Skocz do zawartości
br

Mocny Vps, Jakaś Alternatywa Dla He?

Polecane posty

Witam

 

Rozglądam się za VPS-em w Europie (Polsce). Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla:

 

http://www.hosteurope.de/produkte/VPS-Linux (XL lub XXL)

 

Za 100zł oferują bardzo porządną "maszynę". Jedyne co mnie zastanawia to wydajność dysku. Rozumiem, że muszę o niego walczyć z innymi użytkownikami :/ Na ich stronie nie znalazłem informacji o tym co to za dyski... Domyślam się (mam nadzieję), że to jakaś sensowna macierz. Ktoś miał może okazję to sprawdzić w praktyce? Jak taki VPS ma się do taniego dedyka pod względem wydajności dysku?

 

Z góry dzięki za uwagi,

Bartek

 

ps. Oferują oni jakiś backup do tego VPS-a? Czy po prostu cały VPS czasem gdzieś sobie kopiują i mam się już o to nie martwić? Przepraszam, jeśli to jest gdzieś explicite na stronce, ale słabo się orientuje w niemieckim :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam http://www.google.pl/translate_t, oto jak przetłumaczył informacje na temat backupu:

"Backup & monitoring

To the protection from overrun, in each case two Backups can be at the same time stored. The Backup and possible Restores are started over the Virtuozzo power panel. The Backup Traffic is inclusive.

 

In order losses fast recognize and to repair to be able, are the monitoring of your server important. Monitoring M 2,0 examines every 30 minutes up to 10 services and informs you in case of emergency by SMS, fax or E-Mail."

 

Co do wydajności dysków... Z tego co oni piszą, na każdym serwerze może być max 15 VPSów. W zależności od tego który pakiet wybierzesz, do hostowania systemu użyte są komputery klasy odpowienio celeron, penium 4, pentium D lub Xeon. Są to jednak zawsze markowe maszyny Dell Poweredge Nie podają danych dotyczących dysków ale na podstawie klasy użytego sprzętu można wysnuć już jakieś wnioski. Prawdopodobnie używają RAID1, dla najmocniejszych VPSów prawie na pewno dysków SAS (to jednak tylko moje przypuszczenia wysnute z konfiguracji).

 

Jeśli chodzi o wydajność w porównaniu do dedyka.. Na dedyku masz własne I/O a na VPS może sporo zależeć od "sąsiadów". Systemy wirtualizacji posiadają możliwości definiowania priorytetów I/O ale nie da się tego podzielić po równo jak np CPU czy pamięć (z gwarancją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, pewnie nie ma rady - trzeba sprawdzić...

 

A jak z alternatywą dla tego hosteurope? Szukałem trochę, ale w tej cenie nikt nic podobnego nie oferuje... Czy to przypadkiem nie znaczy, że ta ich oferta jest jakaś naciągana?

 

Wiecie może czy jak zakupię dwa VPS-y to traffic pomiędzy nimi jest za free? Wysłałem im o to pytanie, ale coś nie spieszą się z odpowiedzią. W sumie w cenie dedyka można kupić ze 3 te najmocniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

br: za podobne pieniądze na www.serverbasar.de masz "pełnego" dedyka - Sempron 2600, 1 GB RAM, 80 GB HDD tyle, że mniejszy trafifc w cenie bo "tylko" 500 GB.

 

Własny serwer ma trochę zalet ponad VPSa z Virtuzzo, zakładając, że kupując VPSa w HE byłbyś z 15 userami na jakimś wspóldzielonym P4 Dual Core to wydajność Semprona może być nawet lepsza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale kupując VPS-a mam trochę lepszą gwarancję, że nie stracę danych. RAID, do tego regularny backup całości. Wygodne, jest to, że nie muszę juz o to dbać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O RAIDzie w VPSach na HE nie widziałem żadnej informacji, a co do backupu to owszem, snapshot backup w VPS jest przydatny dla początkujacego usera, podobnie jak to, że kernel i platformę utrzymuje HostEurope, ale tutaj już zależy co kto lubi. Wydaje mi się, że jeśli zależy Ci na szybkości i ew. tunningu serwera pod względem operacji dyskowych to znacznie lepiej jest mieć fizyczną maszynę na której można np. zmieniać ustawienia schedulera w kernelu czy pobawić się hdparmem niż dzielone środowisko ustawione tak aby dawać wszystkim "po równo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tragedi z tym dyskiem nie będzie, poza tym jestem trochę ciekaw jak taki VPS działa.

 

Wysłałem wczoraj wieczorem do tego HE maila z kilkoma prostymi pytaniami. Czy oni zawsze tak długo odpisują? Jeszcze nie dostałem odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Generalnie w VPS'ach są dwie tendencje: droższe rozwiąznia na SCSI lub SAS (to nowsze, na razie jeszcze nie tak rozpowszechnione). Do tego kwestia kontrolera - z cache + baterią lub bez nich. No i rodzaju macierzy. RAID 1 jest dość szybki, polecam. My na naszym VPS stosujemy dyski SCSI 73 GB. Pojemność dysku wbrew pozorom moze miec tez znaczenie. Otóż kiedy dysk w macierzy pada i jest zastąpiony nowym to następuje replikacja. W takim wypadku wydajność całego systemu w czasie replikacji spada, ponieważ kontroler musi odbudowywać dane. Im mniejsze dyski tym szybciej następuje odbudowa. Największa tragedia dzieje się przy macierzach z dyskami SATA 500 GB. Czy wiecie, ze macierz na SATA 500 GB potrafi się zarabiac kilkanaście godzin? I to bez obciążenia normalnym ruchem!

 

Gdybyś potrzebował jeszcze porad: zapraszam do kontaktu mailem na artur.pajkert@sisco.pl

Zachęcam także do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami VPS: http://www.sisco.com.pl/hosting-vps.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz to tak jakby dyski padały raz na parę dni a tak nie jest! Owszem odbudowa macierzy dysków SATA 500GB trwa kilkanaście godzin ale tak realnie patrząc, jak często może się zdarzać? Dzisiejsze dyski SATA mają często gwarancję na 36 miesięcy co oznacza, że średnia bezawaryjność ich pracy musi być znacznie większa (bo inaczej nie opłacałoby się to producentowi). Mając więc macierz 4 dysków SATA możemy się spodziewać padu jednego z dysków raz na rok, raczej nie częściej. Kilkanaście godzin zmniejszonej szybkości operacji dyskowych w roku to raczej nie jest jakiś problem.. Poza tym jest jeszcze live migration dzięki któremu można łatwo przenieść połowę VPSów na inny serwer na czas odbudowy macierzy i wtedy ta odbudowa może być w ogóle nie zauważalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×