Skocz do zawartości
Misiektt

Hetzner.de, a ping TPSA

Polecane posty

Zobaczcie lepiej zestaw łącz hetzner'a - on powie dlaczego "we can't fix" http://www.hetzner.de/de/hosting/unternehmen/rechenzentrum/

 

Opentransit (tpsa) mogą puścić przez kilka łącz tylko -

 

10 GBit/s Deutsche Telekom

10 GBit/s LambdaNet

10 GBit/s Tiscali

 

Ale, nie mogą zapchać łącza do np dtag, bo to narodowy operator. Z doświadczenia wiem że jak datacenter ma możliwości to bez problemu zmieni routing. Ale w hetzner nie ma poważniejszych dostawców tranzytu tj. globalcrossing, level3, teleglobe czy cogent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te "Neo, welcome to the real world..." to co miało znaczyć myślałeś ,że zabłyśniesz inteligencją ?? ^^ zobaczyłeś mój adres IP i co uznałeś ,że jestem dziecko neo ?, nigdy bym tego badziewia nie wziął, tylko że teraz siedzę w pracy i taki jest. Widzę ,że należysz do kolejnej firmy okradającej swoich klientów :] . Do reszty Twojej wypowiedzi nie będę się odnosił.

 

Raczej chodziło mi o Neo z Matrixa... Zabłysnąć... Nie jestem moderatorem i nie widzę ip.

 

Moja firma i firmy które dostarczają mi usługi nie okradają klientów. Dostarczją usługi odpowiedniej do ceny jakości. I nikt z nas nie musi płakać na forum jak to ping skoczył do 150ms :D Nic nie wiesz o cenach łącz w naszym kraju ani o cenie prowadzenia firmy - pewnie sam nie masz zarejestrowanej i nie płacisz podatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie lepiej zestaw łącz hetzner'a - on powie dlaczego "we can't fix" http://www.hetzner.de/de/hosting/unternehmen/rechenzentrum/

 

Opentransit (tpsa) mogą puścić przez kilka łącz tylko -

 

10 GBit/s Deutsche Telekom

10 GBit/s LambdaNet

10 GBit/s Tiscali

 

Ale, nie mogą zapchać łącza do np dtag, bo to narodowy operator. Z doświadczenia wiem że jak datacenter ma możliwości to bez problemu zmieni routing. Ale w hetzner nie ma poważniejszych dostawców tranzytu tj. globalcrossing, level3, teleglobe czy cogent.

 

No jeden ,który przynajmniej stara się coś pomóc ,to z tego co napisałeś wynika jak się nie mylę ,że jak samo się nie naprawi to możemy zapomnieć o poprawie pingu ? tylko jedno jest dziwne w traceroucie z serwera Hetznera do Polski problem powstaje na hopie należącym do global crossing

 

static.129.52.40.188.clients.your-server.de (188.40.52.129)  0.887 ms  0.917 ms  0.913 ms
2  hos-tr3.juniper2.rz10.hetzner.de (213.239.227.193)  0.143 ms hos-tr1.juniper1.rz10.hetzner.de (213.239.227.129)  0.155 ms hos-tr4.juniper2.rz10.hetzner.de (213.239.227.225)  0.118 ms
3  hos-bb2.juniper4.s04.hetzner.de (213.239.240.139)  2.963 ms  3.021 ms  3.136 ms
4  lambdanet-ffm-gw.hetzner.de (213.239.247.206)  2.928 ms  2.912 ms  2.905 ms
5  FRA-3-eth000.de.lambdanet.net (217.71.96.73)  6.205 ms  6.209 ms  6.207 ms
6  ge-5-3-0.ar2.FRA3.gblx.net (64.209.92.57)  6.535 ms  6.592 ms  6.624 ms
[b]7  64.208.110.226 (64.208.110.226)  119.338 ms  119.346 ms  119.638 ms[/b]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej chodziło mi o Neo z Matrixa... Zabłysnąć... Nie jestem moderatorem i nie widzę ip.

 

Moja firma i firmy które dostarczają mi usługi nie okradają klientów. Dostarczją usługi odpowiedniej do ceny jakości. I nikt z nas nie musi płakać na forum jak to ping skoczył do 150ms :D Nic nie wiesz o cenach łącz w naszym kraju ani o cenie prowadzenia firmy - pewnie sam nie masz zarejestrowanej i nie płacisz podatków.

 

Chciałem zarejestrować firmę jak tylko by się rozkręciła to wydaje mi się logiczne, a ten ping właśnie krzyżuje mi wszelkie plany. Ja poniekąd was rozumiem bo nie mówiłem ,że wy sami z siebie kradniecie, dlatego napisałem w poście ,że żyjemy w takim kraju a nie innym ,że na każdym kroku nas okradją , wszystko zaczyna się od podatków jakie nasze kochane państwo narzuca na artykuły, dostawców etc. ci potem muszą zwiększyć ceny ,żeby wyjśc na swoje i tak w kólko macieju mamy takie a nie inne ceny, a to dlatego ,że nasi "Kochani" polutycy i przywódcy zarabiają tak napradę 50 razy więcej niż zwykły podatnik. Ale to już temat oczywiście inny i nie na te forum jak mi się zdaje więc nie będę go dalej ciągnął a chciałbym wrócić do sprawy hetznera i tpsa

 

traceroute to gf106.internetdsl.tpnet.pl (80.53.57.106), 30 hops max, 40 byte packets
1  static.129.52.40.188.clients.your-server.de (188.40.52.129)  0.775 ms  0.803 ms  0.816 ms
2  hos-tr3.juniper2.rz10.hetzner.de (213.239.227.193)  0.142 ms  0.139 ms hos-tr2.juniper1.rz10.hetzner.de (213.239.227.161)  0.146 ms
3  hos-bb2.juniper4.s04.hetzner.de (213.239.240.139)  2.931 ms  3.007 ms  3.050 ms
4  lambdanet-ffm-gw.hetzner.de (213.239.247.206)  2.899 ms  2.972 ms  3.015 ms
5  FRA-3-eth000.de.lambdanet.net (217.71.96.73)  6.150 ms  6.136 ms  6.169 ms
6  ge-5-3-0.ar2.FRA3.gblx.net (64.209.92.57)  6.490 ms  6.601 ms  6.711 ms
7  64.208.110.226 (64.208.110.226)  119.721 ms  119.189 ms  119.217 ms
8  * * *
9  do.war-ru2.z.war-r4.tpnet.pl (213.25.5.6)  142.737 ms  143.231 ms  143.685 ms
10  gf105.internetdsl.tpnet.pl (80.53.57.105)  150.394 ms  150.477 ms  151.714 ms
11  * * *
12  *^C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt, na styku gbxs/tpsa jest problem.

 

http://ipstats.globalcrossing.net/dotcom/l...&type=trace

 

Dlatego też ja wczoraj do nich e-mail napisałem z prośbą o jakieś małe info na ten temat czy przeprowadzają jakąś migracje czy co ,a może jakiegoś viruska mają bo to tylko w określonych godzinach jest a nie wieżę ,że od 10 rano łącze się przeciąża ,a o 24 ludzie idą spać i wszystko wraca do normy, a może oni nawet o tym nie wiedzą może teraz się temu przyjżą nie wiem ,ale mam nadzieję że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego też ja wczoraj do nich e-mail napisałem z prośbą o jakieś małe info na ten temat czy przeprowadzają jakąś migracje czy co ,a może jakiegoś viruska mają bo to tylko w określonych godzinach jest a nie wieżę ,że od 10 rano łącze się przeciąża ,a o 24 ludzie idą spać i wszystko wraca do normy, a może oni nawet o tym nie wiedzą może teraz się temu przyjżą nie wiem ,ale mam nadzieję że tak.

 

Proszę ... bo się czytać nie da :D Błagam - tak mają wirusa i od 2 miesięcy routing w plecy ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@timmy po pierwsze to nie masz większego pojęcia o infrastrukturze internetowej, łączach etc.

 

Po drugie, współczuje Ci jeśli dla Ciebie synonimem dobrej jakości są serwerownie typu OVH czy Hetzner.

 

Po trzecie, nikt nikogo nie okrada, tylko kraje europy zachodniej dużo wcześniej poczyniły inwestycje w infrastrukturę i sieci. Które to my musimy dopiero ponieść, co zaś przekłada się na ceny.

 

Po czwarte, podatki w Polsce i tak masz mniejsze niż w większości krajów zachodnich....

 

Po piąte nie oczerniaj innych firm, nie mając pojęcia o czym piszesz. Prohost oferuje usługi wysokiej jakości, na które cieszą się dużym zainteresowaniem. Nikogo zaś nie okrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę ... bo się czytać nie da :D Błagam - tak mają wirusa i od 2 miesięcy routing w plecy ... :)

 

 

Od miesiąca bo to zaczęło się na początku sierpnia nie wiem 4 - 5 coś takiego, a co tam się dzieje to nie wiem do tego wirusa to po prostu rozważam wszystkie możliwości, mogli coś przeoczyć na pewno taka firma jak global corssing ma takich hopów z milion na całym świecie więc może im to też wisi czy coś tam nie gra do końca ,no nie wiem naprawdę.

@timmy po pierwsze to nie masz większego pojęcia o infrastrukturze internetowej, łączach etc.

 

Po drugie, współczuje Ci jeśli dla Ciebie synonimem dobrej jakości są serwerownie typu OVH czy Hetzner.

 

Po trzecie, nikt nikogo nie okrada, tylko kraje europy zachodniej dużo wcześniej poczyniły inwestycje w infrastrukturę i sieci. Które to my musimy dopiero ponieść, co zaś przekłada się na ceny.

 

Po czwarte, podatki w Polsce i tak masz mniejsze niż w większości krajów zachodnich....

 

Po piąte nie oczerniaj innych firm, nie mając pojęcia o czym piszesz. Prohost oferuje usługi wysokiej jakości, na które cieszą się dużym zainteresowaniem. Nikogo zaś nie okrada.

 

No sory bardzo nie uznałem się za wielkiego znawcę infrastruktury internetowej bo nim nie jestem nie studiuję informatyki etc

 

Co do OVH czy Hetzner z tego co wiem one też cieszą się dużym zainteresowaniem i jakość usług mają wysoką, a Ty po prostu bronisz Polskich firm.

 

Fakt podatki mamy niższe ,ale płace mamy jeszcze niższe niż pozostałe kraje reasumując nasze niskie podatki mają się ni jak do tego ,że tamci zarabiają o wiele więcej niż my i dla nich te podatki nie są jakieś ogromne. Ale wciąż wydaje mi się ,że zbaczamy z obranego tematu i znów ktoś poruszył temat który tutaj nie pasuje zupełnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio była wojna czy w OVH czy w HETZNER no i niestety OVH póki co górą, ceny są jakie są ale jednak stabilność łącza jest zupełnie inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyło, bo ciągle ktoś poleca hetznera a nie ovh ... a w ovh rzadko kiedy trafi się na ping wyzszy niz 100, wiem bo prowadze serwer do gier. Dobrze, że nie zrezygnowałem z ovh mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba nic nie wiadomo.. od czasu do czasu są po ok 40 ms..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nic nie wiadomo.. od czasu do czasu są po ok 40 ms..

 

Teraz to już w ogóle nie wiem co oni tam robią ,ale coś się zmieniło szkoda ,że na gorsze bo do serwera teraz leci przez Nowy York ,a ping jeszcze większy :) chyba na poprawę nie ma co liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm moze nikt nie lubi serwerow gier, jak latwo "wykurzyc" nierentownych klientow ktorzy zapychaja lacza pod korek i obciazaja ekstremanie sprzet sieciowy pakietami ? zmienic im trasy (preependowac tak ruch, zeby trasy byly nieoptymalne). Co sie stanie ? nierentowni klienci na serwery gry odejda sami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Co prawda mam Chello ale niepokoi mnie fakt że choć ping w granicach 51ms to tracert pokazuje londyn i paryż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie tylko hetzner ma.

Serverloft.eu tak samo, mam tam dedyka. Od godziny 15 do 21 ping z TPSA do dedyka to 160ms, po 21:00 wraca do normy czyli 50 ms. Inne lacza jak chello etc maja ping normalny, tylko neostrada nie. Raz puscilem winmtr to tez puszczali mnie przez level3 w nowym jorku o.O Napisalem do nich, odpisali ze to nie ich wina tylko mojego ISP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to nie tylko hetzner ma.

Serverloft.eu tak samo, mam tam dedyka. Od godziny 15 do 21 ping z TPSA do dedyka to 160ms, po 21:00 wraca do normy czyli 50 ms. Inne lacza jak chello etc maja ping normalny, tylko neostrada nie. Raz puscilem winmtr to tez puszczali mnie przez level3 w nowym jorku o.O Napisalem do nich, odpisali ze to nie ich wina tylko mojego ISP.

 

bo lacza dostepowe do TP sa drogie lub TP nie chce placic za zwiekszenie lacz do operatorow zagranicznych bo na tym nie zarabia ( nic jej kasy nie wplywa) tylko traci na tych co maja dedyki z contentem lecacym do PL, innymi slowy osoby majace dedyki zagranica nie daja zarobic TP, ba wrecz narazaja ja na wieksze koszta, zatem nic dziwnego ze firma sie "broni". (prawdopodobnie tak jest, choc nie napewno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo lacza dostepowe do TP sa drogie lub TP nie chce placic za zwiekszenie lacz do operatorow zagranicznych bo na tym nie zarabia ( nic jej kasy nie wplywa) tylko traci na tych co maja dedyki z contentem lecacym do PL, innymi slowy osoby majace dedyki zagranica nie daja zarobic TP, ba wrecz narazaja ja na wieksze koszta, zatem nic dziwnego ze firma sie "broni". (prawdopodobnie tak jest, choc nie napewno).

 

Niech w sumie robią co chcą, a polscy użytkownicy może kiedyś (w końcu) dojdą do wniosku, że na 200 zł miesięcznie nie można oczekiwać cudów i najniższych opóźnień na rynku czy super hiper sprzętu (Hetzner mocno zepsuł rynek tymi i7kami za 40 euro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
za 200 zł miesięcznie nie można oczekiwać cudów

 

a od ilu można oczekiwać cudów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a od ilu można oczekiwać cudów?

Nie będę tego komentować, ponieważ mi nie wypada - kwota nie jest na tyle wysoka aby oczekiwać SLA 99.9%, wymiany sprzętu w 10 minut oraz administracji 24/7 i tyle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie jest ale przecież ja nie o tym. Ja pytałem od kiedy jest?

 

Myślę, że wystarczy zapytać np. Beyond.pl o ofertę - tam godzina pracy technika po godzinie 18 kosztuje ~300 zł netto,

moim zdaniem przy takich stawkach można wile oczekiwać. Za serwer nie zapłaci się mniej niż 1k netto + łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×