Skocz do zawartości

Web Hosting Talk

• arubacloud.pl

Partner technologiczny

Aruba Cloud jest marką usług cloud na rynku europejskim. Została stworzona w celu dostarczenia firmom kompleksowych rozwiązań Cloud niezależnie od ich planów i projektów.

Zdjęcie

Problem odnośnie NFS.

Problem odnośnie NFS.

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

Problem odnośnie NFS.

#1 zbenek12345

zbenek12345

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisany 07 luty 2017 - 17:35

Próbuję prawidłowo skonfigurować NFS u siebie na swoim VPS (ubuntu 14.04)

Po edycji pliku /etc/exports i restarcie mam taki komunikat:

Not starting NFS kernel daemon: no support in current kernel.

Jak sprawdzam modrobe nfs to błąd:

http://www.fotoszok....1342_0.png.html

Sprawdziłem uname -r i wersja moja to 2.6.32-042stab120.11.

Na tej stronie http://kernel.ubuntu...l-ppa/mainline/

widzę nowsze.

Jak rozwiązać miałbym problem?

Czy próbować instalować kernel w wersji 2.6.39?

Z góry dzięki.

Edytowany przez zbenek12345, 07 luty 2017 - 17:39.

• 0

#2 mariaczi

mariaczi

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 396 postów

Napisany 07 luty 2017 - 18:41

Jaką wirtualizację masz użyta pod VPSa, OpenVZ?

Może to Cię coś naprowadzi: https://www.digitalo...on-ubuntu-14-04

• 0

#3 zbenek12345

zbenek12345

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisany 07 luty 2017 - 19:05

@mariaczi

Nie pomogło mi to niestety..Z tego już korzystałem i dalej taki sam problem :(

OpenVZ posiadam, na minthost założyłem.

Ktoś coś?

p.s może jakiś błąd mam w /etc/exports. Próbowałem kilka konfiguracji i dalej lipa. Ktoś by podał przykładową i sprawdzoną swoją? Wiem, że w Google pełno, ale ja mam problem niestety.

Istotna kwestia to, że jak sprawdzam: service nfs-kernel-server status wynik to (nfsd not running). Kiedy daję service nfs-kernel-server restart lub service nfs-kernel-server start wynik to ciągle...Not starting NFS kernel daemon: no support in current kernel.

Edytowany przez zbenek12345, 07 luty 2017 - 19:13.

• 0

#4 Kamikadze

Kamikadze

Poziomka

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5560 postów
  • Firma:HitMe.pl [profil prywatny]
  • Imię:Emil
  • Nazwisko:Marszalec

Napisany 07 luty 2017 - 20:34

Openvz ma jądro współdzielone z serwerem matką i najnowsze to 2.6.xx (chyba 35 o ile dobrze pamiętam). Nie masz szans zainstalować na tej wirtualizacji nowego kernela bo jądro jest jak już mówiłem współdzielone.

• 0

Skonfiguruj.pl - Skonfiguruj swój serwer!

SerwerStatus.pl - Darmowe monitorowanie Twoich serwerów!

GameStatus.pl - Darmowe monitorowanie serwerów gier!

imgURL.pl - Darmowy hosting obrazków!

#5 zbenek12345

zbenek12345

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisany 07 luty 2017 - 21:45

Czyli niestety nie mam szans na zainstalowanie NFS lub ISCsi? Wynik po komendzie modprobe nfs:

modprobe: ERROR: ../libkmod/libkmod.c:507 kmod_lookup_alias_from_builtin_file() could not open builtin file '/lib/modules/2.6.32-34-pve/modules.builtin.bin'
modprobe: FATAL: Module nf_conntrack_ftp not found.

• 0

#6 SiXwishlist

SiXwishlist

Simple Platform

• Firma Bronze
  • 2194 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 07 luty 2017 - 22:38

To zależy od ustawienia serwera matki ale jak i Kamikadze wspomniał również od kernela. Google wprawdzie nie gryzie jednak nie masz co szukać jeżeli support nie da jednoznacznej informacji że możesz to wykonać.
  • 0
SiXwishlist - Simple Platform - Total customer satisfaction is our main objective.
Freedom - Forever

#7 zbenek12345

zbenek12345

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisany 07 luty 2017 - 22:43

Jasne, że Google nie gryzie. Nie udało mi się rozwiązać przy jego użyciu problemu, ale dużo razy próbowałem. Nie zależy mi na tym, aby utknąć w martwym punkcie. Wiem, że na tym forum można liczyć na merytoryczne odpowiedzi na pytania. To wykonać.. czyli dobrze pomyślałem o instalacji nowego kernela?

Edytowany przez zbenek12345, 07 luty 2017 - 22:44.

• 0

#8 SiXwishlist

SiXwishlist

Simple Platform

• Firma Bronze
  • 2194 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 07 luty 2017 - 22:52

Jasne, że Google nie gryzie. Nie udało mi się rozwiązać przy jego użyciu problemu, ale dużo razy próbowałem. Nie zależy mi na tym, aby utknąć w martwym punkcie. Wiem, że na tym forum można liczyć na merytoryczne odpowiedzi na pytania. To wykonać.. czyli dobrze pomyślałem o instalacji nowego kernela?

Ten rodzaj wirtualizacji powiedzmy sobie szczerze nie pozwala na pewną skalę posunięć. Kamikadze już to napisałem lecz wiele zależy w tym przypadku od usługodawcy na ile i jak ma skonfigurowany serwer matkę. Proponuje w pierwszej kolejności napisać do nich bo w innym przypadku przewałkujemy dziesiątki konfiguracji na zasadzie "gdyby" , by na końcu się okaże że nie ma szans bo support jasno wyraził swoją opinię w tym temacie. Pamiętaj że to tylko OpenVZ
  • 0
SiXwishlist - Simple Platform - Total customer satisfaction is our main objective.
Freedom - Forever

#9 Archi

Archi

Wyznawca OVH

• WHT+
  • 2746 postów
  • Imię:Łukasz

Napisany 07 luty 2017 - 22:53

Merytorycznie odpowiadając to nie możesz zmienić kernela na wirtualizacji OpenVZ NIEZALEŻNIE od tego co sobie wymyślisz, rozwiązaniem jest zmienić wirtualizację na KVM/XEN, a to się wiąże automatycznie ze zmianą VPSa.

Natomiast możliwym rozwiązaniem jest ładnie poprosić support o doinstalowanie brakującego modułu, tak żeby NFS mogło działać - raczej nie będą mieli z tym problemu.

A jak będą, to i tak sam nic nie zrobisz, oprócz wyniesienia się rzecz jasna.

Edytowany przez Archi, 07 luty 2017 - 22:54.

• 0

#10 kafi

kafi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 3371 postów
  • Imię:Konrad

Napisany 07 luty 2017 - 22:59

System wirtualizacji, który stosuje twój usługodawca z racji swojego działania ma szereg ograniczeń, w tym brak bezpośredniego wpływu na kernel i jego moduły. Z tegoż to powodu nie działa w nim montowanie zasobów nfs na poziomie kernela, nie działa w pełni zarządzanie ruchem przez iptables (np. maskarada adresów), nie działa czasem tunelowanie ruchu / vpn, no i nie da się zaktualizować kernela.

Usługodawcy można dostarczyć link: https://openvz.org/NFS - może będą skłonni ci udostępnić to zgodnie z instrukcją.

Jeżeli nie, to można posiłkować się uruchomieniem go w przestrzeni użytkownika - userspace.

Jako początek do poszukiwań polecam http://unfs3.sourceforge.net - i życzę powodzenia w konfiguracji :)

• 0

#11 zbenek12345

zbenek12345

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisany 07 luty 2017 - 23:03

Przyda się wiedza :) Zrozumiałem, jutro skontaktuję się z supportem minthost. Widzę, że ograniczenia są przy vps. Lepsze będzie do swobodnego działania np rozwiązanie od jako kvm/xen z oferty ovh? Chodzi mi tutaj o bezproblemowe instalacje np. NFS czy innych rzeczy.

• 0

#12 Archi

Archi

Wyznawca OVH

• WHT+
  • 2746 postów
  • Imię:Łukasz

Napisany 07 luty 2017 - 23:21

Jeśli pytasz czy na KVM/XEM zrobisz to czego teraz zrobić nie możesz - tak.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników