Skocz do zawartości
jarek

Masz Dialog.dsl? Zajrzyj!

Polecane posty

Może się komuś przyda :P

 

Witka, każdy kto pewnie ma ten internet narzeka na pingi rzędu 40-50ms na polskich serverach, co np w moim wypadku na 2mb było po prostu kpiną. Od 3 lat użytkowania tego internetu dowiedziałem się o możliwości przełączenia trybu na 'fast patch' - po przełączeniu na owy tryb pingi teraz mam po 20-25ms.
Fachowcy z DIALOGu uruchamiają każde łącze w trybie interleaved w trosce o większą stabilność łącza, tylko że nie zwracali uwagi na takich jak my - czyli graczy, gdzie dla większości ping 45ms to trochę zbyt wysoki - szczególnie gdy gramy przeciwko ludziom z pingiem 15-20.

Zatem nakłaniam was do pisania na [b]info@dialog.pl [/b]o przełączenie trybu na fast patch, podając dane osobowe właściciela telefonu tj imię, nazwisko, pesel, nr klienta i adres ip łącza.
Pozdrawiam wszystkich;-)

 

 

info z:

http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=66449

 

 

 

pozdrawiam

jarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, ale na gorszej jakości liniach mogą gubić sie pakiety po takiej zmianie.

Jak dla mnie gorzej gra sie z packet lossami niz z pingiem 50 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Dialogu to i tak jest to najlepsza firma z ADSLem w Polsce o zasięgu całego kraju.

 

Niestety jest ale. Połączenie usług dotychczasowych z nowymi ofertami dla Neostradowiczów spowodowało bardzo negatywny skutek dla dotychczasowych stałych klientów Dialogu, takich jak ja :-) Jest to związane z tym że przymusowo przesadzono mnie z Nowoczesnej usługi ADSL via Lan na archaiczną i kłopotliwą platformę SSP (czyli ADSL via PPPoE). Oczywiście od razu straciłem własne IP o czym mi nie mówiono wcześniej i co musiałem wydedukować sam z ich cennika. Najśmieszniejsze jest to że teraz znowu się "wdzwaniam" jak za starych czasów do SDI. A pani w BOK powiedziała ze zabrali mi IP bo się kończy pula adresów?? Mi się nic nie kończyło! Ja już swój IP miałem. Za taką usługę (stałe IP) zażyczono sobie 12 PLN miesieczenie (cena z kosmosu w Niemczech to max 1 Euro).

 

A teraz najśmieszniejsze. Po 5-6 latach korzystania z usług Dialogu zapytałem się Pani "zosi" z BOKu czy mają dla takich stałych klientów jak ja jakąś ofertę? A Pani mi na to: Proponuje naszą promocję "poznaj internet w Dialogu" nie wytrzymałem nerwowo. Mimo wszystko usługa jest jedna z lepszych. To co się dzieje w Neo to dopiero jest jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale też Neostrady, Net24 itd. :P

Większość użytkowników ma włączony na starcie tryb FAST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem brać multimedie :) ale tam są limity w 1 mbps do chyba 25 GB miesięcznie ;/ a robię więcej :> No i wziąłem dialog :) mam jeszcze 20 dni na test xD więc mogę zrezygnować :> No i wkurza mnie tylko to logowanie... Tak jak na modemie... :) No i ze na początku mnie rozłączało co 5 minut.. Ale wystarczyło zrobić Windows Update i już good :)

Albo nowe połączenie sieciowe w panelu sterowania :> i wybrać PPPoE :)

 

A tak to git .... Napisałem do nich żeby mi przełączyli .. Zobaczymy jak to wygląda. Jak będzie gorzej to weźmiemy ich "standart" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za taką usługę (stałe IP) zażyczono sobie 12 PLN miesieczenie (cena z kosmosu w Niemczech to max 1 Euro).

TPSA życzy sobie 150 zł/mies. za dodatkowe 4 IP do internetdsl-a. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko są to IPki z "czystej" puli - nie często spotykane w Polsce. Stałe IP w dialogu jest często zbanowane, gdyż jest z tej samej klasy, co zmienne. Poza tym Internet DSL jest dla trochę innej grupy odbiorców, choć przyznam - nie wiem skąd oni wzięli takie ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DSL (TP) chyba od samego początku skierowany był do Firm, a nie do osób prywatnych... więc poniekąd stąd takie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, to DSL był pierwszą usługą oferowaną przez tp w ramach tej technologii i wtedy był skierowany tylko do bogatszych. Później powstało uproszczenie DSLa - Neostrada i motłoch się przeniósł na neo, a DSL został ukierunkowany dla firm...

 

A tak na marginesie - DSL tp kiedyś staniał? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie - DSL tp kiedyś staniał? :P

Owszem.

Jakieś 2-3 lata temu za DSL1000 płaciło się ~300zł/mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem.

Jakieś 2-3 lata temu za DSL1000 płaciło się ~300zł/mc

 

za 256kb bylo 206zl bodajze :P

 

Pozatym przez pewien czas mieli fajna promocje - dsl 4 dla szkół za poniżej 200zl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś jak domyślnie Netia ustawia łącze? Interleaved czy fast?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze Cię to interesuje, ale w ofercie BitStream Acess jest to tryb Interleaved.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co wiem, to DSL był pierwszą usługą oferowaną przez tp w ramach tej technologii i wtedy był skierowany tylko do bogatszych. Później powstało uproszczenie DSLa - Neostrada i motłoch się przeniósł na neo, a DSL został ukierunkowany dla firm

Było odwrotnie, najpierw była neostrada - 256/64 kosztowało 250 zł brutto. Sprzęt był nieciekawy i wszystko się sypało . opcje były chyba 256, 512, 1024,2048. neostrady 256i 512 miały zmienne ip, te szybsze stałe. W październiku 2002 rozdzielono usługi i powstała neostrada plus oraz internet dsl (wszystkie opcje neostrady miały zmienne ip a dsl-a stałe) w pierwszych neo modemy dsl-a były na ethernecie a logowanie odbywało sie na specjalnej stronie - login.neostrada.pl i za każdym razem trzeba było wpisywać login/hasło. Ludziska rzucili sie na neo z sdi i był problem, bo nie wiadomo było jak przystosowac freesco do tego logowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×