Skocz do zawartości
Jack

VPS pod stronę opartą Google Api

Polecane posty

Witam,nieco poczytałem w tematyce jednak do tej pory nie znalazłem tematu który mnie interesuje.Otóż muszę przenieść stronę internetową/serwis opartą na Wordpresie gdzie istotna rolę pełni mapa Googla ze sporą zawartością danych do wczytania.To niestety powoduje że serwis zaczyna niestety działać co raz wolniej.Aktualnie oparty jest na maleństwie Homa i wygląda to tak :

  • PHP Version : 5.2.17 / 64Bit OS
  • Memory limit : 512 MB
  • Memory usage : 25.88 MB
  • Niestety limit praktycznie się wyczerpał i piszę tu o pamięci operacyjnej.Czy pomysł z VPS 2 GB RAM i 2 x 2Ghz CPU top dobry pomysł oraz który ewentualnie dostawca wchodziłby w grę? Dodam że po opiniach które czytałem o Home jestem raczej w odwrocie.Zależy mi na tym żeby dostawca skonfigurował VPS-A pod Wordpresa ewentualną migrację mogę przeprowadzić we własnym zakresie.Przy okazji poszukuję również specjalistę w zakresie Google Api.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie czy dalej chcesz brnąc w VPS-a. Bo coś mi sie zdaje że to ewidentny brak optymalizacji zasobów lecz mogę się mylić. Tym sposobem możesz skończyć na VPS-e z kilkoma vCPU i nawet 8GB RAM a problem dalej może istnieć. Druga sprawa czemu dalej trwasz na PHP 5.2??? , obsługa bazy danych pewnie również ledwo sapie :) By coś dobrać/polecić trzeba znać przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie czy dalej chcesz brnąc w VPS-a. Bo coś mi sie zdaje że to ewidentny brak optymalizacji zasobów lecz mogę się mylić. Tym sposobem możesz skończyć na VPS-e z kilkoma vCPU i nawet 8GB RAM a problem dalej może istnieć. Druga sprawa czemu dalej trwasz na PHP 5.2??? , obsługa bazy danych pewnie również ledwo sapie :) By coś dobrać/polecić trzeba znać przyczynę.

 

Dziękuję za podjęcie tematu,otóż opieram się głównie na analizie moich działań ze serwisem na podstawie tego co działo się ze stroną oraz jej optymalizacji. Powiedzmy że mapa Googla była "obciążona" 2 tyś pinów kiedy "przyklękła" nie całkiem ale dostała zadyszki z tym że wtedy oparta była o Ram 125 ,kiedy został od podniesiony do 256 (chyba tyle aktualnie) zoptymalizowano również kompresję w locie etc. dało to rok pracy(umieszczania pinów ) i uzyskałem wynik 6 tys kolejnych pinów mapy (linki do podstron)Jednymi słowy aktualnie mapa obciążona przy RAM 256 - 8,5 tyś pinów zaczyna znowu klękać.Cały czas chodzi tu o stronę główną na której spoczywa istota wczytywania,mam kilka pomysłów które mogłyby usprawnić działanie ale póki co poszukuję speca od API,bo mój informatyk niestety nie opanuje tematu.Co do pytania o PHP 5.2 wybacz ale Ci nie odpowiem bo sam nie wiem :(

Edytowano przez Jack (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec powiedz na jaką lokalizację/użytkowników skierowany jest projekt?

Domena i strona o zasięgu globalnym,na dzień dzisiejszy to 40-50 tyś odwiedzin/msc.Nie mniej to się dynamicznie zmienia każdego msc bywa różnie.Musze dodać że strona głownie odwiedzana przez gości anglojęzycznych ale to akurat nie jest istotne.

Edytowano przez Jack (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, cóż z mojej strony zupełnie prywatnie proponuje uderzyć w digitalocean.com. Pewnie pojawią się za i przeciw ale biorąc pod uwagę własne doświadczenia oparte na tej platformie w liczbie 170 kropelek obsługujących duży ruch. Nawet bym się skłonił napisać potężny ruch ,jestem pewien że zda to egzamin. Tym bardziej jeżeli to zbalansujesz na kilku tanich środowiskach zapomnisz o problemach. Odpowiednie podejście zagwarantuje tobie święty spokój i w razie potrzeby utworzenie kolejnych środowisk lub zwiększenie zasobów na obecnych.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za głos,miałbym pytanie o sprawy związane z obsługa już poza oficjalnymi.Co przemawia ,tzn. jakie parametry że miałbym wybrać ich serwer?Czy skonfigurują mi VPS-s pod Wordpresa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za głos,miałbym pytanie o sprawy związane z obsługa już poza oficjalnymi.Co przemawia ,tzn. jakie parametry że miałbym wybrać ich serwer?Czy skonfigurują mi VPS-s pod Wordpresa?

 

Nie chce pisać publicznie co trzymam na digitalocean ale wszystko działa od samego początku ich istnienia jeżeli mam na myśli pierwsze środowisko testowe i kilka produkcyjnych. Kolejne również działają. Głównie stabilność , wykorzystanie realnych zasobów na doskonałym sprzęcie. Jak znam życie pojawia się głosy i masaaaaaaaaaaaasa durnowatych testów od HDD po CPU skończywszy ,które osobiście mam głęboko w d..... Dlaczego? Bo realnie korzystam i nie zamienię na nic innego. Odnośnie konfiguracji, nie widzę problemu.

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usiłowałem znaleźć na stronie koszt konfiguracji,niestety,może mógłbyś podpowiedzieć jak to u nich wygląda?Rozliczenie godzinowe?Koszt serwerów jasny i oczywisty ale zanim dokonam zakupu muszę wiedzieć ile będzie kosztowała konfiguracja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama konfiguracja jeżeli mówimy o najprostszym ze sposobów to wybranie odpowiedniego obrazu i zainstalowanie. Ale zaznaczam że jest to config tz standard. Więc albo zlecasz to komuś albo siedzisz na na ich stronie w dziale faq i robisz to samodzielnie +/- z jakimś tam skutkiem ;) No nic tyle z mojej strony na dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok,dziękuję,stety zbyt poważny to serwis by mógł być konfigurowany na zasadzie chybił trafił.A z tym komuś to zbyt wiele osób na jednej stronie,ten co konfiguruje,ten co przenosi itd itd.Jeśli ktoś chciałby dodać lub polecić coś w temacie będę wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok,dziękuję,stety zbyt poważny to serwis by mógł być konfigurowany na zasadzie chybił trafił.A z tym komuś to zbyt wiele osób na jednej stronie,ten co konfiguruje,ten co przenosi itd itd.Jeśli ktoś chciałby dodać lub polecić coś w temacie będę wdzieczny.

 

Skoro poważny to czemu oszczędzasz? Zleć wszystko jednej osobie - zapłać i tyle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał @SiX - DO, czy inna chmurka z instancjami i ktoś raz opłacony kto postawi WordPressa.

 

Co do optymalizacji mapy to zapraszam na PW lub creating.www@gmail.com z adresem strony + informacjami jak działa i jak ma działać. Postaramy się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał @SiX - DO, czy inna chmurka z instancjami i ktoś raz opłacony kto postawi WordPressa.

 

Co do optymalizacji mapy to zapraszam na PW lub creating.www@gmail.com z adresem strony + informacjami jak działa i jak ma działać. Postaramy się pomóc.

 

Dziękuję,odezwę się jak tylko ustalę nowy hosting dla strony,zobaczymy jak to będzie śmigało.Istotną kwestią jest to że podczas odpalania strony generuje się do bazy kilka tysięcy zapytań a właściwie już powoli będzie się ocierać o kilkanaście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro poważny to czemu oszczędzasz? Zleć wszystko jednej osobie - zapłać i tyle.

 

 

Skąd u Ciebie przypuszczenie ze oszczędzam?Bo napisałem na tym forum?Owszem 26 lat w biznesie nauczyło mnie pewnych zachowań,również i oszczędzania,tu personalne wycieczki są nie na miejscu.Co do tego co napisałem mój informatyk jest mi w stanie przenieść zasoby natomiast nie skonfiguruje środowiska,nie po to z nim współpracuję by kolejnym i kolejnym dawać dostęp do zasobów.Strzeżonego Pan Bóg strzeże,będzie sfora com przenosi za chwilę nie będzie domeny z zawartością.Prawda jest taka że próbowałem to zlecić dwóch dużym znanym w Pl firmom to okazało się że się tym nie zajmują.Jeśli znajdzie się uczciwa firma do kompleksowej obsługi strony chętnie nawiąże współpracę.Mam niestety kiepskie doświadczenia z dwiema poprzednimi,sam to napisałeś wyśmiewając wersję PHP ,ja jej nie montowałem,mam prawo się na tym nie znać a dobrą zasadą uczciwej firmy jest uczciwie traktować klienta,jak widzisz widocznie mnie tak nie potraktowali więc prosiłbym być nie wyciągał pochopnych wniosków i nie wrzucał mi śmieci do ogródka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd u Ciebie przypuszczenie ze oszczędzam?Bo napisałem na tym forum?Owszem 26 lat w biznesie nauczyło mnie pewnych zachowań,również i oszczędzania,tu personalne wycieczki są nie na miejscu.Co do tego co napisałem mój informatyk jest mi w stanie przenieść zasoby natomiast nie skonfiguruje środowiska,nie po to z nim współpracuję by kolejnym i kolejnym dawać dostęp do zasobów.Strzeżonego Pan Bóg strzeże,będzie sfora com przenosi za chwilę nie będzie domeny z zawartością.Prawda jest taka że próbowałem to zlecić dwóch dużym znanym w Pl firmom to okazało się że się tym nie zajmują.Jeśli znajdzie się uczciwa firma do kompleksowej obsługi strony chętnie nawiąże współpracę.Mam niestety kiepskie doświadczenia z dwiema poprzednimi,sam to napisałeś wyśmiewając wersję PHP ,ja jej nie montowałem,mam prawo się na tym nie znać a dobrą zasadą uczciwej firmy jest uczciwie traktować klienta,jak widzisz widocznie mnie tak nie potraktowali więc prosiłbym być nie wyciągał pochopnych wniosków i nie wrzucał mi śmieci do ogródka.

 

Nikt tu nie robi wycieczek zwłaszcza personalnych. Forum nie ma nic do rzeczy a jedynie wiedza i sposób patrzenia na biznes. Dlatego życzę powodzenia i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy,
Chcielibyśmy zachęcić Pana do zapoznania się z naszą ofertą dostępną pod adresem: https://hitme.pl/hosting-dedykowany/
W ramach usługi, zapewnimy konfiguracje Pańskiego VPS pod Wordpressa zgodnie z oczekiwaniami.

Serwery VPS z powyższej oferty działają na macierzy RAID opartej o dyski SSD, co biorąc pod uwagę ilość zawartych elementów, z pewnością zapewni płynne działanie Pańskiej strony.
Możemy polecić Panu rozwiązanie DA-SSD2, oferujące 2GB pamięci operacyjnej oraz dysk SSD o pojemności 60GB. Co do limitu transferu – jest on nieograniczony przy łączu 100Mbit/s.
Jesteśmy skłonni zaoferować 50% rabatu na pierwszy miesiąc, dodatkowo może Pan zaoszczędzić poprzez dobór odpowiedniego cyklu rozliczeniowego – nawet do 50% przy rozliczeniu rocznym.
W przypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@hitme.pl lub bezpośrednio na PW.

Ceny zawierają 23% VAT.
Dane rejestrowe firmy:
HitMe.pl
ul.K.Porębskiego 64/22
80-180 Gdańsk
NIP: 879-248-70-67 REGON: 340405340
www.HitMe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

Chcielibyśmy zachęcić Pana do zapoznania się z naszą ofertą dostępną pod adresem: https://hitme.pl/hosting-dedykowany/

W ramach usługi, zapewnimy konfiguracje Pańskiego VPS pod Wordpressa zgodnie z oczekiwaniami.

 

Dziękuję za ofertę,skorzystam z podanego na stronie nr telefonu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×