Skocz do zawartości
geekboy68k

PhpStorm - zmiana domyślnej przeglądarki na inną

Polecane posty

Czołem misiaczki! :wub:

Czy ktoś z Państwa korzysta może z aktualnej wersji JetBrains PhpStorm (8.0.3 - build 139.1348) i potrafi zmienić domyślną przeglądarkę? Przyznam, że program mnie pokonał...
Rozchodzi się o to, że przy próbie uruchomienia (CTRL + F5) jakiegoś projektu otrzymuję ostrzeżenie, że program nie może odnaleźć pliku "chrome" - jest to zrozumiałe, wszakże mam na komputerze jedynie Ognioliska i IE.

Próbowałem:
- wyłączyć wszystkie przeglądarki w Settings -> Tools -> Web browsers, oczywiście za wyjątkiem tych interesujących mnie,
- w ww. lokalizacji ułożyć przeglądarki chronologicznie, a następnie w polu Default Browser wybrać First listed,
- w ww. lokalizacji wyłączyć wszystkie przeglądarki, a następnie w polu Default Browser wybrać Custom path i wskazać "na sztywno" lokalizację Firefoksa bądź IE,

- zmienić domyślną przeglądarkę w systemie.

phpstorm_png_300x300_q85.jpg

Niestety, bez skutku - restartowanie programu także nie pomogło. PhpStorm wciąż upomina się o wytwór imperialistycznego koncernu z Zachodu.
W tym miejscu warto wspomnieć, że opcja debugowania uruchamia normalnie Firefoksa/IE/inną ustawioną przeglądarkę.

Przejrzałem wszystkie opcje, ale wciąż wierzę, że to moja niekompetencja, a nie jakiś bug w samym programie/ustawieniach.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!
Teoretycznie działa - tzn. działa, jak w ww. lokalizacji (Run > Edit Configurations > PHP Web Application > Browser) na sztywno wyznaczę jakąś przeglądarkę, np. Firefoksa. Jeżeli z rozwijanej listy wybiorę natomiast Default to:
- jeżeli w Settings -> Tools -> Web browsers włączone są IE oraz Firefox, bądź tylko Firefox, to defaultowa jest ta druga (tak domniemam po znaczku na liście) - wtedy wszystko działa,
- jeżeli w Settings -> Tools -> Web browsers włączony jest tylko IE to wtedy defaultowy jest IE (oczywiście na rozwijanej liście jest jego znaczek) i przy odpalaniu w ten sposób projektu znowu pojawia się ostrzeżenie dot. braku chrome, a sam IE się nie uruchamia.

phpstorm_1.png

Generalnie nie jest to żaden problem dla mnie, bo na co dzień i tak korzystam z FF, niemniej jednak - jako zawodowy nerwicowiec - dostaję szału gdy wiem, że w danym programie coś działa nie do końca tak jak powinno/w niezrozumiały sposób. Nie jestem w stanie skupić się na kodowaniu bo ten IE i Chrome mi mózg drążą...

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×