Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
koliber2

Poszukuje Serwer Dedykowany

Polecane posty

Hej wszystkim,

Poszukuje serwera dedykowane w Europie o podobnych parametrach do nizej podanych:

- Intel Core 2 Quad Q6600 (2,4Ghz)

- 4 GB RAM lub wiecej (max 8)

- 2 dyski 500 GB SATA (w RAID lub bez)

- 2 lub 3 adresy ip

- 5TB transferu minimum - wpiecie non shared 100 mbit

- mozliwosc podpiecia pod serwer KVM lub vKVM

- dostep do panelu serwera (zdalny reset, statystyki ruchu,etc)

- mozliwosc otrzymania faktury VAT EU

- dobry support (reakcja w rozsadnym czasie a nie ze np pad serwera,sprzetu i czekamy na reakcje 3dni)

- setup max 2-3 dni, a nie w tygodnie

- mozliwosc instalacji systemu z obrazu (via rescue)

- platnosc przelewem/karta kredytowa

 

Oczywiscie to przykladowa konfiguracja jaka bysmy teraz potrzebowali. Myslalem nad giga-hosting.de - jednak jakos brak mi przekonania do tej firmy no i lacze shared.. Nie zeby ten serwer zarl duzo lacza, ale wole miec pewnosc ze nagle nie spadnie mi przepustowosc do np 2mbit;) Myslalem nad oferta netdirekt ale oni maja jakies problemy z tymi quad a moja firma niezbyt moze dluzej czekac

 

Cena- zalozmy 700-800 zl netto

 

Dzieki za propozycje. Zalezy mi na opiniach co mozna byloby wybrac i potem nie zalowac ze sie tam postawilo serwer;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- 5TB transferu minimum - wpiecie non shared 100 mbit

Co przez to rozumiesz? Chcesz mieć na wyłączność 100mbit? Chyba nie bardzo o to Ci chodzi więc nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi bardziej o to, ze chce miec na porcie 100mbit limit transferu 5TB oraz jakas gwarancje ze nagle mi przepustowosc nie spadnie do 2 mbit. Czyli nie chce aby lacze bylo dzielone na np 60 serwerow- cche docelowo miec tak jak jest w wiekszosci serwerowni - port 100 mbit na switchu ale z limitem transferu. Chyba o to chodzi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zastanawialem sie i dalej sie zastanawiam nad xxl nad tym najmocniejszym ich serwerze (Opteron? 1216 HE (Dual-Core) )- problem jednak jest taki tam jest ten limit bodajze 1000 GB a potem trzeba w panelu sobei ustawic znowu 100 mbit- moze to nie problem, ale niezbyt to wygodne;)

P.S 1 - znacie moze jakas stronke gdzie rozne serwery sa testowane pod wzgledem wydajnosci? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, chodzi bardziej o to, ze chce miec na porcie 100mbit limit transferu 5TB oraz jakas gwarancje ze nagle mi przepustowosc nie spadnie do 2 mbit. Czyli nie chce aby lacze bylo dzielone na np 60 serwerow- cche docelowo miec tak jak jest w wiekszosci serwerowni - port 100 mbit na switchu ale z limitem transferu. Chyba o to chodzi;]

Gwarancje to dostaniesz tylko jak sobie wykupisz opcje SLA czyli ostatecznie tylko jak wykupisz sobie pasmo "na własność". Port 100Mbit na switchu to raczej standard a łącze nie jest dzielone na 60 serwerów tylko raczej na 60 tysięcy serwerów. Przy czym łącze w takim wypadku to kilkadziesiąt gigabit.

 

Ale konkretniej.. może oferta ovh.pl z SLA (w tej cenie to możesz dostać 30Mbit) będzie dla Ciebie odpowiednia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

generalnie mysle wlasnie nad ovh i strato, ewentualnie ngz. Z ovh jednak kiedys mialem dosc nieprzyjemna sytuacje i jakos narazie mam "blokade" wewnetrzna by z nimi jeszcze raz sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. Ty masz blokadę na nich czy oni na Ciebie :D ?

bardzie ja na nich- i nawet nei chodzi o to ze ovh jest bee.. poprostu kiedys mialem z nimi duze problemy i dlatego taka blokada psychiczna na ovh. Ale moze BOSS masz racje- moze faktycznie hosteurope. Miales z nimi do czynienia cos wiecej niz vps np? Bo ja mam u nich vps i jest fajnie, ale nie wiem jak to juz wyglada jesli chodzi o dedyki;) A tak jak pisalem- nie chce sie sparzyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie, ale znajomy ma: http://www.hosteurope.de/produkt/Server-XL i twierdzi, że już w żadnej innej firmie nie weźmie :) HE ma już wyrobioną markę "niezawodnych", więc nie ma możliwości sparzenia się :) Np. o osobach, które mają czasem problemy ze strato słyszałem ale o HE nigdy, i tylko pytanie czy HE jest takie niezawodne czy stosunkowo mało Polaków tam kupuje :D

 

HE ma jeden "minus", dyski nie są za duże i maksymalnie w Raid 2x250 a w SAS jak widzisz jeszcze mniej. No ale z drugiej strony to są realne wartości jakie przy ruchu uciągnie dedyk.

 

Ktoś mi mówił, że nawet jak zadzwonisz do nich to mają kogoś kto "bangla" po angielsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HE ma jeszcze jeden maly minus- drogi dodatkowy ram bo standardowy (2 Gb) to na moje wymagania ciut za malo;) Ale i tak he narazie faktycznie byloby najlepszym rozwiazaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie, ale znajomy ma: http://www.hosteurope.de/produkt/Server-XL i twierdzi, że już w żadnej innej firmie nie weźmie :) HE ma już wyrobioną markę "niezawodnych", więc nie ma możliwości sparzenia się :)Np. o osobach, które mają czasem problemy ze strato słyszałem ale o HE nigdy, i tylko pytanie czy HE jest takie niezawodne czy stosunkowo mało Polaków tam kupuje :D

 

HE ma jeden "minus", dyski nie są za duże i maksymalnie w Raid 2x250 a w SAS jak widzisz jeszcze mniej. No ale z drugiej strony to są realne wartości jakie przy ruchu uciągnie dedyk.

 

Ktoś mi mówił, że nawet jak zadzwonisz do nich to mają kogoś kto "bangla" po angielsku :)

Who bo ja polecam jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma jakis adres stronki gdzie moglbym porownac rozne konfiguracje serwerow jesli chodzi np o wydajnosc? Np chcialbym porownac Quadcore z Opteronem/Xeon'em;) Wiem wiem- takie porownywanie nie ma sensu i pewnie sie nie uda, ale ..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe Xeony są robione na tym samym rdzeniu co Core2. Wydajność odpowiadających sobie procesorów (pod względem taktowania, ilości cache itp) są więc identyczne. Xeony są jednak montowane w zupełnie innych płytach głównych przeznaczonych do wydajnych serwerów. Jak wiadomo na ogólną wydajność maszyny wpływają wszystkie jej składniki a nie sam procesor więc benchmarki powinny pokazać, że maszyny z Xeonem są szybsze (ale nie dzięki samemu procesorowi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam sie coraz powazniej nad wyborem Strato, a konkretnie XPro (najwyzszy model serwera obecnie). Co o tym sadzicie? Bo ze jest to troche gorsze od Quadcore to chyba nie ma watpliowsci- pytanie tylko jak mocno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×