Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Relayed

Mała Sprawa

Polecane posty

Witam,

 

 

Chciałbym się spytać jak wygląda sprawa pośredniczenia serwerów dedykowanych.

O tuż pośredniczę kilka serwer w niemczech. I są chętni na więcej.

MOje pytanie brzmi :

Mam firme i jaki profil i jaki pkwiu etc. do działaności pośredniczenie

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale posrednictwo finansowe (w sensie sprzedajesz usluge, ktora realizuje w calosci partner w DE) czy kupujesz serwery i swiadczysz usluge dalej jako wlasna firma i odpowiadasz wzgledem klienta? W drugim przypadku swiadczysz usluge opisana jako PKWiU 72.30 w calosci (szczegolnie 72.30.23, 72.30.24) lub 72.6. Albo cos jeszcze innego ;-). Wpisz jak najwiecej z tych grup, nie musisz wchodzic w detale. Poszukaj co na to PKD. Jesli ktos sie orientuje dokladniej, niech mnie sprostuje, nie czuje sie ekspertem.

 

A co do rejestracji firmy, stara prawda mowi, wpisuj wszystko co sie da ;-) (z wylaczeniem nielicznych zawodow, ktore moglyby wplynac na sposob prowadzenia ksiegowosci, wymagane zezwolenia/koncesje, sposob rozliczen VAT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale posrednictwo finansowe (w sensie sprzedajesz usluge, ktora realizuje w calosci partner w DE) czy kupujesz serwery i swiadczysz usluge dalej jako wlasna firma i odpowiadasz wzgledem klienta? W drugim przypadku swiadczysz zwykla usluge telekomunikacyjna (bo o ile sie orientuje wynajem serwera to taka usluga, jesli jestem w bledzie to prosze o sprostowanie - nie czuje sie tu ekspertem).

 

A co do rejestracji firmy, stara prawda mowi, wpisuj wszystko co sie da ;-) (z wylaczeniem nielicznych zawodow, ktore moglyby wplynac na sposob prowadzenia ksiegowosci, wymagane zezwolenia/koncesje, sposob rozliczen VAT).

to co zaznaczyłem czyli usługi internetowe i pozostałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowisz o zmianie w EDG to wysokosc oplaty zalezy od miasta - to takie info dla innych czytajacych, zeby sie nie sugerowac ww. kwota :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@normanos Dziwnie (przynajmniej w przedstawionym zakresie) PKWiU z PKD sie pokrywa ;-). Z roznicami wynikajacymi z dodatkowa szczegolowoscia w przypadku PKWiU. Ja szukalem w PKWiU, bo dokladniej definiuje co autor (czyt. ustawodawca) ma na mysli. Napisalem by autor sprawdzil co na to PKD. O co wiec tyle krzyku, by az trzy wykrzykniki tam dac? :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×