Skocz do zawartości
dry83

Yahoo! Domains

Polecane posty

Witam

 

Proszę o pomoc. Mam problem z domeną .info. Domena została zarejestrowana za pośrednictwem firmy hostingowej w Yahoo! Domains. Problem pojawił się gdy chciałem przedłużyć domenę:

  • utraciłem dane dostępowe do panelu zarządzania domeną
  • nie mogłem ich odzyskać, gdyż podczas rejestracji nie zostały podane prawdziwe moje dane osobowe
  • firma hostingowa nie była w stanie mi wysłać kopii maila z danymi dostępowymi

W konsekwencji nie udało mi się przedłużyć domeny i rejestrator zmienił adresy dns. Liczyłem, że uda mi się ponownie zarejestrować domenę po zwolnieniu jej przez rejestratora, jednak domena po blisko 90 dniach oczekiwania nie została zwolniona - dalej figuruję jako jej właściciel. Co ciekawe wg. danych Whois domena została przedłużona na kolejny rok:

Created On:29-Jun-2006

Last Updated On:16-Jul-2007

Expiration Date:29-Jun-2008

 

Miał ktoś do czynienie z podobną sytuacją? Czy mogę jakoś przyspieszyć zwolnienie domeny? Co proponujecie, czy mam już zapomnieć o tej domenie, czy istnieje szansa na jej odzyskanie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pośrednikiem (zagrosze.net) usiłowałem się już skontaktować kilkukrotnie przed wygaśnięciem domeny. Niestety nie przyniosło to rezultatów. Skończyło się na obietnicy próby odzyskania maila wysłanego do mnie z danymi do panelu zarządzania yahoo, jednak rzekomo część bazy uległa uszkodzeniu i nie było to możliwe.

 

Obecnie nie dostałem odpowiedzi na mojego maila. Firma nie wygląda na poważną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dlatego warto zapłacić za ukrycie danych osobowych, a nie podawać nieprawdziwe dane.

 

Wiem, mądry Polak po szkodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodziło o ukrycie danych dotyczących właściciela domeny. Te dane są podane poprawnie. Rejestratorowi nie chciało się wprowadzić poprawnej daty moich urodzin (albo przekazać mi jakiej użył) i - a bez tego nie mogłem odzyskać hasła do panelu zarządzania domeną.

 

Zgadza się, mądry Polak po szkodzie

Sytuacja z tą domeną sporo mnie nauczyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację !!! Identiko!!

 

Zaczęło się tak samo - zapomniałem przedłużyć domeny, zmieniły się DNS i prowadziła do jakiegoś zagranicznego katalogu ze spam linkami :), a w WHOIS figurowały dalej moje dane tele-adresowe. 90dni minęło, skontaktowałem się z rejestratorem co dalej, on powiedział, że nic nie może zrobić i domena będzie wolna do ponownej rejestracji 29 września 2007 :]

No to luz pomyślałem - poczekam sobie, zarejestruje ją na nową i gitara będzie dalej grać.

 

Wczoraj ta domena (web24h.org) trafiła znowu do puli dostępnych domen. Chciałem ja zarejestrować, wszystko przebiegło OK, zapłaciłem, itp. Ale okazało się, że jest jakiś błąd i niby po mojej rejestracji dalej można było ją zarejestrować.... . Myślałem, że to minie, ale niestety - wieczorem 28 września ktoś przejął moją domenę, więc teraz już nie mam szans na jej wykupienie :/

 

 

@dry83 - jak była to jakaś cenna domena, z dużą ilością zaindeksowanych stron i jakimś PR, to nie licz na jej odzyskanie :) ktoś to programem zrobi znacznie szybciej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @BlueMan za odpowiedź. Trzeba będzie niestety zapomnieć o starej domenie i brać się za pozycjonowanie nowego adresu.

 

Domenka niestety dość atrakcyjna z punktu widzenia SEO - PR5, sporo zaindeksowanych stron (było) i BL. Wprawdzie tematyka strony hobbystyczna, ale mimo wszystko domena atrakcyjna.

 

Raczej widzę czarne scenariusze, ale będę próbował ponownej rejestracji. Zastanawia mnie tylko długi okres oczekiwania na zwolnienie domeny. Ile to jeszcze może potrwać??

 

Stronę przeniosłem już na nową domenę, ale chciałbym odzyskać starą z oczywistych względów. Niestety aby w miarę bezboleśnie zmienić adres strony trzeba dokonać przekierowania HTTP 301, a do tego potrzebna mi jest oczywiście stara domena. Chyba że znacie jakieś inne triki :) Bo inaczej zabawę z pozycjonowanie trzeba zaczynać prawie od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×