Skocz do zawartości
webmosh

Hosting Czy Serwer Dedykowany

Polecane posty

Witam

 

Niecały rok temu kupiłem pierwsze konto hostingowe i domenkę..

na chwilę obecną mam już kilkanaście domen i kilka kont..

ale zaczyna mnie wkur.. kilka rzeczy (ograniczenia od strony administracji)

i byłem zmuszony kilka razy zwijać się z jednego hosta na inny

 

I teraz takie pytanie... bo na ile w usługach hostingowych (konta) się co nie co znam

to na dedykach ani trochę :/

 

sugerując się np stroną (menu) http://xxl-web.com/index1.php

wnioskuję że istnieje np:

 

- zwykły host (z takich teraz korzystam)

- reseller (coś jak wyżej ale więcej dają i można dzielić konto i odsprzedawać innym)

- VPS hosting

- Serwery dedykowane

 

czy te 2 ostatnie to to samo ? (z tego co skumałem to dedyk to oddzielny komp z softem tylko dla siebie, a vps to prawie to samo ale może być kilka takich na jednej maszynie)

ogólnie chciałbym przenieść kilka swoich serwisów (tych bardziej wymagających - transfer+obciążenie php,mysql,ram,cpu) na dedyka (a może VPS?)

ale...

teraz korzystając z kont mam wszytko gotowe, czyli kupuje instaluje serwis i wszytko działa - nie interesuje mnie ochrona przed hackami itp (od strony softu serwera oczywiście)

 

A jak kupie dedyka to co ?

muszę sam postawić na nim php i mysql ?

plus jakiegoś firewall, jakiś soft monitorujący obciążenie itp

plus jakiś soft antyhackingowy ??

 

Ogólnie nie znam się na tym za wiele (albo raczej w ogóle) i nie chciałbym wydać kilku stów po to żeby mieć dostęp do czegoś z czego nie będę umiał korzystać

(a może to nie takie trudne? albo są dedyki już ze całym niezbędnym softem wgrane?)

 

Tak więc prosiłbym o radę od zorientowanych osób.

pchać się na dedyka czy szukać jakiegoś wyczesanego konta hostingowego co by nie dało się go żadnym lamerskim skryptem obciążyć :)

a może jest jeszcze jakaś inna ciekawa opcja

 

będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS to taki wirtualny dedyk w dedyku z ograniczonymi zasobami.

 

Co do VPS i dedyka do kosztów musisz doliczyć koszty zdalnej administracji przez admina, który Ci wszystko poustawia i zadba o bezpieczeństwo a to dodatkowo 150-200zł netto miesięcznie.

 

Zależy jakie masz skrypty ale może szukaj solidnego resellera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lub www.provps.pl opcja managed i masz vps i nie musisz sie martwić o administracje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lub www.provps.pl opcja managed i masz vps i nie musisz sie martwić o administracje ;P

 

wygląda zachęcająco (zaraz poszukam opinii)

 

przed chwilą nie wytrzymał kolejny host próby jednego z moich serwisów.. to już drugi dziś :)

chyba trzeba przestać skąpić $ na takie usługi..

 

A jak się ma właśnie wytrzymałość takiego VPS tzn udźwignie to np 100 tyś uu na dzień ? :)

powiedzmy że 1uu powoduje max 20 zap. sql i uruchamia kilka prostych skryptów php

(zczytywanie txt z plików, kilka pętelek.. itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że na vpsach sa limity ilości procesów. Jak masz naprawdę duży serwis to warto się zastanowić nad serwerem dedykowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak nie to dedyk na webtropi i admin do tego :) koszt rzedu 300 pln miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AFAIK jesli VPS jest na Xen to nie ma limitów na ilość procesów. Po prostu nie bardzo da się takowe wprowadzić. Xen działa na innym poziomie abstrakcji, jest powyżej jądra i tak na prawdę nie wie co dzieje się w środku VPS. Można mu przydzielić RAM, powierzchnię dyskową, zasoby procesora itp. ale nie da się wpłynąć na inne szczegóły jak w przypadku wirtualizacji na poziomie systemu operacyjnego (jak OpenVZ/Virtuozzo, Linux-Vserver czy freevps).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w provps nawet największy pakiet Ci nie starczy :)

 

no może troche przesadziłem ale woele mieć zapas niż się zwijać po kilku msc

miałem host tutaj:

 

http://www.hostingzoom.com/web/web-hosting.html

wymiękł dziś, miał ok 15 tyś uu

 

 

Pamiętaj, że na vpsach sa limity ilości procesów. Jak masz naprawdę duży serwis to warto się zastanowić nad serwerem dedykowanym.

 

za mało wiem żeby to coś mi mówiło, ale host wyżej wysłał mi info że przekroczyłem dopuszczalne limity:

 

Shared hosting accounts may not use more than 3% CPU or 3% memory over a 24 hour period,

run more than 15 simultaneous processes or allow any process to run for longer than 30 CPU seconds.

Databases are limited to 24 max user connections.

 

a miałem:

Average CPU%:- 2.43

Average MEM%:- 4.80

 

Top Process %CPU 31.0


Top Process %CPU 17.0 /usr/bin/php index.php

Top Process %CPU 13.0 /usr/bin/php warnings.php

 

Wed Sep 12 03:24:42 2007: account running 16 processes

 

więc chyba trochę przegiąłem

ale z tego powyżej wydaje mi się ze skrypt raczej nie jest wymagający (jak pisałem miał ok 15 tyś uu)

 

zaproponowali mi dedyka : http://www.hostingzoom.com/web/dedicated-server.html

ale teraz wraca problem braku moich umiejętności w aminowaniu serwerem...

a może to nie takie trudne ??

 

qrde sam już nie wiem co mam zrobić

 

 

a jak nie to dedyk na webtropi i admin do tego :) koszt rzedu 300 pln miesiecznie

jakiś link ?bo nic mi to nie mówi.. ciemna masa ze mnie w tej dziedzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas limit to 5% ale nie wiem na czym oni hostują więc nie ma jak porównać.

Dla wymagających użytkowników mamy ofertę indywidualną - oczywiści im więcej użytkownik używa zasobów tym więcej płaci.

Jeśli nie umiesz zarządzać dedykiem to może coś u nas znajdziesz. Ale mówię z góry, że tanio nie jest. Jeśli jesteś zainteresowany to formularz kontaktowy na prohost.pl

W okresie testowym możemy posprawdzać zużycie cpu itp i podać cenę. Przedział cenowy to setki zł/m przy wyjściu ponad 5% cpu/ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prohost na gołe oko widać, że to będzie więcej niż 5% więc nie wiem czemu tak namawiasz na testy. W kei.pl i LUNAII masz 5% ale gwarantowane, możesz zużywać nawet i 15% ale powyżej 5% zapytania generowane przez dane serwisy będą kolejkowane z niższym priorytetem za tymi które nie przekroczyły wartości gwarantowanej. Idealny system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prohost na gołe oko widać, że to będzie więcej niż 5% więc nie wiem czemu tak namawiasz na testy. W kei.pl i LUNAII masz 5% ale gwarantowane, możesz zużywać nawet i 15% ale powyżej 5% zapytania generowane przez dane serwisy będą kolejkowane z niższym priorytetem za tymi które nie przekroczyły wartości gwarantowanej. Idealny system.

 

Nie namawiam tylko tworze opcję. Akurat o to autor tematu pyta. To, że jest możliwość nie znaczy, że opcja dedyka nie może być dla niego lepsza jak wczesniej pisałem. W końcu taka oferta u nas do najtańszych nie należy - ale nie musisz się martwić o administrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×