Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
matt

Co z takimi robic?

Polecane posty

oczywiście że wymaga ;) jak konto będzie miało powłokę /bin/nologin albo /bin/null czy zależy jaka tam dystrybucja jest to nie da się z SCP korzystać bo nie zalogujesz się do powłoki ;) proste :) i nie wykonasz polecenia np. scp /path/to/the/file/file user@remote_host:/remotedir/file :) Tak więc samo z się mówi że wymaga dojścia do powłoki SCP :)

 

Ale ja generalnie takie rzeczy to zlecam adminom :) choć jakieś tam pojęcie sama mam :)

Widocznie "jakiegoś tam pojęcia" nie masz, bo tak jak już wcześniej napisałem - dostęp poprzez SFTP nie wymaga dostępu do powłoki.

 

Owszem :) a ty masz jakiś argument dlaczego lepiej SSH? jak tak to po co piszesz czy to jest argument kontynuując bezproduktywnie dyskusje zamiast napisać swoje argumenty i prowadzić konstruktywną dyskusję :) ?
Pozwole sobie odpowiedzieć za megi bo niejako też uczestniczę w tej dyskusji.

 

Nikt nie napisał, że lepiej używać SCP/SFTP/SSH. Chodzi o to, że parę postów wcześniej stwierdziłaś, że przesadą jest transferowanie plików via SSH (czyli SFTP, a w dużym uproszczeniu pseduo-FTP po SSL'u) i że wystarczający jest FTPS (czyli FTP po SSL'u). W związku z czym zarówno megi jak i ja próbujemy dowiedzieć się dlaczego tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widocznie "jakiegoś tam pojęcia" nie masz, bo tak jak już wcześniej napisałem - dostęp poprzez SFTP nie wymaga dostępu do powłoki.

 

Jest potrzebna, nie wykonasz polecenia nie logując się do powłoki ;) LOGIKA, są programy które same logują się za ciebie i takie SCP wygląda jak FTP ale wykonuje polecenia na powłoce ;) ale ja tam kłócić się nie zamierzam.

 

Pozwole sobie odpowiedzieć za megi bo niejako też uczestniczę w tej dyskusji.

 

Nikt nie napisał, że lepiej używać SCP/SFTP/SSH. Chodzi o to, że parę postów wcześniej stwierdziłaś, że przesadą jest transferowanie plików via SSH (czyli SFTP, a w dużym uproszczeniu pseduo-FTP po SSL'u) i że wystarczający jest FTPS (czyli FTP po SSL'u). W związku z czym zarówno megi jak i ja próbujemy dowiedzieć się dlaczego tak jest :)

 

Po 1 nie pisałam co jest lepsze :) A po 2 to przesadą chociaż z tego względu ze do tego celu trzeba dać dostęp do pewnych stref systemu które przy ftp czy ftps co jest po prostu rozszerzeniem ftp nie trzeba dawać :) z punktu widzenia serwera jest przesadne z punktu widzenia użytkownika nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie ale mnie niemiłosiernie wkurza użycie np. 7 emotikonek w 4 liniowym poście, szczególnie, ze to są same uśmieszki, które nijak nie wnoszą nic do dyskusji, a jedynie rozpieprzają czytelność wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że wymaga ;) jak konto będzie miało powłokę /bin/nologin albo /bin/null czy zależy jaka tam dystrybucja jest to nie da się z SCP korzystać bo nie zalogujesz się do powłoki ;) proste :) i nie wykonasz polecenia np. scp /path/to/the/file/file user@remote_host:/remotedir/file :) Tak więc samo z się mówi że wymaga dojścia do powłoki SCP :)

 

Ale ja generalnie takie rzeczy to zlecam adminom :) choć jakieś tam pojęcie sama mam :)

 

Cytuje sama siebie, już się ustosunkowałam jak widać w powyższym cytacie samej siebie :) Czytaj co pisałam wcześniej. P.S. postaram się mniej emotikonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytuje sama siebie, już się ustosunkowałam jak widać w powyższym cytacie samej siebie ;) Czytaj co pisałam wcześniej.

 

No ale piszesz, że sama tego nie robisz tylko jakieś pojęcie masz, a Megi i p są administratorami więc wydaje mi się, że ich wiedza jest większa i praktyczna, może Ci Twoi admini nie umieją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale piszesz, że sama tego nie robisz tylko jakieś pojęcie masz, a Megi i p są administratorami więc wydaje mi się, że ich wiedza jest większa i praktyczna, może Ci Twoi admini nie umieją ?

 

Hmm, moi admini z pewnością umieją, ja pisze w swoim imieniu to raz ;) i jak widać megi ani p nie powiedzieli jak zamierzali by wykonać polecenie SCP na powłoce nie mając dostępu do powłoki, wniosek, nie da się wykonać polecenia na powłoce nie mając do niej dostepu ;)

 

P.S.

Ani p ani megi nie podali przykładu ani argumentu nie wymagania posiadania dostępu do powłoki, ja zaś podałam jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starałem się. FSM mi świadkiem. Ale nie zdzierżyłem.

 

Hmm, moi admini z pewnością umieją, ja pisze w swoim imieniu to raz ;)

 

Skąd ta pewność? Bo ze stwierdzeniem że sama jesteś w stanie ocenić to poczekaj jeszcze jakieś 20 dni, może wtedy ktoś Ci uwierzy. Wybacz, ale od Ciebie po prostu wieje niekompetencją. Zarówno techniczną, jak i taką, hm, międzyludzką. Pamiętasz, że reprezentujesz tu firmę? Że rozmawiasz z potencjalnymi klientami? Ja tam i tak nic od Ciebie nie kupię a na forum nie reprezentuję nikogo poza swoją pyskatą mordą, więc możemy się kłócić bez ogródek (aż jakiś mod posprząta kolejny Twój topic), ale jednak Wielki Brat Google patrzy.

 

i jak widać megi ani p nie powiedzieli jak zamierzali by wykonać polecenie SCP na powłoce nie mając dostępu do powłoki, wniosek, nie da się wykonać polecenia na powłoce nie mając do niej dostepu ;) P.S. Ani p ani megi nie podali przykładu ani argumentu nie wymagania posiadania dostępu do powłoki, ja zaś podałam jak widać.

 

O.M.F.G. Jak co widać? "Trzeba bo tak mówię i mam argument taki że mówię, więc trzeba"? Czego Ty właściwie oczekujesz? Kursu dla adminów-wannabe? Ustaw sobie shella na /bin/false i zaloguj się po sftp. Jak nie zarobi to mogę Ci to naprawić po cenach rynkowych. scp naturalnie nie zadziała z takim shellem, ale przecież Ty i Twoi admini wiecie na czym polega różnica, prawda? Jak chcesz scp (graficznym klientom to zasadniczo rybka, ale z CLI jest wygodniej jeden plik/katalog scpnąć niż się w sftp bawić), to możesz użyć scponly albo kilkunastu linijek perla.

 

BTW, co jest takiego strasznie wygodnego w administracji ftps, czego nie ma w sftp? Bo mi jedyne co się kojarzy z ftps to niemożność przepuszczenia przez NAT-helpery, przez co musisz otworzyć cały zakres portów, bo może a nuż ktoś będzie chciał sobie jakiś plik przesłać. Może xferlog? Ale dopisanie ładnego logowania do sftp nie przekracza dniówki programisty ("zimny start", bez znajomości źródeł; liczę z zapasem).

 

BTW2, może dyskusje techniczne też komuś zleć, bo akurat dla p i megi możesz stanowić co najwyżej ciekawostkę przyrodniczą, a nie godnego uwagi adwersarza (Twój aktualny wizerunek to coś w stylu rozzłoszczonego królika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starałem się. FSM mi świadkiem. Ale nie zdzierżyłem.

 

 

 

Skąd ta pewność? Bo ze stwierdzeniem że sama jesteś w stanie ocenić to poczekaj jeszcze jakieś 20 dni, może wtedy ktoś Ci uwierzy. Wybacz, ale od Ciebie po prostu wieje niekompetencją. Zarówno techniczną, jak i taką, hm, międzyludzką. Pamiętasz, że reprezentujesz tu firmę? Że rozmawiasz z potencjalnymi klientami? Ja tam i tak nic od Ciebie nie kupię a na forum nie reprezentuję nikogo poza swoją pyskatą mordą, więc możemy się kłócić bez ogródek (aż jakiś mod posprząta kolejny Twój topic), ale jednak Wielki Brat Google patrzy.

 

 

 

O.M.F.G. Jak co widać? "Trzeba bo tak mówię i mam argument taki że mówię, więc trzeba"? Czego Ty właściwie oczekujesz? Kursu dla adminów-wannabe? Ustaw sobie shella na /bin/false i zaloguj się po sftp. Jak nie zarobi to mogę Ci to naprawić po cenach rynkowych. scp naturalnie nie zadziała z takim shellem, ale przecież Ty i Twoi admini wiecie na czym polega różnica, prawda? Jak chcesz scp (graficznym klientom to zasadniczo rybka, ale z CLI jest wygodniej jeden plik/katalog scpnąć niż się w sftp bawić), to możesz użyć scponly albo kilkunastu linijek perla.

 

BTW, co jest takiego strasznie wygodnego w administracji ftps, czego nie ma w sftp? Bo mi jedyne co się kojarzy z ftps to niemożność przepuszczenia przez NAT-helpery, przez co musisz otworzyć cały zakres portów, bo może a nuż ktoś będzie chciał sobie jakiś plik przesłać. Może xferlog? Ale dopisanie ładnego logowania do sftp nie przekracza dniówki programisty ("zimny start", bez znajomości źródeł; liczę z zapasem).

 

BTW2, może dyskusje techniczne też komuś zleć, bo akurat dla p i megi możesz stanowić co najwyżej ciekawostkę przyrodniczą, a nie godnego uwagi adwersarza (Twój aktualny wizerunek to coś w stylu rozzłoszczonego królika).

 

Nie chce mi się rozdrabniać bo widać wszyscy myślą że rozumy pozjadali na tym forum. I dochodzę do wniosku że nie potrafią rozmawiać konstruktywnie.

 

SCP (ang. Secure CoPy) - protokół SCP jest bardzo podobny do protokołu RCP (BSD), jednak w przeciwieństwie do RCP SCP korzysta z szyfrowanego połączenia podczas transferu, dzięki temu podsłuchanie transmisji jest zdecydowanie trudniejsze. Sam protokół SCP nie zapewnia uwierzytelniania, opiera się on na protokole SSH. Protokół SCP zajmuje sie tylko transmisją plików, jego przewagą nad protokołem FTP jest to, że oprócz szyfrowania potrafi również przekazać razem z plikiem jego podstawowe atrybuty (np. uprawnienia).

 

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/SCP

 

Przykłady użycia: scp uzytkownik@serwer.pl:/scieżka/plik_serwer plik_lokalny

 

Sam protokół SCP nie zapewnia uwierzytelniania czyli SSH zapewnia takie uwierzytelnianie czyli SCP działa z prawami użytkownika SSH czyli wymaga SSH czyli dostępu do powłoki.

Generalnie i tak pewnie ktoś coś odpisze bezsensownie nie poparte argumentami bo przecież guru się nie argumentuje...

 

to możesz użyć scponly albo kilkunastu linijek perla

 

Ale i tak ten perl albo scponly wykorzystuje do autoryzacji powłokę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ustosunkuję się do tej wypowiedzi:

 

BTW2, może dyskusje techniczne też komuś zleć, bo akurat dla p i megi możesz stanowić co najwyżej ciekawostkę przyrodniczą, a nie godnego uwagi adwersarza (Twój aktualny wizerunek to coś w stylu rozzłoszczonego królika).

 

W takim razie szkoda mi administrowanych serwerów które znajdują się pod kontrola adminów którzy nie rozumieją że SCP wymaga autoryzacji SSH. A co do zlecania dyskusji technicznych to raczej nie mnie takie coś było by potrzebne, wystarczy poczytać w necie o SCP i sprawa się wyjaśnia kto ma rację. Zaś jaki kto ma wizerunek pozostawię czytającym tę oraz moją wcześniejszą wypowiedz która jak sądzę daje jasne światło na sprawę tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest potrzebna, nie wykonasz polecenia nie logując się do powłoki :) LOGIKA, są programy które same logują się za ciebie i takie SCP wygląda jak FTP ale wykonuje polecenia na powłoce :) ale ja tam kłócić się nie zamierzam.
Po raz kolejny - nie potrzeba. A logiki w tym Twoim tłumaczeniu nie ma żadnej. Programy, ktore się same za mnie logują, też mi coś... Krasnoludki :P

Poza tym nie rozumiem dlaczego usilnie zamieniasz SFTP (o którym cały czas piszę) na SCP?

 

Po 1 nie pisałam co jest lepsze :) A po 2 to przesadą chociaż z tego względu ze do tego celu trzeba dać dostęp do pewnych stref systemu które przy ftp czy ftps co jest po prostu rozszerzeniem ftp nie trzeba dawać :) z punktu widzenia serwera jest przesadne z punktu widzenia użytkownika nie.
Jak wyżej.

 

i jak widać megi ani p nie powiedzieli jak zamierzali by wykonać polecenie SCP na powłoce nie mając dostępu do powłoki, wniosek, nie da się wykonać polecenia na powłoce nie mając do niej dostepu :)
Nikt nie pisał nic o wykonywaniu poleceń na powłoce bez dostępu do powłoki... Mylisz pojęcia / protokoły / serwery.

 

P.S.

Ani p ani megi nie podali przykładu ani argumentu nie wymagania posiadania dostępu do powłoki, ja zaś podałam jak widać.

Ale jak argumentować coś, co po prostu działa? :P

 

p@alix:~$ sftp 192.168.1.1
Connecting to 192.168.1.1...
Host key fingerprint is 05:ce:42:a4:cc:73:a7:f9:60:c0:45:e0:23:4f:77:15
+--[ RSA 2048]----+
|	.+= . E.	 |
|   = + o o	   |
|  . @ + = .	  |
|   + * * .	   |
|	. = S		|
|	 . o		 |
|		.		|
|				 |
|				 |
+-----------------+

p@192.168.1.1's password:
sftp> pwd
Remote working directory: /home/p
sftp> ls -al /
drwxr-xr-x	4 0		0			 512 Mar 12 21:58 .
drwxr-xr-x	4 0		0			 512 Mar 12 21:58 ..
drwxr-xr-x	3 0		0			 512 Mar 12 21:58 home
sftp> ls -al /home
drwxr-xr-x	3 0		0			 512 Mar 12 21:58 .
drwxr-xr-x	4 0		0			 512 Mar 12 21:58 ..
drwxr-xr-x	2 1000	 1000		  512 Mar 12 21:58 p
sftp> ls -al /home/p
drwxr-xr-x	2 1000	 1000		  512 Mar 12 21:58 .
drwxr-xr-x	3 0		0			 512 Mar 12 21:58 ..
sftp>

Widzisz gdzieś tam powłoki, które mogłem uruchomić?

 

Ale i tak ten perl albo scponly wykorzystuje do autoryzacji powłokę.
Powłokę? Do autoryzacji? Wiesz w ogołe co to jest powłoka? Bo odnoszę wrażenie, że nie...

 

wystarczy poczytać w necie o SCP i sprawa się wyjaśnia kto ma rację.
Oczywiście, bo Internet jest moderowany i znajdują się w nim tylko mądre odpowiedzi ;)

 

Aha, jeszcze jedno... Nie "udzielałaś" się wcześniej na tym forum jako sara? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, a no znam, na życzenie np. MY :P czyli www.sarnet.pl

 

 

 

Dlatego że większość firm nie udostępnia ssh a ftp jest podstawowym narzędziem transmisji plików :P

 

 

Ftp tak, ftps nie. IMHO więcej firm udostępnia sftp/scp niż ftps.

 

 

Ponownie: żaden z przedstawionych przez Ciebie argumentów nie ma nic wspólnego z przesadą w zakresie bezpieczeństwa wynikającą z używania SCP/SFTP.

 

Nie ja, tylko Ty, a potem megi ;)

 

Oczywiście, że nie wymaga.

 

 

jak już wspomniałam do niekórych na tym forum nie dotrze nigdy co pisza. Dyskusja cały czas toczy się o SCP, a jak ktoś nie zwraca uwagi co pisze tylko pisze aby pisać to potem pisze bzdury. Ustosunkowałam się już do tego wcześniej, jak widać na cytatach dyskusja toczy się przy SCP, ale wygodneij zwalić sprawę na sftp.

 

Ale pomijając fakt że nie mówimy o sftp to o tym tez można by tak powiedzizeć:

 

SFTP (ang. SSH File Transfer Protocol) – protokół typu klient-serwer, który umożliwia przesyłanie plików z i na serwer poprzez sieć TCP/IP.

 

Jest on pozbawiony wad, które posiada zwykły FTP. Przesyłając plik przy użyciu protokołu FTP uzyskujemy dobre przepływności, ale nie zyskujemy bezpieczeństwa, nasze hasła nie są szyfrowane. Znaczną poprawę bezpieczeństwa przynosi protokół SFTP, który nie wymaga na danym hoście posiadania serwera FTP, wystarczy konto SSH, którego jest on rozszerzeniem, używa jego struktury oraz przez niego się łączy.

 

źrudło: http://pl.wikipedia.org/wiki/SFTP_(protok%C3%B3%C5%82)

 

Generalnie szkoda mojego czasu na tłumaczenie czegoś co jest oczywiste.

 

...

p@192.168.1.1's password:

sftp> pwd

...

 

OWSZEM. logujesz się za pośrednictwem powłoki SSH (prawdopodobnie bash) na usera p do sftp :Psam sobie zaprzeczasz w tym momencie :) autoryzujesz się do sftp przez powłokę SSH i mówisz że tego nie robisz :) zresztą jak widać z załączonych powyżej cytatów rozmowa toczy się przy SCP ale wygodniej przyczepić się sftp które i tak jest tylko rozszerzeniem SSH.

 

Oczywiście, bo Internet jest moderowany i znajdują się w nim tylko mądre odpowiedzi

 

Gdyby był to twoje z pewnością nie ujrzała by światła dziennego.

 

P.S.

 

Powłokę? Do autoryzacji? Wiesz w ogołe co to jest powłoka? Bo odnoszę wrażenie, że nie...

 

Z fragmentu konsoli który wkleiłeś widać że za bardzo nie wiesz o czym mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SSH to nie jest powłoka, a protokół. SFTP nie korzysta z powłoki bash, ksh, ani żadnej innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OWSZEM. logujesz się do powłoki SSH (prawdopodobnie bash) na usera p :Psam sobie zaprzeczasz w tym momencie :P autoryzujesz się do sftp przez powłokę SSH i mówisz że tego nie robisz :P zresztą jak widać z załączonych powyżej cytatów rozmowa toczy się przy SCP ale wygodniej przyczepić się sftp które i tak jest tylko rozszerzeniem SSH.
1) Na żadnej maszynie nie posiadam takiego wynalazku jak bash, więc pudło,

2) SSH to nie powłoka,

3) Niczemu nie zaprzeczam, autoryzacja odbywa się na poziomie protokołu SSH.

 

Z fragmentu konsoli który wkleiłeś widać że za bardzo nie wiesz o czym mówisz.
Uświadom mnie... Czego nie wiem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logujesz się za pośrednictwem powłoki SSH (...) autoryzujesz się do sftp przez powłokę SSH i mówisz że tego nie robisz

 

A co to jest powłoka SSH ?

 

Idąc przez analogię korzystając do ftp-a logujemy się za pośrednictwem/przez powłokę FTP.

 

 

PS. Ponawiam pytani p, czy pisałaś wcześniej jako sara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SSH to nie jest powłoka, a protokół. SFTP nie korzysta z powłoki bash, ksh, ani żadnej innej.

 

Mówię w dużym uproszczeniu bo jak sam widzisz nie każdy potrafi zrozumieć takie uproszczenia a co dopiero jak by się rozpisywać... SFTP wykorzystuje do autoryzacji SSH dla ścisłości :P

 

Swoją drogą poczytaj wypowiedzi i zobacz w czym naprawdę leży dyskusja a nie czepiaj się uproszczeń to sam dojdziesz do pewnych wniosków co ja :P Dla przypomnienia, zeszło na to że wymagana jest autoryzacja SSH dla SCP/sFTP a ktoś tutaj mówił że nie kiedy ja mówiłam że tak i właśnie wyszło że miałam rację :P Poniżej cytaty:

 

CYTAT(luna @ 12.03.2009, 17:55) post_snapback.gifJest argumentem :) a jak ci mało to:

(...)Ponownie: żaden z przedstawionych przez Ciebie argumentów nie ma nic wspólnego z przesadą w zakresie bezpieczeństwa wynikającą z używania SCP/SFTP.

 

CYTAT(luna @ 12.03.2009, 17:55) post_snapback.gifPo za tym zboczyłeś z tematu :) Nie ja, tylko Ty, a potem megi ;)

 

CYTAT(luna @ 12.03.2009, 17:55) post_snapback.gifA SCP/sftp nie udostępniamy ponieważ to wymaga udostępnienai SSH czyli dania dostępu do powłoki co jest w hostingu współdzielonym w naszym rozumieniu naruszeniem polityki bezpieczeństwa. :) Oczywiście, że nie wymaga.

 

i

 

oczywiście że wymaga :) jak konto będzie miało powłokę /bin/nologin albo /bin/null czy zależy jaka tam dystrybucja jest to nie da się z SCP korzystać bo nie zalogujesz się do powłoki :) proste :) i nie wykonasz polecenia np. scp /path/to/the/file/file user@remote_host:/remotedir/file :) Tak więc samo z się mówi że wymaga dojścia do powłoki SCP :)

 

Ale ja generalnie takie rzeczy to zlecam adminom :) choć jakieś tam pojęcie sama mam :)

 

Od tego się zaczęło i widać miałam rację... Ale przecież jak to możliwe że SCP/sFTP autoryzuje się przez SSH...

 

Czyli wracając wątek wcześniej wymaga dostępu do SSH, czyli wracając kolejny wątek wcześniej lepiej stosować ftps bo nie wymaga takiego dostępu... Czyli reasumując miałam cały czas rację i pomimo że próbowałam to na drodze dyskusji wyjaśnić to (może dlatego że macie te męskie ego...) nie powiem kto usilnie mówił że nie mam tylko po to żeby tak powiedzieć. Pocztaj temat w całości :)

 

a historia zaczęła się od mojej sugestii że może hasło zostało przechwycone a nie wirus :) nieźle tutaj ludzie złażą z tematów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla przypomnienia, zeszło na to że wymagana jest autoryzacja SSH dla SCP/sFTP a ktoś tutaj mówił że nie kiedy ja mówiłam że tak i właśnie wyszło że miałam rację :P
Droga saro, cały czas pisałaś, że wymagany jest dostęp do powłoki, a w poprzednim poście wspominałaś jeszcze o logowaniu do basha :P

Tak więc wcale nie, nie wyszło na to, że miałaś rację... Nawet jeżeli napiszesz to jeszcze 10x, to wcale nie zmieni faktu, że zwyczajnie nie wiesz o czym piszesz ;)

 

Czyli wracając wątek wcześniej wymaga dostępu do SSH, czyli wracając kolejny watek wcześniej lepiej stosować ftps bo nie wymaga takiego dostępu...
Masło maślane... A może lepiej stosować SFTP, bo nie wymaga dostępu do FTP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od tego się zaczęło i widać miałam rację... Ale przecież jak to możliwe że SCP/sFTP autoryzuje się przez SSH...

 

Czyli wracając wątek wcześniej wymaga dostępu do SSH, czyli wracając kolejny wątek wcześniej lepiej stosować ftps bo nie wymaga takiego dostępu... Czyli reasumując miałam cały czas rację i pomimo że próbowałam to na drodze dyskusji wyjaśnić to (może dlatego że macie te męskie ego...) nie powiem kto usilnie mówił że nie mam tylko po to żeby tak powiedzieć. Pocztaj temat w całości ;)

 

Ty naprawdę nie rozumiesz tego co sama napisałaś, czy żartujesz sobie ?

 

W cytowanych fragmentach wyraźnie piszesz, że wymagany jest dostęp do powłoki a Ty cały czas stawiasz znak równości pomiędzy powłoką a SSH, p i bellerofont wyraźnei piszą o autoryzacji SSH, a nie o powłoce, bo SSh to nie powłoka przecież.

 

 

Wzmianka o ego facetów mnie tez utwierdziła w tym że byłaś tu Sarą i z tego co widać na http://web.sarnet.pl/files/CA/ nie udało Ci się utworzyć centrum CA, które było by zaufane w Firefox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masło maślane... A może lepiej stosować SFTP, bo nie wymaga dostępu do FTP?
Żeby cała ta dyskusja nie była taka bezowocna, to napiszę, że (z punktu widzenia bezpieczeństwa) lepiej udostępniać klientom dostęp do plików poprzez SFTP (SFTP, a nie powłokę!) niż poprzez FTP(S).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powłoka w rozumieniu SSH, być może się nie zrozumieliśmy ale wracając wstecz chociaż by to:

 

Owszem ;) a ty masz jakiś argument dlaczego lepiej SSH? jak tak to po co piszesz czy to jest argument kontynuując bezproduktywnie dyskusje zamiast napisać swoje argumenty i prowadzić konstruktywną dyskusję :P ?

 

Znów zbaczasz z tematu, od początku mówiłam o SSH, potem próbowałam jakoś uprościć, może niepotrzebnie ale jednak :P

 

o logowaniu do basha

 

hmm nic takiego nie wspomniałam, napisałam tłumacząc to na prostą wypowiedz:

że jesteś zalogowany bo basha i łączysz isę do sftp autoryzując przez SSH, pocztyaj sobie wcześniejsze wypowiedzi... prościej znów coś przeinaczyć. Możliwe że niepotrzebnie zaczełam z tą powłoką, ale jak byś czytał co kto pisze a nie spojrzał na 3 ostatnie posty to byś to wiedział...

 

Wzmianka o ego facetów mnie tez utwierdziła w tym że byłaś tu Sarą i z tego co widać na http://web.sarnet.pl/files/CA/ nie udało Ci się utworzyć centrum CA, które było by zaufane w Firefox.

 

A no to fakt, tyle że to było założone na jakisstay email, teraz właśnie uświadomiłam sobie co mówiła megi że czy coś z sarą od certyfikatu, teraz dopiero zaskoczyłam :P

 

Tak więc wcale nie, nie wyszło na to, że miałaś rację... Nawet jeżeli napiszesz to jeszcze 10x, to wcale nie zmieni faktu, że zwyczajnie nie wiesz o czym piszesz

 

To ty tak uważasz, ale widać że to ty ciągle się powtarzasz :) co nie zmienia tego faktu.

 

Ty naprawdę nie rozumiesz tego co sama napisałaś, czy żartujesz sobie ?

Po 12 w nocy -> próba uproszczenia SSH na powłoka -> nieporozumienie -> dyskusja do 1:20 :) ciekawe swoją drogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no to fakt, tyle że to było założone na jakisstay email, teraz właśnie uświadomiłam sobie co mówiła megi że czy coś z sarą od certyfikatu, teraz dopiero zaskoczyłam

A nie bierzesz choć minimalnie pod uwagę, że jednak nie masz racji, bo w tej chwili już kilka różnych, doświadczonych osób twierdzi, że to nie jest tak jak twierdzisz, że jednak inni mogą mieć większą wiedzę i doświadczenie ? I nawet jedna kobieta więc nie tylko męskie ego i testosteron.

W przypadku tych certyfikatów podobnie twierdziłaś, że to Ty masz rację, a wszyscy na Ciebie się rzucili a życie a raczej praktyka pokazało, że to Oni mieli rację.

 

Wydaje mi się, że trzeba czasami więcej pokory mieć.

 

(...) dyskusja do 1:20 ;) ciekawe swoją drogą

Za czasów studenckich i świeżo po studenckich norma były całonocne dyskusje na IRC-u więc to nie jest jakąś dziwną rzeczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie bierzesz choć minimalnie pod uwagę, że jednak nie masz racji, bo w tej chwili już kilka różnych, doświadczonych osób twierdzi, że to nie jest tak jak twierdzisz, że jednak inni mogą mieć większą wiedzę i doświadczenie ? I nawet jedna kobieta więc nie tylko męskie ego i testosteron.

W przypadku tych certyfikatów podobnie twierdziłaś, że to Ty masz rację, a wszyscy na Ciebie się rzucili a życie a raczej praktyka pokazało, że to Oni mieli rację.

 

Wydaje mi się, że trzeba czasami więcej pokory mieć.

 

Oczywiście że biorę taką ewentualność, ale jeśli nikt nie podaje konkretnych argumentów zakładam że ja mam rację ;) ale zawsze zakładam że uczę się całe życie. Co do certyfikatów to potem rozmawiałam z adminem i mi wszytko wyjaśnił :P Ale przecież to powinni zrobić spece na forum co nie? ale jak widać nie potrafili wyargumentować swoich wypowiedzi.

 

Za czasów studenckich i świeżo po studenckich norma były całonocne dyskusje na IRC-u więc to nie jest jakąś dziwną rzeczą.

 

Teraz modne są GG i fora hehe :P

 

P.S. ale i tak wyszło że SCP/SFTP wymaga autoryzacji SSH :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że biorę taką ewentualność, ale jeśli nikt nie podaje konkretnych argumentów zakładam że ja mam rację ;)
Przeczytaj cały temat jeszcze raz, może jakieś znajdziesz...

 

P.S. ale i tak wyszło że SCP/SFTP wymaga autoryzacji SSH :P
Oczywiście, że wymagają uwierzytelnienia i autoryzacji poprzez SSH. Zauważ też, że nikt oprócz Ciebie inaczej nie pisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj cały temat jeszcze raz, może jakieś znajdziesz...

 

Oczywiście, że wymagają uwierzytelnienia i autoryzacji poprzez SSH. Zauważ też, że nikt oprócz Ciebie inaczej nie pisał...

 

Ty tak pisałeś mówiąc że nie wymaga dostępu do SSH ;) cytat:

 

Oczywiście, że nie wymaga.

 

Skoro nie wymaga SSH to zarazem autoryzacji przez SSH :P tak więc i tak wyszło na moje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty tak pisałeś mówiąc że nie wymaga dostępu do SSH

Nie wymaga dostępu do powłoki (bash, itp.)

Ale owszem wymaga uwierzytelnienia i autoryzacji poprzez SSH.

 

I to jest zasadnicza różnica. Zobacz jak działa scponly to możne Ci zrozumieć o co chodzi.

 

Bo w tej dyskusji nie chodzi o to żeby wyszło na kogoś tylko żeby zrozumieć i nauczyć się czegoś przydatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wymaga dostępu do powłoki

Uczepiłeś się słowa powłoki jak na samym początku używałam SSH i widząc że nic to nie mówi próbowałam uprościć ;)Tak więc jak widać jednak miałam rację ale nikt nie próbował czytać tylko pisał swoje racje.

 

I jeszcze się uczepił słowa bash, chodziło mi że jest zalogowany na tym co zacytował na bash i tam loguje się na sftp poprzez autorysację SSH ale widżę znów pisze to x razy i znow pewnie nikt tego nieprzeczyta ze zrozumieniem...

 

Tak czy siak zaczeło się od tego czy POTRZEBNE JEST UDOSTĘPNIENIE SSH :Pi wyszło na moje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×