Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[opinia] Domeny.com Domeny.pl

Polecane posty

tylko że to już dawno przestało być śmieszne... nikt się tym dotychczas nie zainteresował?? przecież ta żenada trwa już ładne parę miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pojawił się pierwszy wyrok:

 

Sygn. akt XVII AmC 265/07

 

WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

Dnia 26 marca 2008r.

Sąd Okręgowy w Warszawie - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

w składzie:

Przewodniczący: SSO Bogdan Gierzyński

Protokolant: asystent sędziego Adam Zaborski

po rozpoznaniu w dniu 26 marca 2008r. w Warszawie na rozprawie

sprawy z powództwa Dariusza Kowalczuka

przeciwko "Domeny.pl" Sp. z o.o. w Krakowie

o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone

 

I. Uznaje za niedozwolone i zakazuje stosowania przez "Domeny.pl" Sp. z o.o. w Krakowie w obrocie z konsumentami postanowień wzorca umowy o treści:

1. "Kwota opłaty za usługę jest wnoszona za cały okres i nie podlega zwrotowi, nawet jeżeli Abonent wcześniej z niej zrezygnuje."

2. "Domeny.pl" sp. z o.o. zastrzega sobie prawo dokonania zmian niniejszego regulaminu. Zmiany te obowiązują od chwili udostępnienia nowej wersji Regulaminu na stronie www.domeny.pl."

 

II. Nakazuje pobranie kasie Sądu Okręgowego w Warszawie od "Domeny.pl" Sp. z o.o. w Krakowie kwotę 600 zł (sześćset złotych) tytułem opłaty stałej od pozwu, od której uiszczenia powód był zwolniony z mocy prawa.

 

III. Zarządza publikację prawomocnego wyroku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym na koszt pozwanego.

 

SSO Bogdan Gierzyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem nowy na WebHostingTalk , no ale myśle że w razie czego pouczycie mnie co i jak.

 

Chciałem opisac moją przygodę z firmą "DOMENY.PL"

 

Rok temu wykupiłem sobie serwer w ich promocji (Prawda jest taka że z serwera korzystałem 7 dni gdyż nie spełnił on moich oczekiwań)

Serwer zarejestrowałem 13 Sierpnia 2007. W Bodajże pazdzierniku musiałem przedłużyć okres abonamentowy (Zostałem zmuszony licznymi groźbami ze strony Domeny.PL sp. Z.O.O tylu "W razie nie dokonania płatności zostanie Pan wpisany do Krajowego Rejestru Dłużników". Dla świętego spokoju zapłaciłem.

 

W grudniu postanowiłem skorzystać z mojego konta , jednak nie pamiętałem już danych. Poprosiłem BOK domeny.pl o przypomnienie moich haseł , I CO? zostałem bezczelnie zignorowany (0 odzewu)

 

Drugi raz o dane poprosiłem chyba w styczniu - tutaj sytuacja sie powtarza.

 

Wreszcie 7 LIPCA otrzymałem fakturę PRO FORMA na kwotę 425 zł 77 gr I nafakturze pogrubionymi literami "PŁATNE DO 14.07.2008" Panowie - zwróćcie uwagę że serwer mam opłacony do 13.08.2008 Wiec jeszcze ponad miesiąc...

 

Ze swojej strony proponuję: Zebrać oszukane w ten sposób osoby i wytoczyć proces Firmie Domeny.pl bo to jest nabijanie ludzi w butelkę. Co więcej,jeszcze w pazdzierniku moja sytuacja finansowa była FATALNA , więc poprosiłem domeny.pl o rozłozenie spłaty na raty - bądź o odstąpienie od umowy (warunkowo) Za kazdym razem otrzymywałem odpowiedź NIE. Panowie tak być nie może!! Czy ktoś przyłączy się do protestu ?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś, co akceptowałeś?

 

Mnie już szlag trafia, jak pod formularzem mam napisane AKCEPTUJĘ CENNIK / AKCEPTUJĘ REGULAMIN (w którym wyraźnie jest napisane, że jego wypełnienie to inaczej zawarcie umowy) i nic - 95% osób ma nadzieję na znalezienie tzw. frajera i że dostaną reklamę za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W grudniu postanowiłem skorzystać z mojego konta , jednak nie pamiętałem już danych. Poprosiłem BOK domeny.pl o przypomnienie moich haseł , I CO? zostałem bezczelnie zignorowany (0 odzewu)
Nic nowego, oni odpisują tylko jak się o numer konta pytasz :P

 

Czy ktoś przyłączy się do protestu ?
Ja bo mam lojalke jeszcze na dwa lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xorg nie mozemy sie dać ;)) Z tego wychodzi ze ja tez mam jeszcze te 2 lata...

 

PARANOJA stary.. tyle powiem/

 

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi u nich zostało jeszcze 122 zł więc nie jest tak źle, nie wiem co zrobię dalej, ale chyba przejdę gdzieś indziej aby mieć już spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Mi u nich zostało jeszcze 122 zł więc nie jest tak źle, nie wiem co zrobię dalej, ale chyba przejdę gdzieś indziej aby mieć już spokój ;)

 

 

domeny nie oddadza dopoki nie oplacisz lojalki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Ddokładnie , kolega RuFik ma racje.

Ja tam zapłącilem teraz znów zeby miec spokoj. Ale Panowie skoro ja traktuje ich poważnie i płace to czemu oni nie traktują poważnie mnie? Nie odpisanie na głupiego maila to jest conajmniej bezczelność gdyż to lezy w ich obowiązkach.

 

Mam jeszcze serwer w NetArt, i tam na kazdego meila odpisuja mi w ciągu NAJPÓŹNIEJ godziny. Dlatego własnie współpracę z NetArt będę kontynuował , a przed firmą DOMENY.PL będę wszystkich ostrzegał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ja tez mam lojalke ;) ale mam gdzies te firme, i im bardzo skuteczne wyperswadowałem to via meil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domeny nie oddadza dopoki nie oplacisz lojalki ;)

No wiem, dlatego napisałęm ze mam u nich "dług" jeszcze 122zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
A opcja na domenę nie jest wyjściem?

 

hmm nie wiem, tylko zeby nie bylo akcje tego typu ze oni przedluza i FV nam wystawia :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc bralem tutaj kilka miesiecy temu domene i mozliwe ze serwer (nie pamietam, bo niczego od nich nie uzywam juz) na dwa lata w jakiej promocji za grosze, i mam do was pytanie po tych dwoch latach znow bede musial to oplacic, ale na kolejne dwa lata? Ile w takim razie to mnie wyniesie? Serwer chyba byl taki sredniej klasy, a domena bodajze .pl.

Do panelu na www nie pamietaj loginu i hasla, napisalem do nich ale pewnie nie pomoga mi, widzac co tutaj psizecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Czesc bralem tutaj kilka miesiecy temu domene i mozliwe ze serwer (nie pamietam, bo niczego od nich nie uzywam juz) na dwa lata w jakiej promocji za grosze, i mam do was pytanie po tych dwoch latach znow bede musial to oplacic, ale na kolejne dwa lata? Ile w takim razie to mnie wyniesie? Serwer chyba byl taki sredniej klasy, a domena bodajze .pl.

Do panelu na www nie pamietaj loginu i hasla, napisalem do nich ale pewnie nie pomoga mi, widzac co tutaj psizecie.

 

daj sobie spokój z tą pseudo firma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
No wiem, ale boje sie, ze zaraz zaczna mi grozic sadem ^^ po 2 latch chyba musze przedluzyc u nich wszystko ;|

 

 

olej ich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem ,ze to szajs nie firma i dlatego zrezygnowal z ich uslug, lecz szkoda ze na 2 lata z gory oplacilem wszystko, a w regulaminie promocji mieli napisane, ze po 2 latach trzeba znow przedluzyc na dwa lata, :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni to w ogole sa dziwini.

Ale teraz napisze wam coś lepszego:P

Pred wcoraj prosiłem ich o dane do mojego serwera:P Załozyli mi drugi serwer hahaa :P

Ne ale wiadomo jacy są to napisałem ze chce dane do MOJEGO serwera bo jeszcze za rok okaze się ze mi za 2 karzą zapłacic haha:P

 

Panowie to jest śmiech na sali:P

 

A za chwile pani z domeny pl odpisała ze to błąd systemu haha:P

 

Normalnie kabaret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byś się nie upomniał to by Ci kazali zapłacić za drugi serwer :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×