Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Freelancer Gatunek Wymierający

Polecane posty

Witam,

 

Ostatnie przykre doświadczenia zmusiły mnie do małej refleksji. Czy w PL już na prawdę nie ma porządnych i uczciwych freelancerów? Wszyscy wyemigrowali za granicę?

 

Jak ja się ucieszyłem, że powstał serwis http://www.zlecenia.przez.net/ a tu proszę dwie moje oferty i 2x zaliczka w plecy :/ Zaliczka <300zł więc nawet nie mam po co na Policję iść bo wiadomo "niska szkodliwość społeczna".

 

Przydałaby się jakaś "czarna lista" osób, firm żeby unikać takich sytuacji w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BOSS... myślę, że są.. kwestia "szczęścia".. heh..

czarna lista pewnie nie wypali - za dużo ludzi, brak danych zapewne by to położył..

 

a co jest do zrobienia?

 

ja nawet nie czuję się godzien nazywać siebie freelancerem.. nie używam Photoshopa i nie kozaczę jakie to mam ambitne pomysły..hehe.. nawet zaliczki biorę tylko minimalne na zwrot kosztów biletów na SKM hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zaliczek nie biore ale to chyba dobry pomysl bo ostatni klient (ktoremu sie nota bene strasznie spieszylo) odpowiada mi na maila ponad tydzien!

 

zeby jeszcze klient wiedzial czego chce...

 

Ostatnie przykre doświadczenia zmusiły mnie do małej refleksji. Czy w PL już na prawdę nie ma porządnych i uczciwych freelancerów? Wszyscy wyemigrowali za granicę?
a moze sie to po prostu nie oplaca?

ci co sa uczciwi i zdolni to wola robic na wlasna reke albo nie maja czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę zaliczkę jedynie po spisaniu umowy lub przynajmniej zabezpieczeniu (symbolicznym,ale zawsze coś) przez transakcje na allegro. Jeśli masz jakieś zlecenie zapraszam na PW albo do zostawienia wiadomości na mojej sekretarce gg: 9988777 :rolleyes:

 

Co do 'lekkiego' podejścia freeLancer'ów, o którym napisałeś to fakt - masa jest takich łepków, którzy albo celowo oszukują, albo przeczytają kurs html+php i już się ogłaszają że wykonają 'profesjonalne systemy CMS' nie wiedząc nawet co to jest. Ale patrząc w 2 stronę, jest także masa niepoważnych zleceniodawców, którzy zlecają jakiś projekt, traci się załóżmy 3 tyg na jego napisanie, a tu szanowny Pan(Pani) znika, i zostajemy bez pieniędzy ze skryptem w ręku, na który zazwyczaj zbyt łatwo nie znajdziemy kupca (dobrze jak do tego czasu jeszcze nie dostanie on/ona skryptu do ręki). Zło zatem leży po obu stronach, dlatego jedynym wyjściem jest spisywanie umów i bardzo dobrze się to sprawdza, a nawet parę razy wyciągnęło mnie z sytuacji gdy zleceniodawca zniknął, ale zazwyczaj sam efekt psychologiczny - przychodzi mu na myśl "może jednak zrezygnuje", ale natychmiast przychodzi kolejna myśl, "a nie, przecież jestem uwiązany umową"....

 

Ja jeszcze do września robie jako freeLancer a później zakładam swoją działalność, więc teraz ostatnie zlecenia FreeLancer'skie jak coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jak biorę zlecenie to tylko przez allegro żeby nie było później problemów o których piszesz BOSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×