Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gb

vps/reseller vs. serwer dedykowany

Polecane posty

Czy lepszy wedlug Was jest duze konto resellerskie lub wlasny VPS, czy jednak maly i tani wlasny serwer dedykowany z panelem ?

 

Patrzac na to od strony technicznej, konto VPS/reseller wspoldzieli jedna maszyne fizyczna z kilkoma innymi kontami, a wiec maszyna typu P4 2.4GHz wspoldzielona przez pieciu klientow to na klienta matematycznie przypada jedynie 1/5 pamieci, 500MHz procesora, etc. nie wliczajac narzutow systemu operaacyjnego ktory wszystkim zarzadza i przydziela zasoby.

 

Moze lepiej wynajac tani serwer dedykowany z panelem ktory bedzie mial podobne parametry np: PIII 600MHz, 256MB RAM i dysk ?

 

Jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Dlugo sie zastanawialem z odpowiedzia, mysle, ze zalezy od panelu. Niestety znam tylko rozwiazanie vhcs2 i autorskie (risp.pl), nie wiem jak jest z np. cpanel-em czy directadminem. Bo jesli jest uruchamiana tylko pojedyncza usluga (np. apache czy mysql) dla calego serwera i panel rozdziela to na konta to technicznie nie jest to symetryczny podzial 1/5 i i bedzie to dzialalo znacznie lepiej przy typowych zadaniach serwera niz osobny serwer PIII 600MHz, 256RAM . Dodatkowo dochodzi sprawa administracji (VPS czy reseller, a serwer dedykowany) oraz aspekt psychologiczny. Nikt nie chce czegos starego, slabego itd. a tak napewno bedzie postrzegana oferta z PIII i 256 RAM-u.

 

Jesli jestem w bledzie to po to jest forum i opinie innych ludzi (poparte argumentami) aby mnie przekonac :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam tak jak Fobi ze lepiej czerpac z wiekszej puli miejszy kawalek niz brac max z malej puli bo max to juz max a tu mozliwosci sa ze moze nie bedzie do konca wykorzystane i zostanie nam ciut wiecej itp.. a poza tym stabilniej jak proc i ramy itp nie dzialaja na max obrotach ....lecz z drugiej strony 1/5 predkosci i przepustowosci hdd to juz mniej kuszace....

a co do pIII to sie czepcie :D moj serwer wlasnie jest na nich opraty a chodzi bardzo szybko i dobrze ....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w tej chwili 3 servery VPS i musze powiedzieć że powoli zaczynam się "przytykać" i powoli dojrzewam do zakupienia servera dedykowanego - oczywiście potrzeby wynikają z aktualnego wykorzystania.

 

Nadmieniam że wszystkie VPSy są na oddzielnych fizycznie serverach.

 

Tak więc w sumie realnie należy ocenić co tak naprawdę będzie Ci teraz i w niedalekiej przyszłości potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×