Skocz do zawartości
Noone

[opinie] Cheapvps.co.uk

Polecane posty

Czy osoby posiadające tam konto mogą coś napisać o tej firmie? Z tego co widzę solidna i sprawdzona ale zawsze mogą wystąpić "wady ukryte" ;)

 

Adres: http://cheapvps.co.uk/

 

Mają promocję podwajania ramu za normalną cenę więc chyba się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*

Mini Blog

 

WordPress database error: [Got error 28 from storage engine]

SELECT wp_posts.ID, wp_posts.post_title, wp_posts.post_content, wp_posts.post_date FROM wp_posts, wp_post2cat WHERE wp_posts.ID = wp_post2cat.post_id AND wp_post2cat.category_id = 3 AND wp_posts.post_status ='publish' AND wp_posts.post_password ='' AND wp_posts.post_date < '2007-09-12 04:46:30' ORDER BY wp_posts.post_date DESC LIMIT 2

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapoznaj się z ofertą http://vps4less.de :)

 

Zapoznawałem się mocno ze wszystkimi ofertami jakie znalazłem na wht.com i ostatecznie wybrałem cheapvps. Głównie mnie przekonał ram. 256MB/5GB/150GB/łącze 5mbit/s za ~30zł/miesiąc. Wychodzi tyle co konto shared w porządnej firmie. W vps4less za mniej więcej taką samą cenę 3GB/128MB.

 

Teraz o samej firmie. Support jest błyskawiczny, odpowiadają w ciągu 5 minut. Po złożeniu zamówienia dostaje się link do bazy wiedzy/billingu. Zapłata kartą bez większych problemów (trochę FF blokował popupy). Później mały zgrzyt. Po 3 godzinach od wpłaty żadnej informacji ale -> support - 3 minuty później dane do serwera. Niestety zamawiałem opensuse a dostałem slacka którego wcześniej nawet na oczy nie widziałem nie mówiąc o konfiguracji. Już miałem ich op!@#yć ale postanowiłem dać szansę automatowi - instalka centosa + darmowy panel lxadmin 100 domen. I tak mnie ten panel pozytywnie zaskoczył że kompletnie nie mam ochoty go zmieniać na coś innego. Domyślnie instalacja lighthttpd/php5/mysql5/djbdns. Większość można bardzo przyjemnie wyklikać, serwer wydaje się być dobrze skonfigurowany. Dało mi to pewnie kilka godzin zysku jakie bym stracił przy konfiguracji a przy okazji mój pierwszy kontakt z lighthttp i okazuje się że to bardzo fajny wynalazek. Aż dziw że plesk czy direct admin cieszą się taką popularnością podczas gdy lxadmin jest super intuicyjny i posiada większość potrzebnych (oraz kilka jak dla mnie zbędnych np. instalacja oprogramowania 3rd-party) opcji. Ping ~66ms z multimedii. Przy kolejnej płatności można sobie zmienić okres płatności na dłuższy co daje zniżki np. 10% za 6 miesięcy. Całość działa bardzo zgrabnie i szybko, jak na razie jestem bardzo zadowolony.

 

Plusy:

+ dobra obsługa klienta

+ darmowy panel lxadmin

+ z panelem łatwość konfiguracji 5/5. Niczym nie różni się od hostingu współdzielonego.

+ kody promocyjne

+ szybkość działania

+ przez pierwsze 48h od zakupu darmowa pomoc dla spraw związanych z konfiguracją (chociaż mają tam jakieś wykluczenia)

 

Minusy:

- inny system niż zamawiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamówiłem 2-gą opcję z kodem: RAMX2

 

Zobaczymy jak to cudo będzie chodzić;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie polecam ;]

za £9.00 dostałem (z kodem: RAMX2 ;) ):

 

Quota Information:
Disk Quota (MB): 20000
Number Of Backups: Unlimited
Burstable Memory (MB)(openvz Only): 1024
Guaranteed Memory (MB)(openvz Only): 512
Number Of Processes(openvz Only): Unlimited
Real Memory Usage (MB)(xen Only): 512
Cpu Usage (%) 100/CPU: Unlimited
Traffic (MB/month): 800000
Uplink Traffic(KB/s): Unlimited
Swap (MB)(xen Only): 512
Number Of Ipaddresses: 2
Enable Iptables (only For Openvz): on
Allow Backup Schedule: on
Allow Backing Up: on
Second Level Quota (only For Openvz): on
CPU UNITS (default 1000): Unlimited
IO Priority (0-7): Unlimited
Number Of CPUS: Unlimited

 

 

s1:~# cat /proc/cpuinfo
processor	   : 0
vendor_id	   : GenuineIntel
cpu family	  : 6
model		   : 23
model name	  : Intel(R) Core(TM)2 Quad  CPU   Q9300  @ 2.50GHz
stepping		: 7
cpu MHz		 : 2493.813
cache size	  : 3072 KB
physical id	 : 0
siblings		: 4
core id		 : 0
cpu cores	   : 4
fpu			 : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level	 : 10
wp			  : yes
flags		   : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm syscall nx lm constant_tsc pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 cx16 xtpr lahf_lm
bogomips		: 4989.43
clflush size	: 64
cache_alignment : 64
address sizes   : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management:

 

 

Dziwi mnie tylko fakt, że powinienem mieć: 300GB transferu miesięcznie, a dostałem 800GB.. no ale nie będziemy płakać z tego powodu ;)

Dodam też, że dostałem vps'a w jakieś 30 minut po opłacie, a odpowiedzi od pomocy dostaje w ~~5minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam się skuszę ^^

Pingi ~~ 50 , 0 lossów jednak poczekam jeszcze na dokładniejszą opinie :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze się wypowiem po pół roku korzystania. Support na bardzo wysokim poziomie, przez większość czasu działa raczej bezproblemowo i odpowiadają nawet w święta. Usługi jeśli nie działają to głównie wynika z kłopotów samego DC (http://www.bluesquaredata.com/) np. w zeszłym tygodniu jakieś problemy z zasilaniem odcięły część maszyn (więcej na http://a2b2.net/). Sami raczej nic nie psują i szybko reagują na kłpoty. Wysył ok. 30Mbit/s. Ogólnie warte polecenia zwłaszcza że dobre pingi (i emigracja na wyspy ;) ) oraz przyzwoita cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak tam jest z procem? jestes zakmniety w jakis N% procentach rdzenia i nie wyskoczysz nic ponad to chocby server byl pusty?

to mnie wlasnie drazni w provps.pl ze mam np 80% rdzenia i jak wysle 2 requesty rownolegle to mi sie wykonuja szeregowo ;/ no i trwa to 2x dluzej pomimo ze pewnie moglyby sie wykonac rownolegle na innych rdzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według hypervm:

CPU0 speed 2.1GHz -

CPU1 speed 2.1GHz -

CPU2 speed 2.1GHz -

CPU3 speed 2.1GHz -

gdzie - to Max przydzielone dla tego użytkownika.

 

Więc nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam :) Skorzystałem z promocji VPS 128mb za 30GBP i dostałem parametry 2 razy większe od tych opisanych w ofercie :) Nie wiem czy to pomyłka, ale nie będę narzekał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sobie go mocniej testuje teraz i powiem, że spisuje się świetnie debian na nim + iscp omega.

 

 

użyłem też skryptu stąd: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...mp;hl=\.sh

 

i o to wyniki cheapvps 2 pakiet z kodem RAMX2:

 

s1:~# sh userbeans.sh +m
1024 MB Allocation Limit [privvmpages limit]
1024 MB Allocation Barrier [privvmpages barrier]
512 MB Allocation Guarantee [vmguarpages barrier]
512 MB Memory Guarantee [oomguarpages barrier]
210 MB ( 381 MB Max) page memory allocated [privvmpages held]
 52 MB ( 129 MB Max) memory + swap used [oomguarpages held]
 52 MB ( 129 MB Max) page memory used [physpages held]


s1:~# sh userbeans.sh +f
Fail Count conditions: 0

 

 

 

dla porównania podam z HE XXL:

 

sh userbeans.sh +m
2100 MB Allocation Limit [privvmpages limit]
2048 MB Allocation Barrier [privvmpages barrier]
1024 MB Allocation Guarantee [vmguarpages barrier]
1024 MB Memory Guarantee [oomguarpages barrier]
1002 MB (1005 MB Max) page memory allocated [privvmpages held]
330 MB ( 333 MB Max) memory + swap used [oomguarpages held]
328 MB ( 331 MB Max) page memory used [physpages held]


sh userbeans.sh +f
Fail Count conditions: 2
privvmpages 256296 257063 524288 537600 2813823
numtcpsock 26 34 1028 1028 26

 

 

Może nie jest to dobre porównanie ale zawsze to coś ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie tylko fakt, że powinienem mieć: 300GB transferu miesięcznie, a dostałem 800GB.

To żeś mnie władował ;) 10 Funtów w plecy :/ Dostałem 300GB i jeszcze "palą głupa", że to niemożliwe żeby ktoś na ten kupon dostał 800GB, już nie będę im pisał przykłady loginów :D Jednym słowem, farciarz z Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To żeś mnie władował ;) 10 Funtów w plecy :/ Dostałem 300GB i jeszcze "palą głupa", że to niemożliwe żeby ktoś na ten kupon dostał 800GB, już nie będę im pisał przykłady loginów :) Jednym słowem, farciarz z Ciebie :D

 

 

hahah xD

 

Starczy ci Max w HE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wiem że nie ładnie jest pisać w opuszczonych tematach ale mam problem. Kolega kupił sobie tam VPS i wybrał ten panel LXAdmin bo darmowy. Dostał namiary na jakiś ogólny panel w którym można zrobic reset, sprawdzić zasoby itd oraz jest ikonka Install LXAdmin. Rozumiem że to dopiero można zainstalować. Klikam na OK i czekam. Przy okazji jest jakaś nota na czerwono: Note: Installation of Lxadmin basically involves a complete rebuild of the vps with a fresh ostemplate containing lxadmin, and thus your current system will be completely destroyed and rebuilt. The Url for lxadmin is https://ip:7777 and CP login/password for lxadmin is admin/admin. Rozumiem że wysadziłem system i lxadmin do którego nie można dojśc bo wywala brak strony w kosmos ? Rozumiem że jest to reinstal systemu i lxadmina ? Jak długo mam na to czekać ? help !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że nie ładnie jest pisać w opuszczonych tematach ale mam problem. Kolega kupił sobie tam VPS i wybrał ten panel LXAdmin bo darmowy. Dostał namiary na jakiś ogólny panel w którym można zrobic reset, sprawdzić zasoby itd oraz jest ikonka Install LXAdmin. Rozumiem że to dopiero można zainstalować. Klikam na OK i czekam. Przy okazji jest jakaś nota na czerwono: Note: Installation of Lxadmin basically involves a complete rebuild of the vps with a fresh ostemplate containing lxadmin, and thus your current system will be completely destroyed and rebuilt. The Url for lxadmin is https://ip:7777 and CP login/password for lxadmin is admin/admin. Rozumiem że wysadziłem system i lxadmin do którego nie można dojśc bo wywala brak strony w kosmos ? Rozumiem że jest to reinstal systemu i lxadmina ? Jak długo mam na to czekać ? help !

 

 

Zobacz czy jest do wyboru dystruybucja Centos Hostngabox, to jest juz z panelem LXadmin , jak tak to zainstaluj i po klopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

OK, mam już tego LXAdmina ale nie wiem czy to był dobry pomysł. próbuję skonfigurować konto FTP, dojść gdzie te pliki leżą, gdzie wgrywać i nie za bardzo mogę sobie z tym poradzić. Domenę udało mi się podpiać ale co dalej, nie wiem. Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Special Offers FILLEM: Double everything for the life of your account. Existing customer 3 months contract on a new VPS

 

A więc wszystko 2x więcej dają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×