Skocz do zawartości
sydney

Hetzner.de Pare Pytan

Polecane posty

Witam

po przejrzeniu tematow zwiazanych z hetzner.de mam pare niescislosci.

- z tego co przeczytalem do platnosci wystarczy ekarta z mbanku, bylo pare postow ze odpowiednia jest karta z inteligo (elektron) czy ktos placil ekarta lub ta z inteligo i hetzner ja zaakceptowal?

- jaki sprzet uzywa hetzner czy sa to skladaki jak w przypadku netdirect czy cos markowego np dell.

- kontroler raid, z postow wywnioskowalem ze na serwerze sa standardowo kontrolery na plycie, jakie one sa czy moga pracowac w trybie raid 1, czy do konfiguracji ich potrzebny bedzie kvm.

 

Czy lepiej wykonywac kopie samodzielnie i przenosic na 2 dysk czy lepiej uzyc raid 1, czy gdyby sie uszkodzil jeden z dyskow w macierzy raid 1 to po wymianie na nowy trzeba bylo by od nowa system stawiac.

 

Pozdrowienia i dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- jaki sprzet uzywa hetzner czy sa to skladaki jak w przypadku netdirect czy cos markowego np dell.

 

Składaki na deksktopowych płytach z MSI najczęsciej. Nie licz na coś innego w 95% niemieckich serwerowni :).

 

kontroler raid, z postow wywnioskowalem ze na serwerze sa standardowo kontrolery na plycie, jakie one sa czy moga pracowac w trybie raid 1, czy do konfiguracji ich potrzebny bedzie kvm.

 

Płyta główna którą stosują najczęściej ma wbudowany pseudoraid na chipsecie VIA i żeby go aktywować potrzebujesz dostępu do BIOSu, czyli do KVM. IMHO jednak lepiej już użyć software RAIDu (możesz go sobie zrobić sam z konsoli, bądź zainstalować system z gotowym SW-RAID). Nie polecam ich kontrolerów 3ware (7006-2 czy coś takiego?), które dokładają za dopłatą - bardzo długi rebuild macierzy (a sync 120 GB danych po twardym restarcie trwa nawet kilka godzin powodując iowait unieruchamiający serwer), sterowniki do nich lubią wykrzaczać maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

firma cjc.pl wspolpracuje z hetzner, ma ich serwery w ofercie, oferta jako tako mi odpowiada.

chcialbym sie spytac czy tej firmie mozna zaufac.

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam

firma cjc.pl wspolpracuje z hetzner, ma ich serwery w ofercie, oferta jako tako mi odpowiada.

chcialbym sie spytac czy tej firmie mozna zaufac.

Pozdrowienia

 

 

Czy cjc.pl nie wiem czy można zaufać, ale zdecydowanie nie ufałbym hetznerowi. Mieliśmy tam serwer który padł 1.10.2007 i przez 2 tygodnie nie byli w stanie naprawić tego. Przy każdym telefonnie do supportu mówili, że za 48 godzin naprawią. W końcu się wkurzyliśmy i wypowiedzieliśmy umowę z żądaniem zwrotu kasy. Do tej pory nie ma odpowiedzi. W warunkach umowy nie ma też nic co dawałoby jakieś prawa klientowi w takiej sytuacji. Ogólnie dopóki nie trzeba skontaktować się z supportem to jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszę parę słów od siebie, gdyż temat po części dotyczy cjc.pl

Z Hetznerem współpracuję chyba od połowy 2006 ( z czego serwerami dedykowanymi w ofercie od początku 2007) i powiem szczerze jakąś opinię na ich temat sobie wyrobiłem - ale poczekamy na posty użytkowników, którzy dłużej mają do czynienia z tą Firmą co na pewno będzie bardziej opiniotwórcze no i zarazem obiektywne :)

Z mojego dotychczasowego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że jestem zadowolony z współpracy chociaż były też przepychanki.

Gdzieś w którymś z tematów dotyczących Hetznera opisałem sytuację kiedy Panowie technicy odłączyli mój serwer na który był przeprowadzony atak zamiast wyciąć atakujące IP na routerze :) Serwer był offline całą noc. Owszem nie powiem, udało mi się dodzwonić do dyżurnego technika ok 22, ale to nie zmieniło stanu - dopiero telefon rano i rozmowa z kompetentną osobą poskutkowały natychmiastową interwencją i serwer został uruchomiony w przeciągu 10 minut. Ogólnie kontakt z supportem dobry.

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie co do platnosci.

jak obliczalem wedlug kursu 49 euro to okolo 190 zl, 99 euro instalacji to okolo 380 zl.

ds3000 ktory kosztuje 49 euro na jednym z postow na forum czlowiek sprzedaje piszac ze miesiacznie kosztuje on 150 zl.

 

Czy to mozliwe.

 

ps. hetzner wrzucil na strone nowa oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jeśli ten człowiek zapłacił z góry na rok a maszyna jest nieszczególnie przydatna (wymogi większej mocy obliczeniowej) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×