Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pakalk

[opinia][konfrontacja] Prohost.pl Starter Vs Insane.pl Biznes Mini

Polecane posty

Witam :P

 

Chcialem sie zapytac, co polecacie wybrac sposrod tych dwu ofert. Pakiet Starter z Prohost.pl czy Biznes Mini z Insane.pl?

 

Wiem - moge sobie przetesotwac :P Chodzi mi o to, ktora z firm jest bardziej godna polecenia. Początkowo skłaniałem się do insane.pl, ale pingi sa na poziomie 50-60ms (jak na bezpłatnym ovh.org), a przy Prohoscie jednak 33-37ms.

 

Przy okazji: Jak z obsluga klienta w obu firmach, stablinoscia serwerow, bezpieczenstwem? Jak w rzeczywistosci zachowuje sie program zwiekszania transferow i pojemnosci na Prohoscie?

 

Nie odsylajcie mnie prosze do topicow - czytalem o Prohoscie i Insane, ale chcialem konfrontacji tych firm/pakietow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak w rzeczywistosci zachowuje sie program zwiekszania transferow i pojemnosci na Prohoscie?

 

Normalnie :P

Tak jak pisze tutaj: http://www.prohost.pl/prohost_powerup.php

 

Ja osobiście mam Plan Medium i jestem bardzo zadowolony :P Dziś dostałem o 2:00 emaila o % obciążonego procka przez moje konto o które prosiłem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął insane.pl - dostęp do Shell dla mnie teraz to podstawa, bo o wiele szybciej i wygodniej mogę zrobić wiele rzeczy :P

A do tego CPanel - nie przepadam ostatnio za nim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam hosting w insane.pl. Od czerwca - jak tylko ruszyl monitoring Fobiego - uptime wynosi 99.349%, downu w sumie bylo 10 godzin i 10 minut. Generalnie polecam Insane.pl. Nie wypowiem sie o Prohost.pl, bo nie mialem stycznosci z ich uslugami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz shella to Insane.pl a jeżeli profesionalnej pomocy technicznej dostępnej 24/7 + mocnego serwera to prohost ;]

 

Coś za coś - sam zdecyduj co jest dla Ciebie ważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji: Jak z obsluga klienta w obu firmach, stablinoscia serwerow, bezpieczenstwem? Jak w rzeczywistosci zachowuje sie program zwiekszania transferow i pojemnosci na Prohoscie?

 

Mail z 1 września:

 

W tym miesiącu nowe limity planów rosnących to:

 

Starter: 650mb/13gb

Medium: 1,3gb/26gb

Platinium: 3,9gb/52gb

Max: 6,5gb/104gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi.

 

Wybralem insane.pl, poniewaz:

-shell

-cena

-nieco wieksze mozliwosci

-panel ;) choc z jakby mniejszymi mozliwosciami, to bez napuszenia ;)

 

Prohost ma lepsze serwery - i ftp sie szybciej laczy i www szybciej dziala (ode mnie), ale nie przewiduje 1000 wejsc dziennie, wiec dla mnie starczy opcja in5.pl

 

W Prohoscie sie na poczatku nie moglem odnalezc - metlik z konfiguracja :P (czemu wylaczone krotkie znaczniki? PHP5 nie wymusza <?php5 .. no ale mniejsza z tym, da sie zaakceptowac ;) tylko w starszych skryptach trzeba sprawdzac, zmieniac..), jakos tak brudno w katalogach :P

 

Oczywiscie to o panelu i balaganie to z przymruzeniem oka ;) Serio przy wyborze zadecydowaly nieco wieksze mozliwosci serwerow Insane i zaspokojenie moich potrzeb przy prawie dwa razy nizszej cenie.

 

Co do ceny: pisalem o Mini, wybralem Promo - wystarczajaca dla mnie obcieta wersja pakietu. Nie chcialem jego konfrontacji, bo to pakiet promocyjny i pewnie przedluzac trzeba bedzie w normalnej cenie ;) (ale to zobaczymy) Jesli Prohost mial tez jakies oferty, to przegapilem ;P

 

Potestuje i sie wypowiem o tych kontach za jakis czas.

 

----

 

Przy okazji publicznie dziekuje adminom za cierpliwosc w okresie testowym ;) Zadawalem tak glupie pytania, ze szkoda gadac :P musialem jakos sprawdzic ich czas reakcji - i tak niedlugo ich meczylem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×