Ja bym radził ustawić w "podkatalogu" w formacie: www.domena.pl/en, ciężko zauważyć żeby jakaś strona miała inaczej.

#3 Lokator

Lokator

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 871 postów

Napisany 17 maj 2017 - 08:51

Jak masz kontrolę nad wszystkim i chcesz zwiększać jednocześnie moc całości, a nie osobno PL, osobno EN to wtedy wrzuć w folder. Jak chcesz to rozdzielić, to subdomene walnij.

#4 Fizyda

Fizyda

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisany 17 maj 2017 - 08:57

Osobiście bym nie robił www.en.domena.com lecz samo en.domena.com - oczywiście jeśli zdecydujesz się na taki wariant.

#5 nnd_newbie

nnd_newbie

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 maj 2017 - 12:10

Trochę zmienię pytanie. A gdybym chciał używać domeny .com dla wersji angielskiej i .pl dla wersji polskiej. Zawartość niby nie byłaby ta sama bo inne teksty. Czy może lepiej robić dwie oddzielne strony? 

#6 Fizyda

Fizyda

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisany 17 maj 2017 - 12:41

Trochę zmienię pytanie. A gdybym chciał używać domeny .com dla wersji angielskiej i .pl dla wersji polskiej. Zawartość niby nie byłaby ta sama bo inne teksty. Czy może lepiej robić dwie oddzielne strony? 

Dla google w tedy to będą dwie zupełnie odrębne strony, jak to zrobisz z technicznego punktu widzenia to już Twoja decyzja. Wydaje mi się że wszystko zależy od tego jak działa firma, jeśli działa niezależnie w Polsce i na resztę świata, są różne oferty i promocje (np. nie wszystkie promocje są w Polsce) to w tedy można zastanawiać się nad stroną w subdomenie lub właśnie na domenie danego kraju.

#7 MateuszCODE

MateuszCODE

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 17 maj 2017 - 12:44

Można w php zrobić języki.2 pliki językowe i jazda :D

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: strona, subdomeny

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników