Skocz do zawartości
CinkowskiW

Hosting Post-paid.

Polecane posty

Oczywiście jest to czysto teoretyczne założenie, ponieważ firma musiałaby mieć renomę i spore zainteresowanie klientów, aby uzbierać te kilka tysięcy złotych miesięcznie na obracanie pieniędzmi z pre-paid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ofert podobnych co do klienta już jest parę. Generalnie dla wymagających klientów, ale jeszcze chyba żadna nie odniosła spektakularnego sukcesu.

 

Jeśli chodzi o sytuację 1 klient i 2 podstrony w php to nie powinien być problem, ceny należałoby skalkulować tak aby opłacało się to tylko klientom z dużymi serwisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Co myślicie o hostingu za który płaciłby się co miesiąc - za wykorzystany transfer / miejsce / moc obliczeniową. Hosting "dopasowany" do użytkownika - prawie tak jak w Erze :lol:.

 

Co macie za i przeciw :).

W masowym hostingu w Polsce to się napewno nie sprawdzi. Gdybyś miał dostęp do danych jakiejkolwiek firmy hostingowej nt. tego, jaki procent wykupionych zasobów zużywa przeciętny klient to wiedziałbyś, dlaczego.

 

Po prostu cena za 1 GB w cenniku wyglądałaby na kilka razy wyższą niż w przypadku tradycyjnej oferty i nikt by tego nie kupił.

 

W ten sposób możnaby rozliczać się z dużymi klientami, których interesuje rzeczywiste zużycie zasobów i są w stanie zapłacić za to uczciwą cenę i mieć jednocześnie pewność, że nikt im nie podziękuje bo wykorzystują za dużo cpu -- tylko po prostu zapłacą za to wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ten sposób możnaby rozliczać się z dużymi klientami, których interesuje rzeczywiste zużycie zasobów i są w stanie zapłacić za to uczciwą cenę i mieć jednocześnie pewność, że nikt im nie podziękuje bo wykorzystują za dużo cpu -- tylko po prostu zapłacą za to wiecej.
mala poprawka a raczej uzupelnienie

ktorzy maja dynamicznie rozwijajace sie portale i nie wiedza ile zuzyja zasobow

dzieki temu knto bedzie roslo wraz z potrzebami bez bialej strony z napisem "to konto zostalo zawieszone"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Co myślicie o hostingu za który płaciłby się co miesiąc - za wykorzystany transfer / miejsce / moc obliczeniową

Jak najbardziej realne przy podpisaniu umowy na rok :-).

Jeśli bez umowy to np. u mnie, klient płaci abonament roczny ale gdy przekracza miesięczne

limity konto nie jest blokowane a jedynie otrzymuje automatyczne informacje, oraz link

do cennika :-). W jego gestii leży teraz czy ograniczyć zużycie czy spokojnie używać dalej.

A na początku kolejnego miesiąca dostaje FVAT. I płaci bez zająknięcia.

Zdarzył mi się jeden przypadek gdy klient przekroczył miesięczne zasoby transferu o 220%.

Był to jego drugi miesiąc używania konta, zapłacił za rok, nie odezwał się, nie opłacił FVAT.

Korekta, blokada konta, papa. Stracił 10 miesięcy abonamentu, widocznie tak chciał.

Reszta klientów cieszy się, że konto im się nagle nie zablokuje i opłacają dodatkowo zużyte zasoby.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra weźmy przykładowo allegro sou.pl który sprzedawał:

 

za 5zł/rok(4zł netto) 8GB ->

50gr - 1gb ->

5groszy - 100mb ->

 

 

Teraz pytanie kto będzie odważny i za 10groszy rocznie będzie hostował 200mb konto

 

mam tam tylko trzy skrypty

-qlweb

-adder

-miniforum - przemo :(

 

Dodam że oczekuję faktury poleconym w cenie i 24h pomoc 7dni w tygodniu.

 

ps. proszę tego posta czytać z <_<

 

Klienci wolą wierzyć że mogą mieć 200mb za 10groszy niż za 50złotych (tak oceniam na szybko koszta) stąd na rynku u każdego jest overselling.

 

Wspólnie zepsuliśmy tak rynek że przestała się liczyć jakość, a zaczęła cena zwłaszcza w grupie młodzieży i małych firm bo overselling przekroczył już zdrowe granice, nie wspominając już o wartości pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mówimy tu o hostingu, a nie o hostinku 5 zł / rok, bądźmy poważni <_>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tobi ja jestem poważny przecież nawet najwięksi jak home czy ciut mniejsi jak iq.pl robią promocje hosting za 1zł a najgorsze moim zdaniem jest to aby Klientowi pozwolić myśleć że za tyle mu sprzedajemy.

 

albo nazwa.pl domeny regionalna - 0,90 zł

 

Przecież drożej kosztuje ich list z fakturą do mnie czy kilka minut rozmowy z konsultantem (jego czasu pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie promocje nastawione są na dłuższą współpracę z klientem, podczas której odbiją sobie koszty promocji. Zwłaszcza w przypadku domen, często w regulaminie jest zabezpieczenie, że klient zobowiązany jest do przedłużenia umowy po roku, bywały problemy z wydawaniem authinfo itp. Jeśli mamy porównywać zwykły hosting i zaproponowany tutaj hosting za zużycie, to korzystajmy z normalnych, niepromocyjnych stawek poważnych firm.

Przykładowo 10 GB powierzchni + 300 GB transferu w KEI kosztuje 300 zł (obecnie promocja 150 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę że są Klienci jednoroczni a auth teoretycznie nie można odmówić wydania bo regulamin NASK już mówi o bezpłatnym o ile się nie mylę.

 

No i nawet KEI ma pewien stopień oversellingu w przypadku ceny normalnej nie mówiąc o promocyjnej bo taki pakiet ich kosztuje 500-600zł licząc np z infolinią gdzie pokrywają część kosztów rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w pełni jednak odbiegamy od tematu. Ja tylko chcę pokazać, że mówienie o hostingu za 5 zł jest bezcelowe, bo to tak naprawdę nie jest hosting :)

Jeśli już wyliczać, to od normalnych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej to wróćmy do tematu zakładając przykład cen KEI za ile byś sprzedał 10GB wiedząc że dokładnie 9GB będzie wykorzystane a 1GB jest zarezerwowane na poczte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×