Skocz do zawartości
Grupa PFF

Dobra To Teraz Wybieramy Solidny Vps

Polecane posty

Witam,

myślę nad VPS - tyle, że potrzebowałbym pomocy od strony administracyjnej. Chodzi o postawienie całego systemu, a potem jego skonfigurowanie i aktualizacje. Wymagania nie za duże na początek - wysoka niezawodność, a moc - mała - myślę, że 256MB ramu to nad to, procesor - mocny celeron by podołał :rolleyes:

Powierzchnia i transfer - ok. 5gb i 50gb?! Tego rzędu. Oczywiście może być i jak w hosteurope - 10 i 500 :)

 

Czyli co jest dla mnie podstawą:

> obsługa administratorska (jak w provps.pl -> managed vps)

> wysoka stabilność (tutaj provps nic nie mówi o dostepnosci, a hosteurope daje 99,9% gwarantowanego uptime`u)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

koszta koszta koszta... ? czyli ile na miech możesz dać? : )

 

jakby co, to www.provps.pl ..ale nie jest tanio, bo to Polsza, panie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Górna granica 100zł (powiedzmy netto) / miesięcznie. Ale wolałbym startować z niższego pułapu i potem bezproblemowo zwiększać zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to provps uptime bardzo wysoki jak z nimi jestem juz 2 miesiace ani jednego padu nie zauwazylem .A na plan wyżej bedziesz mógł wejsc bez największego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Provps mi sie podoba. Przyznaje! Ale ma przynajmniej kilka wad.

1) na chwile obecna ma tylko jedna lacze i to o przepustowosci 10mbit/s

2) nie ma historii - firma ma kilka miesiecy i trudno cokolwiek o niej powiedziec

3) nie gwarantuje jakiegokolwiek uptime`u - pisza, ze jak bedzie zle, to naprawia w przeciagu X godzin, a potem dolicza ten czas - to znaczy mniej wiecej tyle - kupujesz na miesiac, ale jak dlugo bedziesz ten miesiac wykorzystywal to zalezy od firmy - nie koniecznie miesiac - moze troche wiecej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz admin jest tam cały czas bo wiem o której nie napisze to zawsze odpisuje i reaguje czyli support non stop. A uptime prawie 100 % wieć bez problemu łacze wiem ze będa zwiększać a z tego co pisałem ze wymagasz 50 giga to spokojnie ci wystraczy takie łacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko fajnie - ale na nich mnie nie stac. 100zl za najtanszy pakiet + 100zl za administrowanie + 100zł za backup + 50zl za plesk. DUUUZOO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bierz provps oni i tak bedą zwiększać łacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj ktoś kto posiada VPS w hosteurope.de ? Jesli tak to prosiłbym o informację na PW. Chciałbym się spytać o kilka rzeczy dot. tego dostawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialem zabrac glos w kwestii lacza ( ProVPS.pl). wiekszosc z Was nauczyla sie kupowac "100mbps"( ktore to oczywiscie nie jest gwarantowantym do polskich operatorow laczem..., tylko "sciema marketingowa") do dedykow zagranica i nie moze pojac, ze ktos w PL kupujac lacze moze je kupowac "partiami" tj. miec umowe z oparatorem(operatorami) na dostarczenie lacza pod konkretne zapotrzebowanie. Po co firma ma brac lacze np. 100mbps za ~9-10 tys pln miesiecznie. skoro klienci zuzywaja np. kilka mbps ( za o wiele mniejsza kwote). To jest Polska i mozna tu dobrac lacza na telefon. Dzwoni sie i za chwile ma sie nie 10 a 20 - 30 - 50 - 100 ( lub wiecej, wszystko zalezy od technologii dostarczenia).

 

@Grupa PFF

-Pisalem Tobie na GG, jak sie pytales, ze mamy jedno lacze aktualnie, ale czekamy na decyzje z RIPE o przeznanie AS`a wlasnego i wlasnych adresow PI, wiec liczymy, ze w niedlugim czasie bedziemy mieli lacza zagregowane na BGP.

-Czy ja pisalem Ci, ze awaria bedzie trwala pare h, czy tylko, ze nie gwarantujemy jakiegos konkretnego uptime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szirok spokojnie :rolleyes: Ja to zupełnie bez agresji powiedziałem! :)

 

Dostrzegam GRO zalet waszego rozwiazania:

a) jesteście w Polsce

:) mówicie po polsku i nie ma kwestii jakichkolwiek niedomówień

c) admin jest dostępny i zarabia w złotówkach :)

itp itd.

 

Ale cały czas myślę i analizuję. Stąd potrzeba kontaktu z kimś kto ma VPS w hosteurope.de. Bardzo bym prosił taka osobe o kontakt ze mna na PW. Mam kilka pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szirok spokojnie :rolleyes: Ja to zupełnie bez agresji powiedziałem! :)

 

Ja jestem spokojny :), tylko musze dbac o interesy ProVPS.pl i pewne niedomowienia i drobne przeklamania musze w zarodku stlumic, zeby zly obraz nie wyszedl, bo to tylko z nieuzasadniona szkoda dla firmy sie odbyc moze. Dlatego lepiej od razu wyjasnic.

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, jak juz sie tak bronisz to musze o to zapytac. Dlaczego nie ustalicie uptime`u na poziomie 99,9% (przykladowo) - jak ktos ma ochote to go mierzy (np hyperspin albo host-tracker) i jak bedzie ponizej to jestescie zobowiazanie do czegos... Nie wiem do czego - np 50% upustu na nastepny miesiac?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze, jak juz sie tak bronisz to musze o to zapytac. Dlaczego nie ustalicie uptime`u na poziomie 99,9% (przykladowo) - jak ktos ma ochote to go mierzy (np hyperspin albo host-tracker) i jak bedzie ponizej to jestescie zobowiazanie do czegos... Nie wiem do czego - np 50% upustu na nastepny miesiac?!

 

ProVPS.pl jest na tyle mlode, ze czasu na takie cos nie mielismy. Po prostu koncentrujemy sa nad istotniejszymi dla rozwoju dzialalnosci rzeczami. Nikt o tym nie pomyslal nawet, zzeby takie cos dodac. Jedynie w serwerach dedykowanych sprzedajemy gwarantowane lacze z roznym SLA i rozna oplata z tego tytulu. W ProVPS.pl takze w tym momencie musielibysmy roznicowac klientow, bo dla jedneg takie gwarantowany uptime jest za maly dla innego za duzy i woli placic mniej za mniejszy. Takie rzeczy trzeba przemyslec zanim sie wprowadzi. Zle wprowadzone "dodatki" skutkuja wieloma mailami do BOK`u i strata czasu na wyjasnienia i odpowiadanie. Dlatego byc moze wprowadzimy gwarantowany uptime, ale nie teraz, bo nie mamy tego w planie na najblizszy miesiac/2 mce. Z pewnoscia nadajdzie i czas na to, ale na pewno pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam VPS'a a provps.pl i działa... super :) Narazie uptime 100 %, a VPS w sam raz do różnego rodzaju "zabaw", nauki etc. Nada się także spokojnie na jakieś serwisy, aczkolwiek ze względu na to że sam go konfigurowałem póki co nie odważę się umieścić tam niczego poważnego ;) Do tego mają bardzo przyjemny prościutki panel do tych VPSów który ponoć ciągle się rozwija - przykładowo 1 klik i mamy w pare sekund postawiony od zera wybrany z listy system operacyjny - do nauki administracji jak znalazł :) Reasumując - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja nie potrzebuje go do zabawy. Wręcz przeciwnie - do poważnego przedsięwzięcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że napisałem że ja sie na nim "bawię" żeby nie narażać swojego dedyka na problemy, nie oznacza że te VPS'y są stworzone do zabaw tylko i wyłącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że ja nie potrzebuje go do zabawy. Wręcz przeciwnie - do poważnego przedsięwzięcia!

Z całym szacunkiem, ale VPS podłączony do sieci łączem od jednego providera do poważnych przedsięwzięć się niestety nie nadaje.

 

Witam,myślę nad VPS - tyle, że potrzebowałbym pomocy od strony administracyjnej.

Hm, a może platforma Luna w KEI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do VPSa z Sisco to może być taniej niż w cenniku. Wystarczy że zapytasz o tańszą ofertę pana Artura Pajkerta z tego forum. Powinien coś w dobrej promocji zaproponować. Ewentualnie ich pakiet reseller (też bardzo dobry) albo Faktycznie KEi.pl Luna II

 

W Hosteurope będziesz musiał administrować VPsem samodzielnie. To są świetne maszyny ale dopiero z dobrym adminem. Czyli dojdą koszty admina. A to nie są małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam sie. Trzeba zaplacic za postawienie tego. Ale oni zapewniaja instalacje latek do wszystkich standardowych rzeczy. Wiec jeszcze az tak zle nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zgadzam sie. Trzeba zaplacic za postawienie tego. Ale oni zapewniaja instalacje latek do wszystkich standardowych rzeczy. Wiec jeszcze az tak zle nie jest...

Najpierw szukasz czegoś ze 100% uptimem, a potem chcesz polegać na automatycznych aktualizacjach myśląc, że "jakoś to będzie"? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jaka jest tego logika. Majac wlasny VPS, skonfigurowany pod moje aplikacje, nieprzeciazony, jestem narazony tylko na padniecie sprzetu lub lacza. Przy wielu laczach prowadzacych do serwerowni to drugie moge w zasadzie wykluczyc. A padajace macierze to cwiczy sie wszedzie. W hosteurope reakcja do 4h. Dlugo... Ale jak czesto pada sprzet?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×