Skocz do zawartości
Nightwalker

[opinia] Rootnode.pl - Konta Shellowe Z Piekła

Polecane posty

Twoja naturalna reakcja bedzie obrona. Z tego co napisales wczesniej masz 300 uzytkownikow, wiec pewnie masz 12 serwerow dedykowanych skoro to takie proste i tanie. Jesli masz 12 serwerow na 300 userow to proponuje zatrudnic nowego admina. A jesli nie masz to dlaczego konto biznes kosztuje 400zl rocznie? Czyzbys mial przebitke 300%? W takim razie obniz cene i wykos konkurencje! W czym problem?

 

 

Ponieważ Administracja, Jakość i Praca kosztuje........

 

To tak samo jak porównywać was czy tak samo insane.pl (bez obrazy ;)) z Profesjonalną firmą: iq czy kei.pl

 

 

Gwarantujecie jakiś uptime, stabilność konta?? Dajecie gwarancje ? ... nie ...

 

Ja rozumie waszą inicjatywę :>

 

Hmm... Ja myślę że przyjdę do was na "chwilkę" i zrobię baaardzo duży load :lol: :lol: I ciekawe czy każdy będzie zadowolony ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 6 miesiecy zdobylem 300 uzytkownikow, ktorzy nie maja na co narzekac, wspieram opensourcowe projekty, mam wlasne serwery, nielimitowane lacza i duzy potencjal.

A shou.pl w tym czasie 700. Dla mnie to żaden argument.

 

Jesli uwazasz ze lepiej inwestowac w serwery dedykowane z ograniczeniami pasma - inwestuj! Rob swoje.

I znowu te frazesy o ograniczeniach. Sam napisałeś, ze płacisz za 100 mbit/s flatrate a zużywasz 15 mbit/s czyli mniej niż 5TB. To po co płacisz za 30TB? Gdzie tu sens?

 

Tylko mi nie mow co jest gorsze, a co lepsze. Sam o ty zadecyduje.

Przecież to Ty zacząłeś głosić że "limity transferu" to nonsens, że limity czegokolwiek to nonsens. Odwracasz kota ogonem? Oczywiście po raz kolejny nie odniosłeś się merytorycznie do jakiegokolwiek mojego argumentu. Nawet wiem dlaczego. :lol:

 

W tym dziale wyrazamy swoje opinie.

O właśnie, właśnie. Przyczyną jest brak kontrargumentów.

 

Nie masz konta na serwerze, w zyciu sie nie zalogowales, nie sprawdziles i nie przetestowales. Twoja opinia jest powierzchowna, wydana nie wiadomo na jakiej podstawie i przez pryzmat wlasnej firmy, serwerow dedykowanych, innych hostingow z limitami i sloganow na temat rownosci uzytkownikow i co jest dla nich lepsze.

W którym miejscu wyraziłem jakąkolwiek opinię o działaniu Twoich serwerów? Prostuję tylko marketingowy bełkot.

 

Wyobrazilismy sobie shella, na ktorym mozesz zrobic wszystko.

Po co sie ograniczac? Bo to nie fair i nierealne? Daj spokoj.

Dla wielu osób "brak limitów" limitów jest kuszacy, ale przyczyny tego stanu rzeczy nalezałoby omówić raczej na forum poświęconym psychologii. Brak limitów nie istnieje, wiesz o tym tak samo dobrze jak ja. Wiesz także, że przy tej samej cenie osoby wykorzystujące bardziej zasoby są sponsorowane przez te, które wykorzystują mniej. Fakt, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Ale to nic nie zmienia.

 

Wbrew temu jakie chyba odniosłeś wrażenie nie odnoszę się krytycznie do samej inicjatywy. Uważam, że jej istnienie jest korzystne dla firm takich jak moja, a dlaczego, to sam się zastanów. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, jaką mam gwarancję że któregoś dnia rootnode nie zniknie z sieci? Nie jesteście firmą, nie macie klientów tylko członków stowarzyszenia. Jak ktoś szuka profesjonalnych rozwiązań nie będzie mógł sobie pozwolić na taką zabawę.

 

I jeśli serwer jest no-limit to prędzej czy później będziecie musieli wprowadzić praktyki rodem z home.pl. Bo jak jarek zrobi load, to morale waszej społeczności drastycznie spadnie. :lol: Ja rozumiem że początek macie kolorowy - istną idyllę, ale nie sądzę by to trwało dalej w ten sposób. Chyba że to jest "no-limit dla grzecznych klientów".

 

Przypomina mi się coś co czytałem niedawno na bodaj onecie. W GB są publiczne toalety za 1 funta. Czyste, bardzo zadbane, dobre warunki. Płacisz funciaka i możesz sikać do woli, ba u nich można nawet grubsze sprawy załatwić! Nikt Cię nie pilnuje, wchodzisz i robisz co chcesz. Pełna improwizacja, całkowity no-limit, super samowolka! Było super, dopóki kilku Polaków nie odkryło, że można z tego zrobić całkiem fajną i czystą noclegownię 1 funt/noc... Czujesz to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... Ja myślę że przyjdę do was na "chwilkę" i zrobię baaardzo duży load ;):lol: I ciekawe czy każdy będzie zadowolony ;f

 

Wbijemy się całą ekipą WHT i serwera nie będzie.... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeśli serwer jest no-limit to prędzej czy później będziecie musieli wprowadzić praktyki rodem z home.pl. Bo jak jarek zrobi load, to morale waszej społeczności drastycznie spadnie. :lol: Ja rozumiem że początek macie kolorowy - istną idyllę, ale nie sądzę by to trwało dalej w ten sposób. Chyba że to jest "no-limit dla grzecznych klientów".

Dokładnie, starczy pewnie jeden user z wielkim forum które zarżnie CAŁY serwer i się skonczą marzenia o "kontach bez limitu". :lol: Xeony xeonami, ale podsystem dyskowy jest na SATA... RAID0 daje dużo przy kopiowaniu dużych plików, przy bazach danych stosunkowo niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

12Gb? torrenty? shell? wszystko full wypas no limit? 12 zł miesięcznie?

 

jedna tylko reakcja, jeśli ktoś potrafi używać mózgu: BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH!

 

można to kupić, dla zabawy.. parametry jak na serwis typu youtube (no, może taki jakiś branżowy, że np. "filmy z komunii")..choć z drugiej strony nic, na czym mi zależy, bym tam nie postawił.. heh

nawet jak na Holandię to jest jakoś mało realne.. może w USA, pamiętając, że to gigantyczny overselling... no i ciekawe co na to US... oni chyba już na te bzdury ze stowarzyszeniami coraz rzadziej dają się nabierać.. heh.. no i nikt nie zagwarantuje, że jak nadejdzie czas przygotowywania do testów gimnazjalnych, to nagle ten super hiper serwer nie przestanie działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dorzucę swoje 0,03 PLN odnośnie jednej rzeczy. ahes, ja naprawdę nie wątpię że użytkownicy rootnode.pl są zadowoleni. Ba, sam też pewnie bym założył konto i za tydzień mógł napisać że chodzi super-extra. Tylko ta idea jest BEZ PRZYSZŁOŚCI. W tym cały sęk. To że za porządny serwer trzeba słono zapłacić, to nie jest zmowa hostingodawców! Takie są warunki rynku, czyli jednym słowem koszt utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbijemy się całą ekipą WHT i serwera nie będzie.... :lol:

 

 

Nie jesteście mi potrzebni ;) eheh... :P Ustawie w pewnym skrypcie wartość "99999999999" w cronie co jedną sekundę i za 5 minut serwera nie będzie :lol: xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, super najlepiej wszyscy wezmy okres testowy i zajedzmy im serwery. Rewelacyjny pomysł panowie. Moze jednak troche powagi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, super najlepiej wszyscy wezmy okres testowy i zajedzmy im serwery. Rewelacyjny pomysł panowie. Moze jednak troche powagi ??

No przecież nie ma limitów... To co... jednak są? Skoro są, to jakie? No właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się zgłaszam. Chodzi o umyślne destrukcyjne działanie?

 

Jak wygram to ja pokazuję/rysuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da sie Crona ustawic na sekundowe odliczanie? ;)

 

Co do oferty rootnode, tlumaczen idei itp. - tak czytam, czytam, czytam i mi sie z czyms kojarzy.. juz wiem! Komunizm! :) Wszyscy w jednej wielkiej komunie, bez limitow, kazdy robi co chce, inni mu pomagaja, wspieraja sie..

 

....

 

Rootnode wspiera, rootnode radzi, rootnode nigdy Cie nie zdradzi.

 

....

 

Jak z historii wiemy, komunizm sie spier... z pierwszym lutego odmowil poslugi. Nie wiem, czy jest sens probowac to samo na serwerach, chocby holenderskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da sie Crona ustawic na sekundowe odliczanie? ;)

 

Nie ma rzeczy do nie zrobienia :>

 

 

Rootnode wspiera, rootnode radzi, rootnode nigdy Cie nie zdradzi.

 

 

ahahha .... no comment :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteście zbyt krytycznie nastawieni ;) Fakt ze jakies limity zawsze sa, ale na konto np. do nauki nadaja sie jak najbardziej :)

 

Z tego co czytam na ich stronie, to składka członkowska to nie 144zł, a 72 ! ^^ Wiec nawet dla biednego licealisty/studenta nie jest to wydatek (chociaz to oznacza ze za miesiac uzywania placimy tylko 6 zł ... ). A skoro nie ma limitów to mozna jedno konto dzielic z znajomymi tak ? Składajac sie z 2 kumplami, to juz tylko 2zł miesiecznie (jedno piwko mniej :)) a mamy shella z portem 100mbit ...

 

Może sam sie skusze ^^ Ciekawe czy mozna negocjowac pojemnosc konta ? ^^ A jesli nie potrzebuje miejsca na torrenta, to wtedy moge je zamienic na dodatkowe GB na ftP ? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składajac sie z 2 kumplami, to juz tylko 2zł miesiecznie (jedno piwko mniej ;)) a mamy shella z portem 100mbit ...

Tak, a składając się z 72 kumplami to tylko 1 zł rocznie.

 

Konta shellowe są przeznaczone jedynie do użytku przez członków Rootnode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był żart ...

 

ale tak czysto teoretycznie skoro Rootnode to społeczność (stowarzyszenie) a nie firma, wiec stwierdzenie członkowie jest chyba troszkę nie na miejscu ? Będąc w firmie dostaje fakturę która świadczy o tym ze jestem ich klientem, a tutaj skoro nie dostaje żadnego potwierdzenia to nawet nie kupując ich konta również mogę korzystać z irc, i ich wiki, wiec stanę się członkiem rootnode prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To był żart ...

 

ale tak czysto teoretycznie skoro Rootnode to społeczność (stowarzyszenie) a nie firma, wiec stwierdzenie członkowie jest chyba troszkę nie na miejscu ? Będąc w firmie dostaje fakturę która świadczy o tym ze jestem ich klientem, a tutaj skoro nie dostaje żadnego potwierdzenia to nawet nie kupując ich konta również mogę korzystać z irc, i ich wiki, wiec stanę się członkiem rootnode prawda ?

Trudno zrozumieć o co Ci chodzi, ale zapewne się mylisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

 

Na wstępnie chciałbym podkreślić że jestem użytkownikiem rootnode.pl. Na kanale podał ktoś link do tego tematu więc postanowiłem poczytać. Jak zacząłem go czytać to mi ręce opadły, niektóre wypowiedzi są na poziomie 10 letnich dzieci. I zarejestrowałem się tylko i wyłącznie żeby się wypowiedzieć w tym temacie, żeby nie było nie jasności.

 

Chciałbym napisać jak ja widzę tą inicjatywę.

 

Wydaje mi się nie którzy ludzie nie zrozumieli czym jest rootnode i patrzą na to nie z tej strony co trzeba. Dla mnie i myślę że nie tylko dla mnie rootnode to społeczność, ludzie których łączy jakiś cel.

 

Gdy mam fajny pomysł, ale niestety nie mam pieniędzy na to żeby kupić serwer i łącze. Co wtedy robię? Wykupuję konto na rootnode i działam. I tutaj widać co oznaczają słowa "bez limitów". Dla mnie słowa "bez limitów " nie oznaczają cyfr: 10 GB , 20 Mbit/s. Dla mnie te słowa powinny brzmieć "bez limitów pomysłów". Siedzę już dosyć długo na kanale i z doświadczenia wiem, że jeśli ktoś ma ciekawy pomysł i czegoś potrzebuje admini nie robią problemów i pomagają zrealizować dany cel.

 

Jeśli chodzi o porównywanie rootnode z komercyjnym kontami. Nie tędy droga. Jeśli ktoś chcę mieć gwarancję, fakturę i nie wiem co tam jeszcze może dać komercyjne konto shellowe to niech wykupi komercyjne konto. Jeśli ktoś chcę dać coś od siebie (chociaż nie jest to wymogiem), chcę brać udział czymś niecodziennym, albo po prostu chcę mieć fajne konto shellowe wybiera rootnode. Proste?

 

Dla mnie wypowiedzi na temat jak to ktoś zarżnie serwer trochę nie przystają. Bo albo będzie to poważny temat albo gadanie o "d**ie Maryny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

acha.. no może i racja.. ale trzeba jakoś to zaznaczyć.. "to nie jest komercyjne konto, kupujesz na własne ryzyko - a raczej wpłącasz składkę członkowską".. bo w ten sposób ludzie mogą myśleć, że wy macie lepszą ofertę niż np. hosteurope.. trochę już widzę o co wam chodzi... tylko my się tutaj wszyscy boimy tego, że te szumne hiper super konta (a wiele już tutaj było obietnic, konfigów z kosmosu, ofert jak za 200zł miesięcznie za 50zł rocznie od dzieciaków z allegro itd. itp.) pewnego razu runą z hiper super hukiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×