Skocz do zawartości
mag

opinie: leaseweb.com - serwery dedykowane

Polecane posty

Gość Active-Hosting

Moja ocena punkty od 0 do 10.

Support = 8

Działanie serwerów = 10

Panel = 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ocena punkty od 0 do 10.

Support = 8

Działanie serwerów = 10

Panel = 2

 

Wiele osób narzekało na support w LW, czy Twoja ocena jest dla standardowego supportu czy dla wykupionego extra?

 

Zauwazylem na Waszej stronie że wykorzystujecie równiez serwerownię OVH.

Ile punktów przydzieliłbyś dla OVH wg powyzszego kryterium?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ocena punkty od 0 do 10.

Support = 8

Działanie serwerów = 10

Panel = 2

 

Zgadzam się powyżej, ale support to raczej tak na 6-7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

w ovh

Support = brak kryterium oceny -n

Działanie serwerów = 9/8

Panel = 10

 

Wróćmy do leaseweb

 

Ps... mowilem o supporcie standardowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

czy leaseweb.com nadaje sie pod hosting serwerow gier ?

wiadomo sprawa ping, czy warto ?

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leaseweb jako jedyna z tych bardziej budżetowych serwerowni ma chociażby styk z polskim punktem wymiany ruchu PL-IX co mówi samo za siebie .. :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Sprawdzam obecnie serwery dedykowane w Leaseweb i chciałbym się dowiedzieć czy oferta 'Value Series' będzie dla mnie atrakcyjna.

 

Mam jedno forum - phpBB3 i chciałbym się dowiedzieć czy serwer o parametrach:

EverCase ECR9130 Server

1x AMD Sempron 3100+ CPU

2GB DDR2 RAM

2 x 160GB SATA II Harddisk

CentOS OS

1 x 100Mbps Full-Duplex Uplink Port

10 Mbps Unmetered bandwidth Volume

 

nie będzie zamulał zbytnio - chodzi mi przede wszystkim o łącze, bo dysk 2x160gb w RAID to, aż nadto, lecz bardziej chodzi mi o 10mbps, czy przy około 100 użytkowników, albo 200 nie będzie lekko przycinać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie będzie zamulał zbytnio - chodzi mi przede wszystkim o łącze, bo dysk 2x160gb w RAID to, aż nadto, lecz bardziej chodzi mi o 10mbps, czy przy około 100 użytkowników, albo 200 nie będzie lekko przycinać?

 

 

Wiesz ile to 10 mbit? ;)

Prędzej dyski nie będą wyrabiać niż przepchniesz 10mbit ruchu "forumowego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej wziąć jakiś serwer z serii metered server ? 2TB transferu na laczu 100mbit i nie musisz sie niczym martwic.

 

http://www.leaseweb.com/en/products/dedica...rs/packages/36/

 

 

 

co do supportu i ogólnych wrażeń z LW

 

support platnosci ( sales@LW) - 8/10

support administracyjny (administrator@LW ) - 4/10 - średnio czas reakcji ponad dzień

 

serwer - działanie - 100/100

 

ich panel secure.LW - jest spoko, ma to co trzeba i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do supportu i ogólnych wrażeń z LW

 

support platnosci ( sales@LW) - 8/10

support administracyjny (administrator@LW ) - 4/10 - średnio czas reakcji ponad dzień

 

serwer - działanie - 100/100

 

ich panel secure.LW - jest spoko, ma to co trzeba i tyle.

 

 

support platnosci ( sales@LW) - 8/10

support administracyjny (administrator@LW ) - 1/10 - średnio czas reakcji ponad dzień, ale bywa i 3, 7 dni czasem ;p

 

 

ja daje takie ;p

 

 

serwer - działanie - 10/10 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że starczył by ten z 10mbit? Nie było by problemów z szybkością dla 200 użytkowników?

Czy jednak lepiej wziąć tego z 2TB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale musze ich obronić;-)

 

ostatnio jak napisałem prośbę o rozszerzenie mego dedyka o jedno IP i napisałem że wiem jakie są koszty et cetera to odpisali w ciągu godziny. a po 2 godzinach miałem nowe IP.

 

ale to był jedyny przykład ;-)

 

reszta - tak jak pisze jarek : spokojnie i melancholijnie odpisują po parunastu godzinach, jeśli w ogóle ( mam jeden ticket do dzisiaj otwarty )

 

10mbit powinno Ci wystarczyć, ale ja na Twoim miejscu wziąłbym ten z pakietem 2GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam rozumieć, że starczył by ten z 10mbit? Nie było by problemów z szybkością dla 200 użytkowników?

Czy jednak lepiej wziąć tego z 2TB?

Na 10Mbit i tak nie wyciągniesz więcej niż 2TB (o ile moje amatorskie obliczenia są prawidłowe :P) więc lepiej 2TB na 100Mbitach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Nasz jeden klient ma

1 x 1000Mbps Full-Duplex Uplink Port

10 Mbps Unmetered bandwidth Volume < a nie raz jedzie po 100... bo sieciówke ma 1 x 1000Mbps Full-Duplex.

Polecam Leaseweb choć ich maszyn w ofercie już nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10mbit to chyba trochę ponad 3TB miesiecznie...(3.2TB okolo)

Tak mianem OT, mógłby właśnie ktoś konkretnie odpowiedzieć ile wychodzi na 1Mbit. Ja słyszałem, że to właśnie 200GB/1Mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crazyluki: a masz może jakieś SLA albo wiesz jak wygląda jego przestrzeganie nich? Bo teraz są duże obniżki, a jestem ciekawy czy cokolwiek daje dokupienie SLA w kwestii odpowiedzi ich supportu.

 

BOSS: 1 mbps to przy maksymalnym wysyceniu łącza ~330 GB ruchu (w teorii). W praktyce trochę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

szkoda że już nie mam cennika za ich SLA ale chyba liczyli 200 euro miesięcznie.... za 12 h pomocy na dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwer bez SLA.

nie dopłacam za support.

 

Nie wypowiadam się jak nie wiem;-)

 

 

ale w sumie mogę powiedzieć że znajomemu odpowiedzieli na pytanie natury technicznej po godzinie 21 (sla silver)

 

 

 

Niby jakie są obniżki w LW ? ja nic nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crazyluki: przez SLA rozumiem tutaj gwarancje, ze ktos np. wymieni padniety sprzet w ciagu 1 dnia roboczego, a nie tygodnia jak to sie zdarza w opcji bez SLA a z racji tego, ze chyba nie ma zadnych sensownych rekompensat za nieprzestrzeganie przez ich SLA chcialbym wiedziec jak dziala w rzeczywistosci ;).

 

Co do cen to przykladowo SLA mozna teraz zamowic za polowe ceny (Bronze wychodzi piecdziesiat pare euro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reszta - tak jak pisze jarek : spokojnie i melancholijnie odpisują po parunastu godzinach, jeśli w ogóle ( mam jeden ticket do dzisiaj otwarty )

 

 

ja ze 4 do administracji... no ale sales odpowiedział szybciej i pomogli :D więc do administracji nie piszę już.. (chyba, że faktycznie potrzebuje), ale ich SLA sporo kosztuje.. i nie widzę jak na razie na prywatnym używać ;) nie stracę 'miljardów' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patryk, miałem nieprzyjemność korzystać z SLA (silver; w teorii 12x5x4). Awaria sprzętowa (problem z płytą główną) zakończył się po 5 dniach informacją 'sorry'. I udostępnieniem nowego serwera. Dopiero po kilku godzinach negocjacji udało się uzyskać dostęp do dysków... No ale nie powiem, była rekompensata -> faktura za kolejny miesiąc była niższa o 50 eur.

Z tego co zauważyłem u nich wszystko zależy od podejścia pracownika, który obsługuje zgłoszenie. Podobną awarię kilka miesięcy wcześniej udało się rozwiązać w niewiele ponad 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×