Skocz do zawartości
Ryzy

Nowa Oferta Hetzner.de

Polecane posty

Nie rozumiem zupełnie o co Ci właściwie chodzi. Czy Twoim zdaniem dyskusja nt. ofert serwerowni to coś złego? Czy ja każę hetznerowi zmieniać ofertę? Twierdzę wyłącznie, że w zastosowaniach hostingowych nowa oferta nie jest specjalnym krokiem naprzód w porównaniu do poprzedniej.
Jedni rozumią a drudzy nie - nie ma w tym nic dziwnego.

Ty po prostu z tego co piszesz konfigurację sprzętową serwera porównujesz pod przeznaczenie wyłącznie hostingowe dla którego dla Ciebie standardowy transfer jest znacznie za mały - no ok.

Ale przecież pisząc, że aktualnie oferta hetzner (DS9000) jest bez sensu dla zastosowań hostingowych jest lekko nie na miejscu.

To, że Ty potrzebujesz tyle transferu wcale nie oznacza, iż dla kogoś innego będzie to nawet zdecydowanie za dużo.

Jeszcze ktoś inny będzie potrzebował tylko większej mocy obliczeniowej, a transfer? nawet 100MB starszy.

 

Takowych przykładów mnożyć można w nie skończoność.

Wszyscy wiemy, iż nie ma idealnych rozwiązań dla wszystkich.

 

Założę się, że większość osób patrzy jednak na moc jaką serwer, a dopiero potem transfer.

Tak już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Prosze nie zapomiec o glownym hamulcu predkosci przez co rowniez wydajnosci maszyny. Na co mi "duzo" RAMu i CPU skoro dysk jest wolny? Czy dane sa zapisywane w RAMie czy na dysku? albo prosciej gdzie jest przerabiany (zapis/edycja) transfer w wysokosci 1,5 TB i wiecej !!??

 

Z pozdrowieniami

t.m.benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na co mi "duzo" RAMu i CPU skoro dysk jest wolny? Czy dane sa zapisywane w RAMie czy na dysku?

To bardzo zależy. 8GB RAM to dużo. Dla niektórych wystarczająco żeby zmieścić tam cache całego swojego portalu i bazy danych. Ponadto nie przesadzajmy, dwa dyski SATA spokojnie dadzą radę w sumie wygenerować 100Mbit/s jeśli nie będą to same malutkie pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×