Skocz do zawartości
m-itu

Łącze pod serwer

Polecane posty

Witam

 

Czysto teoretycznie:

Jakie łącze pod serwer spełnia "założenia łącza dla własnego hostingu/serwera".

  1. Symetryk 100/100 oraz asymetryk 100/20 - metro ethernet.
  2. Asymetryk 300/60 ale włókno dzielone czyli GPON - jak wygląda w praktyce sprawa TDMA. Czy na światłowodzie ma to aż takie znaczenie?

Jakimś cudem będę miał możliwość podpięcia się pod światłowód. Jestem ciekaw czy na takich łączach można postawić serwer. Mam dedyka z max 40 stron z 300 kont pocztowych.

 

Pytanie teoretyczne bo boje się o przerwy w dostawach w prądzie. Szczególnie zimą bywało nawet ponad 12 godzin bez powera, a przy 1 serwerku to...

 

 

Pozdrawiam

Wojtek

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaci Ci się to? Kolokacja w SDC to 30 PLN, a dostajesz 250/250, porządne zasilanie i pomoc techników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaci Ci się to? Kolokacja w SDC to 30 PLN, a dostajesz 250/250, porządne zasilanie i pomoc techników.

 

Skąd pan posiada takie dane? Bo z tego co widzę u nich na stronie to najtaniej 120zł. 60 kolokacja + 60 za 200w zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Viva, nie jestem wróżką i nie wiem ile prądu potrzeba :P

Behemoth podrzucił link do promocyjnej ceny kolokacji (30 PLN).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od zaniku prądu obawiałbym się braku sieci i dostępu do zasobów przy jednym łączu telekomunikacyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zasilanie liczą na podstawie zasilacza czy faktycznego użycia maksymalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to takie łącze spokojnie wystarczy tylko musisz mieć zewnętrzny statyczny adres IP dla tego serwera. Jedną sztukę podtrzyma Ci jakiś tani używany UPS APC z możliwością podłaczenia dużych baterii. 12h to sporo, ale w razie czego zawsze można odpalić agregat.

 

GPON działa niezawodnie o ile ktoś sensowny tym administruje. Jak kabel jest podwieszony na słupach to istnieje ryzyko uszkodzenia przy silnym wietrze. Od biedy możesz zapytać operatora o backup radiowy. W czystym eterze te kilkadziesiąt Mbps na 5 Ghz przepchniesz bez stresu.

 

Oczywiście to czysto teoretyczne dywagacje i raczej tak się nie powinno robić co nie oznacza, że nie jest to nie do wykonania i nie będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Wszytko dokładnie jak piszesz na dzielonym włóknie technicznie pownino być ok. Do metro czyli włókna tylko dla siebie dokładają zapas po radiu. Wiadomo średnio się to klalkuluje dla 1 maszyny. Tego asymetryka GPON oczywiście wezmę w końcu jakś normalne (wspaniałe:) wyjście na świat będzie:)
Pozdrawiam
Wojtek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde łączę jest w stanie spełnić warunek który wymieniłeś. Wszystko tak na prawdę zależy od tego ile sam faktycznie takiego łącza potrzebujesz. Przy takiej ilości stron (o ile nie ma downloadu) i skrzynek pocztowych to może działać dobrze nawet przy łączu 5/5 czy 10/10 mbps, ale tak jak wspomniałem wszystko zależy od tego jaki masz ruch na serwerze i jakie to są serwisy. Przecież to, że będzie to łącze wykorzystywane do serwowania treści nie wymusza zaraz od Ciebie brania rury na świat 100mbps gdzie 90% tej przepustowości będzie leżało cały czas nieużywane ...

Edytowano przez k.kozak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×