Skocz do zawartości
gpk

Jaki Serwer Wybrać?

Polecane posty

Witam

 

Prosiłbym o pomoc. A mianowicie, zastanawiam sie nad kupnem VPS. Jaką firme byście polecili ?

 

Musi spełniac następujace warunki :

- Możliwość zakładania subdomen.

- możliwość zakładania kont ftp

- możliwość tworzenia aliasow na maile

- możliwość tworzenia kont mailowych

- Limit transferu > 400 GB /msc

- Pojemność > 10 GB

- cena < 200 zł (msc)

 

Dodam , że na serwerze będzie stało ipboard na 500 osób (średnio 50 osób online) oraz jakieś 20 kont www dla użytkowników. (Własnie da taki VPS radę ?)

 

Zastanawiałem sie nad następującymi ofertami :

 

1. https://ssl-id.net/xxl-web.com/vpshosting/v...rver/index.html - opcja vpowerserver30

2. http://ehost.pl/vps.php - opcja VPS L

3. http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Windows-XXL

4. http://hosteasier.com/vps_compare.html - opcja VPS2

 

 

Prosiłbym ewentualnie o inne sugestie

 

z góry dziękuję za pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za taka kase to już mozesz mieć dedyka w ovh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na hosting www to linux only, nie rozśmieszaj tutaj windowsem pls ;)

 

 

Skoro szukasz vpsa/dedyka to możesz zrobić tyle kont ftp/www, baz mysql itp ile serwer wyciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na hosting www to linux only, nie rozśmieszaj tutaj windowsem pls ;)

 

 

Skoro szukasz vpsa/dedyka to możesz zrobić tyle kont ftp/www, baz mysql itp ile serwer wyciągnie.

 

tylko , że ja z linuxa nie bardzo.

 

co prawda jakis cudów ja tam nie potrzebuje robić. tylko postawić forum no i te pare kont. potrzebna jest do tego dobra znajomość linuxa ?

 

no wiem , że mogę zrobić kont tyle ile chce , tylko ile taki serwer wyciągnie ?

 

i którą opcje byście polecili ;) ?

 

z gory dzieki

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie ovh kimsufi a znajomośc sie przyda ;) a jak nie to znajdziesz admina nie problem nawet ja moge być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla ciebie ovh kimsufi a znajomośc sie przyda ;) a jak nie to znajdziesz admina nie problem nawet ja moge być ;)

za ? (pw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz na pw co potrzebujesz dogadamy sie . Ale wczesniej wybierz sobie server jaki chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla ciebie ovh kimsufi a znajomośc sie przyda ;) a jak nie to znajdziesz admina nie problem nawet ja moge być ;)

Tak, tak, >400 GB miesięcznego ruchu hostingowego na Celeronie 2.0 z 256 MB RAM. Chyba, ze to sam download.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde to jest powyzej 400 a mi sie pomyliło ;) myslałem ze poniżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za taka kase to już mozesz mieć dedyka w ovh

...i 4x mniej pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gpk, jasne możesz wybrać windowsa oczywiście jak wiadomo wymagania dla vpsa się podwyszają bo sam system musi zjeść odpowiednio więcej pamięci. Połapiesz 1500 bluescreenów na minute działania serwera ;)

 

Znajdź sobie kumpla co zna się na linuksie i zrobi Ci co chcesz za darmo/tanio.

 

Jeżeli do vpsa jest panel to nie powinno być problemów z użytkowaniem ale według mnie tak czy tak trzeba to skonfigurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym miał coś do linux-a ale to co piszecie na temat windowsa jest mocno przesadzone... juz ponad miesiac działam na serwerze z windowsem i musze wam powiedzieć że bardzo dobrze się spisuje i to przy bardzo dużym obciązeniu którego doświadcza podczas godzin szczytu. Co do pamięci to jak dla mnie jest to nie odczuwalne... ehh a o tych bluescreenach to powiem tak: "bez komentarza" ja jeszcze ani jednego nie miałem i raczej nie będę miał a to co piszesz jest wyssane z palca.

 

 

 

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z Windowsem jest taki, ze kosztuje - W2003 serwer cos kilka tysiecy zl (o ile sie nie myle). A linux z samym wierszem polecen napewno dziala duzo szybciej (szczegolnie na slabszych maszynach) i jest darmowy.

Zreszta robilem kiedys porownanie LAMMP for Debian (3.1) i for Windows (2000); na celeronie 500, 386MB pamieci; roznica w generowaniu stron na `standartowej` konfiguracji byla ogromna. (oczywiscie na + dla Debiana)

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

muchakk, myślałem że nie trzeba pisać z z bluescreenami to żart ( miałem nadzieję że ikonka ";)" wystarczy )

 

Sam zastanów się co będzie lepsze dla gpk, vps/dedyk z windowsem ( musi zapłacić haracz billowi )

Czy darmowy linux z wierszem poleceń praktycznie nie zajmujący nic w pamięci ( zależy od dystrybucji ^^ ale przy +256 nie ma problemu )

Ważne jest to że linux jest OpeNSource jeżeli chcesz zmodyfikować sobie jakieś narzędzie to to robisz a nie musisz szukać innego ( często płatnego ) zammienika oryginalnego programu w windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem żeby windows był tani do prowadzenia hostingu ale ma tez swoje zalety które ja cały czas wykorzystuje ;). To prawda że prawie wszystko jest płatne i to sporo, wiem bo sam musiałem kupic serwer ftp ;/ tylko serwer mail widziałem za darmo i skorzystałem :). Gdyby nie to że ten caly serwer+licencja windowsa i pleska (100domen) zwraca mi się to nigdy bym nie zainwestował w takie coś. teraz jednak jestem zadowolony z zakupu ;) i jak na razie nie miałem żadnych najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×