Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sunvi

Przechwytywanie, opcje i statusy domen...

Polecane posty

Mam kilka pytań związanych z rejestracją domen wcześniej już używanych. Do tej pory rejestrowałem tylko nowe, więc za bardzo się tym nie interesowałem, a takie pojęcia jak przechwytywanie czy opcje rozumiem tylko do pewnego stopnia.

 

Najpierw chciałbym zapytać czym się różni opcja od przechwytywania? Opcja na domene z tego co rozumiem daje mi prawo pierwszeństwa do domeny jeżeli aktualny właściciel poprostu jej nie przedłuży, ale w takim razie po co jest przechwytywanie domen i na czym polega?

 

Kolejne pytanie dotyczy tego jakie są statusy domen i kiedy one się pojawiają? Przeglądając różne listy domen usuniętych sprawdzam czy mogę ją zarejestrować - okazuje się, że nie, sprawdzam w Whois tam też dla różnych domen są różne rzeczy powypisywane. W trzech słowach - jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Najpierw chciałbym zapytać czym się różni opcja od przechwytywania? Opcja na domene z tego co rozumiem daje mi prawo pierwszeństwa do domeny jeżeli aktualny właściciel poprostu jej nie przedłuży, ale w takim razie po co jest przechwytywanie domen i na czym polega?

Różnica jest prosta i dosyć istotna: masz opcje - masz pewność zakupu, przechwytywanie - razem z Tobą może chcieć ją przechwycić tysiąc innych osób i nic z tego możesz nie mieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcję możesz kupić tylko przed dniem w którym domena wygasa. Jak już wygaśnie nie możesz kupić opcji na nią. Ale możesz próbować przechwytywania o ile ktoś już na nią nie ma opcji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przede wszystkim za opcje trzeba zaplacic (nawet jesli sie nie zrealizuje), za przechwycenie dopiero po pomyslnym zlapaniu domeny, badz tez aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok już rozumiem z opcją i przechwytywaniem, ale skoro przeszliśmy do wygasania domeny to jak to wygląda?

 

Załóżmy, że zarejestruje domene dzisiaj(20 luty 2012), domena zacznie wygasać 20 lutego za rok i wtedy pojawi się na listach domen usuniętych(z jakim statusem?), a zarejestrować ją będzie można dopiero kilka dni/tygodni później, bo tak naprawdę dopiero wtedy będzie usunięta i wtedy jak ktoś wcześniej zlecił przechwytywanie to będzie mógł ją przejąć. Dobrze rozumiem czy cały proces wygląda inaczej? Jaki status domena ma w trakcie wszystkich tych etapów? Do tego po przechwyceniu można domene wziąć na testy i jak to wygląda dalej i jaki ma status?

Edytowano przez Soks (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×