Skocz do zawartości
carmamir

Serverbasar. Kilka Pytan...

Polecane posty

Kupilem Root 2600 w serverbasar.de i mam kilka pytan.

 

- Podczas zamowienia podalem nr. faxu, niestety okazalo sie ze jest dzis jakis problem z moja linia (wynajmuje 0845), prawdopodobnie z listu wyczytalem ze dane mam dostac na fax, co teraz ? Poslalem im maila z prosba o wyslanie danych na mail. Wysla ?

 

- Jak sie ma z instalka ? Oni widze instaluja jakis os za darmo, tak ?

 

- Glownie szukam jakiegos serwera startowego dla mojej firmy (strasznie w UK ciezko z serwerami), wiec parametry beda ok, liczy sie dla mnie kontakt w jezyku ang. (system bedzie w ang ?) i ogolnie obsluga systemu.

Klienci nie potrzebuja cPanel itp., ale czy jest mozliwosc stworzenia na nim kont resselereskich ??

 

 

Ogolnie jakie macie wrazenia korzystajac z tego serwera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane dostajesz mailem, za darmo dostajesz goły system Debian lub SUSE, to czy będzie można stworzyć na nim resellera zalezy tylko od Ciebie (instalacja panelu itd). AFAIR za 5 euro mozesz zawsze dokupic u nich Pleska czy innego Confixxa. Support jest dostepny po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dedyk, możesz robić co chcesz - sprzedawać hosting oraz stawiać serwery gry. Jednak by zrobić "typowego" resellera będzie potrzebny Ci jakiś panel ( cpanel/direct admin/swój własny (autorski)

 

Pewnie system będzie po niemiecku, ale zmiana locali to 5minut ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super ;),

 

btw jak szybko aktywuja serwer ? Jakieś pomocne ebooki dla debiana w takim wydaniu macie ? Nigdy nie za wiele dobrych książek :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.howtoforge.com i google ;) i wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie kilka maszyn w serverbasar które zamawiałem było aktywowane w 2-4h od zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszke czasu uplynie zanim ksiazeczka do mnie dotrze :), mieszkam w UK wiec paczuszka z pl ok. 3-4tyg. a ja potrzebuje na teraz.W kazdym razie dziekuje za podpowiedz, ksiazka zamowiona jak i w ksiegarni jak i w kiosku ;)

 

Ogromne dzieki kisiek za linka !! :) Piwko dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche pogooglowalem i znalazłem tą stronę kiedyś naprawdę dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dostalem dostep do swojego konta na fastIT, ale nie wiem jak wejsc na debianka lub cos (mam cos z DNSow, rachunki, traffic, support itp. tylko), jest moze jakas wersja przetlumaczona panelu z FastIT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odezwij sie na gg 6054015 moze cos pomoge ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok. 3-4tyg

To co Ty, na Malwinach mieszkasz czy w Anglii? Ja zamieszkuje w Irlandii i przesylki z Empiku tydzien ida... Takze polecam sie w nim zaopatrywac w ksiazki (zawsze jest jeszcze Merlin). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak długo mi szły 2 paczki ostatnio ;)

 

Ciekawe server nie jest gotowy (w ciągu 1tyg ma być uruchomiony), jednak po delegacji domeny na servery serverbasar dostaje stronę informacyjną, mogę próbować zalogować się przez SSH, cPanelu lub WHM i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×