Skocz do zawartości
gskaruz

Kopia Przyrostowa

Polecane posty

Pytanie mam o kopię przyrostową na serwerze.

 

Obecnie robię tak że zipuję wszystko co mam w public_html do pliku i ściągam go lokalnie.

 

Problem w tym że plik ma 500MB co ciężko się ściąga. Czy da się to jakoś zrobić przyrostowo? Mam dostęp do shella, a backup nadal chcę ściągać do siebie lokalnie, nie na inny serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki masz system?

Jeżeli linux -> linux to rsync?

 

Jeżeli w windowsie to niestety ale nie mam pojęcia bo nie korzystam z niego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dostęp do shella

To wiele daje. Poszukaj pod windows jakiegoś programu, który potrafi robić backup

danych ze zdalnego zasobu dostępnego po sftp. Dawno temu testowałem różne

programy backapujące dla windows i niektóre miały naprawdę niesamowite możliwości,

tworzenie kopii przyrostowej z oznaczaniem wersji to mały pikuś :-).

Z osobistego lenistwa poleciłbym Ci wygodny unison ale pewno do linuksa musisz jeszcze dojrzeć :-)

z drugiej strony on się nie umywa do możliwości, które miały tamte programy.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wiele daje. Poszukaj pod windows jakiegoś programu, który potrafi robić backup

danych ze zdalnego zasobu dostępnego po sftp. Dawno temu testowałem różne

programy backapujące dla windows i niektóre miały naprawdę niesamowite możliwości,

tworzenie kopii przyrostowej z oznaczaniem wersji to mały pikuś :-).

Z osobistego lenistwa poleciłbym Ci wygodny unison ale pewno do linuksa musisz jeszcze dojrzeć :-)

z drugiej strony on się nie umywa do możliwości, które miały tamte programy.

 

Testowałem Cobian Backup ale niestety nie umie zrobić kopii przyrostowej z FTP, zawsze wykonuje pełną kopię (opiera się nie na dacie, ale na atrybucie archiwalnym).

Będę więc musiał poszukać innego programu do backupu.

Do linuxa raczej nie dojrzeję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie mam o kopię przyrostową na serwerze.

 

Obecnie robię tak że zipuję wszystko co mam w public_html do pliku i ściągam go lokalnie.

 

Problem w tym że plik ma 500MB co ciężko się ściąga. Czy da się to jakoś zrobić przyrostowo? Mam dostęp do shella, a backup nadal chcę ściągać do siebie lokalnie, nie na inny serwer.

 

 

rsync, jest duzo windowsowych portow jakas instrukacja np. tu

http://optics.ph.unimelb.edu.au/help/rsync/rsync_pc1.html a rsync lepiej z cygwina (sam autor instrukcji pisze ze u niego sa stare binarki)

 

lub cos takiego http://www.cis.upenn.edu/~bcpierce/unison/index.html, nie uzywalem ale wydaje sie byc tym czego szukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuje takie rozwiązanie:

 

za pomocą rsynca codziennie kopiuje dane z serwera Linux. Następnie robię backup już skopiowanych danych za pomocą Areca Backup (jest sporo innych programów i podobnej funkcjonalności, ten jest darmowy).

 

Rasync pod Window'a najlepiej brać z cygwin'a, bo dostajemy od razu znajome środowisko do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×