Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mrc

Leaseweb.com Vs 1paket.com

Polecane posty

Witam,

 

Zastanawiam sie nad wyborem firmy w celu dzierżawy kilku budżetowych maszyn, dlatego prosiłbym o opinie obecnych i byłych klinetów tych firm.

 

Czytalem dużo dobrego na temat 1paket.com, czy jest możliwe dokupienie hardware, jak kształtują się ceny za dodatkowy ram i dyski.

 

Z tresci postów niektórych użytkowników tego forum odniosłem wrażenie, że pracownicy leaseweb robią wszystko aby serwer klienta uległ awarii ;) Jak jest naprawdę, bo z tego co widzę z ich usług korzysta wiele znanych serwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie z obiema firmami więc poniżej trochę informacji.. ;)

 

Leaseweb to moloch z kilkoma datacenter. Póki wszystko działa jest fajnie, ale kiedy jest jakikolwiek problem wymagający interwencji technika typu 50% strat na routerze brzegowym to z podstawowym SLA przy dobrych wiatrach w czasie tygodnia roboczego sprawe załatwisz może w jeden dzień ;). Plusem Lease jest duży wybór sprzętów i możliwość skonstruowania własnej maszyny za pomocą ich buildera. Dodatkowo jeśli serwer nie ma w standarcie APC nie masz możliwości zdalnego rebootowania maszyny nie mówiąc już o uzyskaniu dostępu do jakiegoś rescue mode (trzeba brać Delle z DRACiem) czy automatycznej reinstalacji.. Przy ospałych technikach LeaseWeb to duża wada.. Rzeczywiście czasami dzieją się tam dziwne rzeczy typu porty na switchu przełączające się na half duplex itd. Jeśli nie zamawiasz serwera w wersji express to na jego oddanie do użytku poczekasz na pewno co najmniej kilka dni.

 

1paket to tak naprawdę z tego co wiem dwie osoby - Claudia i Marco, którzy podnajmują miejsce w jakimś datacenter (i techników zapewne też) ale radzą sobie z tym wszystkim bardzo dobrze, często można upolować dobre serwery z łączem unmetered (o niezłej wydajności) za małe pieniadze i dorzucić dodatkowo RAM, kontroler RAID itd bo Marco jest otwarty na negocjacje ;). Do serwera masz panel dzięki któremu szybko zrobisz reboota, włączysz rescue mode, zreinstalujesz system itd. Łacza stabilne. W przypadku padu dysków w serwerze w piątek wieczorem w sobotę rano miałem postawioną nową maszynę gotową do pracy. Serwer od zamówienia jest przeważnie aktywny w ciągu maks. 12 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patryk, dziekuje za naprawde rzeczowe informacje, narazie zdecyduje sie chyba na 1paket.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tutaj sa same z 100mbps

https://www.1paket.com/infoseite/infoseite.html

 

Co do tytulu tematu to oczywiscie, ze 1paket!

 

 

Mialem raz jeden serwer w leaseweb i szybko uciekem, kolezanka tez miala i co? I szybko uciekla...

 

Na 1 paket nie narzekam bo idzie sie dogadac, nie ma tego traktowania jak w wielkich firmach ze nie wiadomo z kim sie gada.

 

Byl raz incydent, ze wyczyscili mi 2 dual xeony, jakis technik sie pomylil no i bylo troche roboty bo 2 na raz do przywrocenia, ale to sie moglo zdarzyc wszedzie. Raz na rok zdarzylo sie 2-3h przerwy sieci, ale teraz juz nie ma.

 

To bardzo dobre rozwiazanie bo daja rescue mode + szybka reinstalka na rescue mode + reboot serwera, wiec praktycznie pisze sie tylko do nich gdy dysk nawali ;)

 

 

EDIT:

 

Co do dokupienia hardware to 59 dolcow SETUP + 10 dolcow za 80GB dysk i 15 dolcow za 160GB, 250GB nie wiem ale zapewne 20 dolcow. Nie wiem jak ceny RAM-u, ale mozna. Gdy zakladasz nowy serwer to ominiesz SETUP gdy zapytasz o serwer z czyms wiecej za doplata. IP dodatkowe sa dosyc drogie bo 5 dolaro miesiecznie. Maksymalnie mozna miec 2 dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na 1paket. Kontakt jest naprawdę bardzo dobry, bez względu na porę dnia. Zamówienie złożyłem około ~20:40 a o godzinie 21:12 miałem już dostęp do pierwszej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×