Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pieto

[vps] I Seriws Z Duza Iloscia Zapytan Sql'owych

Polecane posty

WItam

Zastanawiam sie nad http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XL

i czy wystarczy dla mojego serwsu 200.000 unikalnych / miesiecznie z masa zapytan sqlowych

I czase mocno zjada procka bo odpalam sobie "ciekawe" boty php

 

Traffik miesieczny nie duzy ok 70 GB - bo mam same artykuly

 

Niestety nie stac mnie na calego dedyka ;) chyba ze ktos cos konkretnego zaoferuje za ok ~100 zl

 

CZy dedyk w tej sytuacji jest niezbedny ?

 

Czy te VPs maja jakies ukryte limity ? np w ilosci polaczen bazy lub ...

Czy moga oni dac mi bana za "zbytnie obciazenie serwera" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam

Zastanawiam sie nad http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XL

i czy wystarczy dla mojego serwsu 200.000 unikalnych / miesiecznie z masa zapytan sqlowych

I czase mocno zjada procka bo odpalam sobie "ciekawe" boty php

 

Traffik miesieczny nie duzy ok 70 GB - bo mam same artykuly

 

Niestety nie stac mnie na calego dedyka ;) chyba ze ktos cos konkretnego zaoferuje za ok ~100 zl

 

CZy dedyk w tej sytuacji jest niezbedny ?

 

Czy te VPs maja jakies ukryte limity ? np w ilosci polaczen bazy lub ...

Czy moga oni dac mi bana za "zbytnie obciazenie serwera" ?

Mogą cię zbanować bo to jest dzielony serwer jeżeli wykorzystasz cały ram i zrobisz duże obciążenie to oczywiste. Myśle że ten vps by wystarczył ale zobacz jeszcze XXL. Też mam zamiar też kupić tego XL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Twój portal mocno jedzie po procku to zapomnij o vpsie albo na wstępie otrzymasz banana.

 

Zainteresuj się tanimi dedykami ( netdirect.de - POLECAM i serverbasar.de - jeżeli chodzi o płatności to NIE polecam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogą cię zbanować bo to jest dzielony serwer jeżeli wykorzystasz cały ram i zrobisz duże obciążenie to oczywiste. Myśle że ten vps by wystarczył ale zobacz jeszcze XXL. Też mam zamiar też kupić tego XL.

 

Tak, dzielony jest serwer dedykowany, ale masz gwarantowane zasoby + max. wykorzystanie, więc nie wiem z czego niby ten ban miłaby wynikać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

czy wystarczy dla mojego serwsu 200.000 unikalnych / miesiecznie z masa zapytan sqlowych

I czase mocno zjada procka bo odpalam sobie "ciekawe" boty php

 

Traffik miesieczny nie duzy ok 70 GB - bo mam same artykuly

(...)

 

Jesli artykuly, wiec tresc sie nie zmienia i mozna cachowac cale strony z maksymalnym czasem kopii np. 15 minut. Przy wielu zapytaniach i wielu odslonach cachowanie nawet na minute duzo daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

netdirect.de oferta interesujaca, ale boje sie o bezpieczenstwo, czy oni gwrantuja backupy -chyba nie

 

No ...ale zapewne najnizsza oferta mi nie styknie...

 

 

Czy na hosteurope.de przejscie z VPS na dedyka odbywa sie jakos w miare malo inwazyjnie.. o ile to mozliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy na hosteurope.de przejscie z VPS na dedyka odbywa sie jakos w miare malo inwazyjnie.. o ile to mozliwe ?

 

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pietro, to jest serwer dedykowany - Ty jesteś administratorem i Ty masz robić sobie backupy. Dajmy masz hosting i co serwerownia ma Ci zrobić codziennie backup 200GB danych? Chyba żartujesz , serwerownie najwyżej mogą udostępnić konto pod backup. Czyli konto na które backup będziesz wrzucał Ty lub skrypt.

 

Ja mam serwer w ND i skrypt który automatycznie robi backup i wrzuca na serwer w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×