Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Martynka+

Domeny Na Lata

Polecane posty

Problem niby banalny: Na jak długo warto rejestrować domeny? 

 

Oczywiście chodzi o domeny ważne, które chce się zachować, np. własne nazwisko (do posiadania poczty), nazwę własnego 

serwisu internetowego, forum, społeczności itp. (w przeciwieństwie

do domen "spekulacyjnych", szybko kupowanych i sprzedawanych

dla zarobku).

 

Pytanie moje ma podtekst ;) Dzisiaj można przedłużyć posiadaną

domenę, np. na 10 lat i wcale nie jest to takie drogie (dodatkowo,

dolar jest tani). Uniektórych rejestratorów można nawet zapłacić

za domenę na następne 99 lat! I to jest właśnie ta zagwozdka...

 

Czy warto domenę, którą wiemy, że będziemy długo wykorzystywać

(być może przez całe życie) opłacić np. na 10-20 lat, korzystając

ze zniżek i dobrego kursu $, czy lepiej się wstrzymać i opłacać

z roku na rok, lub na maksymalnie 2-3 lub 5 lat? Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wiem, czy posiadanie poczty w domenie ze swoim nazwiskiem jest takie super, no ale pewnie już to przemyślałaś..

co do domen "ważnych", jak to nazwałaś, to wydaje mi się, że fajnie je zastrzec przynajmniej na dwa lata do przodu..

 

10 lat? czy ja wiem.. czujesz naprawdę taką potrzebę? nie masz co robić z kasą? nudzi Ci się? heh..

 

i jakie to zniżki.. przy domenie za 9 dolarów to ile to będzie na roku.. 50 centów? dolar? nie wiem.. opłaca się to w ogóle?

weź sobie na 2-3 lata i będzie OK.. ja raz tylko domenę kupiłem na dłużej niż rok.. to było na 3 lata.. heh

w sumie mam spokój.. ale to tak dla poczty mojej dziewczyny w sumie.. i "tak se".. i pewnie, gdybym miał jakiś serwis, to na 3 lata bym takową domenę spokojnie rejestrował.. ale wydaje mi się, że dłużej to raczej.. po prostu po co? heh

to tak, jak byś kupiła zapas papieru toaletowego na 10 lat : ) wiadomo, że się przyda, że trzeba mieć.. ale po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak, jak byś kupiła zapas papieru toaletowego na 10 lat : ) wiadomo, że się przyda, że trzeba mieć.. ale po co?

;)

Konkluzja trafia w sam środek tarczy.

Popieram.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne porównanie :) Po co domene przedłużać na tak długo? A jak np. strona ci się znudzi to co wtedy? Sprzedasz? Chyba, że to forum... To może lepiej ci jest na 10 lat serwer wykupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ważnych domen możena po prostu zakupić skrypt co zarezerwuje od razu domene jak by wygasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jaki skrypt? dla jednej domeny? phhh...

karoldz źle to Relayed ujął.. heh zapewne nie chodziło o totalne wygaśnięcie "na amen".. tylko okres bliski końcowi abo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

com/net/org/info są już chyba na maksa wyśrubowane jeśli chodzi o ceny.. a jeśli będzie jakiś krach, to będzie taki krach, że nikomu żadna domena się do niczego nie przyda (rok 2012? heh)

 

pl-ki to owszem, mogłyby na stałe być po 20-30zł.. choć i tak jest nieźle.. kiedyś były po 200+VAT...

 

podsumowując.. ja osobiście nie widzę sensu, żeby kupować domenę na dłużej niż 3 lata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Żaden z powyższych argumentów nie jest przekonujący.

 

1. Jeśli domenę ma się zamiar utrzymywać przez całe życie albo przez nieokreślenie długi czas - a tak jest w wielu przypadkach - to czemu nie zarejestrować na 10 lat?

 

2. Piszę oczywiście o sytuacji gdy kogoś stać na rejestrację i utrzymanie domeny. Bez przesady Panowie. Czy naprawdę wydatek rzędu 250 zł (a tyle, mniej więcej, kosztuje przedłużenie domen org/com/net na 10 lat) jest wysoki? Czy naprawdę większości osób na to nie stać?

 

3. Czy nie lepiej wydać 250 zł i mieć spokój na 10 lat, niż co 2-3 lata płacić mniej - chociaż w sumie to wyjdzie oczywiście więcej - i jednocześnie zawracać sobie tym głowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Martynka.. zadajesz po raz drugi te same pytania, a my Ci odpowiedzieliśmy. Nie chodzi o to, czy kogoś stać, czy nie.. tylko czy Tobie się nudzi?

Naucz się jednego: lepiej mieć kasę w kieszeni, niż u kogoś innego w kieszeni.. chyba, że to dobrze oprocentowana lokata.. a pochopność w decyzjach nigdy nie służy dobrze. Chcesz, to opłać, co nas to obchodzi? Czekasz na plusy wykupienia domeny na 10 lat? Nie ma takowych.. są plusy wykupienia domeny na 3 lata.. po prostu kup, skoro chcesz.

 

jak dla mnie koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakimi kwotami obracasz, jak w setkach tysiącach zł miesięcznie, to wykupienie domeny na lata ma tylko swoje plusy, niż babranie się z nią co roku/3 lata.

 

Ale dla normalnego użytkownika nie ma sensu wykupywanie domen na więcej niż nawet 2 lata.

Dokładnie tak jak powiedział Sponsi

lepiej mieć kasę w kieszeni, niż u kogoś innego w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie:

Masz dużo kasy - rejestrujesz domenę na xx lat.

Masz nieco mnie pieniędzy - nie mrozisz ich, tylko obracasz nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Martynka ma rację!!! Nawet jak nie masz zbyt dużo kasy bo przecież 200 zł to nie jest dużo to i tak się opłaca zarejestrować domenę na 10 lat, bo raz że dobry kurs dolara a dwa że spokój. A 200 zł nikt nie będzie inwestował chyba że ktoś niespełna rozumu ;) Lepiej przedłużyć na 10 lat i wypić te parenaście piw mniej w danym miesiącu :) Bardzo dobry pomysl Martyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo od razu na 20 lat, a bo to ropa się kończy i dolar będzie kosztował 40 zetylionów (nowa waluta po 4 wojnie światowej) ;)

 

Ludzie, branża IT jest jedną z szybciej się rozwijającą więc inwestowanie w coś dłużej niż na 2 lata jest bez sensu. Za 10 lat będzie już InternetII i być może lokalizacje oparte na czymś innym niż domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

proponuję iść na całość - zarejestrować wszystkie domeny do końca życia ;) albo dłużej! : ) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie ani jednego plusa nie widzę takiej "masowej" rejestracji.

No oprócz jednego - rejestrator ma spokój i nagły zastrzyk gotówki za 10 lat domeny ;)

 

Tylko to po prostu się nie opłaca dla przeciętnego Kowalskiego rejestracja domeny na kilka lat. Lepiej ciągle obracać pieniądzami i liczyć na umocnienie się złotówki, czy ogólnie spadek cen domen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jarek ..bez sensu! na 40-50 lat to jeszcze rozumiem.. ale do końca świata? po co? : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek ..bez sensu! na 40-50 lat to jeszcze rozumiem.. ale do końca świata? po co? : P

 

pocą to się nogi nocą... ;) heh ; p a tak to był tylko <joke> :> Jak na 40 - 1 mld lat :> to dlaczego nie do końca świata ? :> Wtedy to ci nikt nie "ukradnie" domeny ... :) no.. .co :> Jak masz kasiorę to np :) ... heh.. ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do końca świata chyba by było ciężko.. hmm.. ciekawe na jak długo można maksymalnie - bo widziałem oferty na 10 lat.. a np. tak na 600 lat?

 

EDIT:

Dobra, żeby skończyć tę bzdurną dyskusję: Martynka, za 6-8-12 lat, to Ty możesz kompletnie nie być w biznesie - z dwójką dzieci robić w Biedronce na półtora etatu, żeby kredyt mieszkaniowy spłacić z mężem ;) przyszłość odleglejsza niż 3-5 lat jest zbyt mało przewidywalna.. gdy zaczynałem przygodę z netem w 99 to nigdy bym nie myślał, że teraz będę tu gdzie jestem i robił to, co robię.. nawet w 2000-2001-2002, gdy rejestrowałem już pierwsze domeny, te domeny były całkowicie innego profilu, niż te, które rejestruję teraz.. sto razy się zmieniało sto różnych spraw..

 

jak dla mnie dyskusja już naprawdę zakończona :) może temat do zamknięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×