Skocz do zawartości
krzysiek02

Neostrada "Nowa moc internetu"

Polecane posty

Czy wy też macie takie przygody z Neostradą, że nie da się praktycznie żadnego filmiku obejrzeć? U mnie wygląda to tak, że film leci kilka sekund, staje i za chu.. nie chce iść dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Neostradę do 10 Mb a prędkość rzeczywistą 1.29 Mb. Według konsultanta wszystko jest ok, ponieważ prędkość nie spadła poniżej 1Mb i do, póki nie spadnie to nic nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Neostradę do 10 Mb a prędkość rzeczywistą 1.29 Mb. Według konsultanta wszystko jest ok, ponieważ prędkość nie spadła poniżej 1Mb i do, póki nie spadnie to nic nie zrobią.

No to ja mam to samo (fanpack) ogólnie prędkość działa bez problemu wszystko inne działa tylko te filmy.

Przy awarii mierzyłem prędkość była 7Mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą neostradą są tylko problemy... Od niedziałającego yt, aż po utraty pakietów w ilościach hurtowych.

 

Dzisiaj wpadłem na ciekawy pomysł, otóż kupić sobie vps'a postawić na nim serwer proxy i przekierowywać przez niego cały ruch.

Tylko takie pytanie, jak to będzie wyglądało potem z pingami? Jakaś duża różnica będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie niby YT słabo wczytuje filmiki, ale niektóre. Ale np. teraz oglądałem film na cda.pl i jakoś śmigało normalnie bez zacięcia. Czasem oglądam na innych portalach i jest git. Tak jak by tylko YT było przeciążone, albo transfer słaby leciał do mnie.

Większe straty pakietów mam wewnątrz sieci niż na łączu neostrady :)

 

2801438549.png

 

Neostrada 6Mbps (6 down / 0.5 up)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co w ostatnim czasie się dzieje z neostradą to kpina i nie można nic z tym zrobić (wypięcie się na klienta). Pingi skaczą strasznie, wczoraj miałem przez pewien czas 500-999 pingu w pewnej grze przez co nie dało się grać. Ładowanie filmików na YT nie wspominając już o HD trwa 10 razy więcej niż długość materiału wideo. Chcesz zrezygnować z ich usług? Powiedzą proszę bardzo i nie zapytają z jakiego powodu rezygnuję, czy nie zaproponują pomocy, rozwiązania. Gdybym miał możliwość kupna internetu u innego operatora nie zastanawiałbym się i zapłacił nawet 5x tyle ile płacę za aktualne 20 Mb (0.8 Mb uploadu haha). Żeby w tych czasach mieć rozłączany internet po kilka razy (czasami nawet brakowało mi dostępu do internetu po kilka godzin, a 5-10 minut to norma) czy upload 0.5-0.8 Mb to jest śmieszne gdzie inni mają za tą cenę 50-100 Mb downloadu i 6-30 Mb uploadu.

Ale chyba nie trzeba opisywać tego wszystkiego bo każdy wie jak działa Neo i przedstawia się cała "TEPSA".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby w tych czasach mieć rozłączany internet po kilka razy (czasami nawet brakowało mi dostępu do internetu po kilka godzin, a 5-10 minut to norma) czy upload 0.5-0.8 Mb to jest śmieszne gdzie inni mają za tą cenę 50-100 Mb downloadu i 6-30 Mb uploadu.

Ale chyba nie trzeba opisywać tego wszystkiego bo każdy wie jak działa Neo i przedstawia się cała "TEPSA".

 

a w jakiej firmie masz 6-30Mb uploadu za cene porównywalna z neo?

 

Ed

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

a w jakiej firmie masz 6-30Mb uploadu za cene porównywalna z neo?

 

Ed

 

 

Dokładnie :)

 

W sumie też SLA jakiegoś konkretnego tutaj nie ma a wszystko jest w umowie. No i wasz internet jest DO x Mbps. Zapamiętajcie magiczne słowo "DO" czyli maksimum co możecie mieć a nie że będziecie tyle mieć.

 

50zł za internet 10mbps wg. cennika Orange. Ja teraz płacę chyba 30zł za internet z telefonem, ale to oferta dla pracowników TP :) (zniżka 50%). To nawet niech będzie te 60zł za 6Mb.

 

Możecie wziąć sobie internet od innego dostawcy np. atman ze SLA z gwarancjami, supportem itp. Ale w tedy do ceny dochodzi 1 lub 2 zera na końcu przy zwykłym internecie.

 

Albo jeżeli macie TP/Orange to możecie wziąć sobie u kilkunastu innych dostawców. Istnieje coś takiego jak drogie LLU lub tańsze BSA, wszystko da się załatwić od kilku lat na łączach TP.

 

 

Rozłączanie? Toż to ADSL ze zmiennym IP. Toż to musi pozyskać nowe IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pracowników TP :)

Wszystko jasne, a ruch wychodzący do youtube przez inną, tańszą trasę? Niemożność oglądania nawet w 240p (sic!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozłączanie? Toż to ADSL ze zmiennym IP. Toż to musi pozyskać nowe IP.

Technicznie jak najbardziej nie musi. Taka Netia np. na swoich centralach nie wymusza restartu sesji PPPoA co 24h. Więc połączenie i adres masz póki się sam nie rozłączysz.

 

 

 

Ja mam Neostradę do 10 Mb a prędkość rzeczywistą 1.29 Mb. Według konsultanta wszystko jest ok, ponieważ prędkość nie spadła poniżej 1Mb i do, póki nie spadnie to nic nie zrobią.

Owe DO 10Mbit to port w trybie dynamicznej negocjacji prędkości z górnym limitem 10Mbit. Czyli masz tyle, ile daje ci linia, maksymalnie 10. Natomiast stare 10Mbit (bez magicznego DO) to port z wymuszoną synchronizacją 10Mbit - czyli jak twój modem nie był by w stanie się zsynchronizować, to zrywa połączenie. Poza tym w parametrach usługi masz przecież podane, że do 10Mbitów to 800kbps - 10Mbit ;)

 

A kwestia przycinania się youtube... To może napiszcie, z jakich serwerów DNSów korzystacie wtedy. Tych dostarczonych przez TPNET, czy też może np. googlowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kwestia przycinania się youtube... To może napiszcie, z jakich serwerów DNSów korzystacie wtedy. Tych dostarczonych przez TPNET, czy też może np. googlowych ;)

 

TpNet

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko jasne, a ruch wychodzący do youtube przez inną, tańszą trasę? Niemożność oglądania nawet w 240p (sic!).

 

Ale to jest tylko i wyłącznie zniżka. Obsługa jest ta sama, wszystko jest to samo. Jedyne co to jak dzwonią np. z netii to jak się powie ile się płaci to nagle przestają mieć korzystne warunki dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To co w ostatnim czasie się dzieje z Neostradą to kpina i nie można nic z tym zrobić

Od 6 lat u mnie nie są wstanie zapewnić wyższego łącza niż 0,5mbps stale słyszę jakieś durne pierd.. że się nie da , ta firma to największe kpiny z klienta, w mojej lokalizacji niestety to jedyny operator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Niestety, ale u mnie (Stąporków, woj. Świętokrzyskie) nadal słabo. Nie idzie obejrzeć żadnego filmiku na youtube w jakości 1080p albo oryginalnej bez przycinek. Mam Neostradę podobno 10 Mbps. Próbowałem zrestartować swojego zakichanego liveboxa, ale jakoś to nie pomaga, czy zastosowanie VPN'a poleprzyło by tą nie ciekawą sytuację? A może zmienić DNS'y na Googlowskie?
2802375506.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi DNS neostrady, po przerzuceniu na googlowskie sądzisz, że będzie lepiej?
@mpm1122 ile osób korzysta na raz z sieci? Pamiętaj, że livebox nie obsługuje qos i >1 osoba korzystająca z internetu - jeden wielki lag :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Tylko ja korzystam z Internetu, sieć Wi-Fi wyłączona, a żadne dodatkowe urządzenia nie są podpięte :/ Miałem do nich zadzwonić, ale i tak nic nie zrobią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

a w jakiej firmie masz 6-30Mb uploadu za cene porównywalna z neo?

 

Ed

Mój lokalny dostawca oferuje łącza symetryczne, sam ma łącza w TKT. Kosztuje to 50zł/mc przy umowie na rok.

 

W praktyce wygląda to tak:

2802608037.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że ja nie mam takich problemów Je**ć Neo :P

 

2802848059.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na jakiej zasadzie działa internet z UPC? Czy tak samo jak Neostrada z gniazda telefonicznego czy jakoś radiowo?

 

DSL....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×