Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość McN

Nowy hosting - co potrzebne... HELP

Polecane posty

Gość McN

Witam planuje otworzyć nowy hosting. :-D

 

Dostepne przedmioty to:

konta www,

konta reseller,

konta shoutcast

 

Mam już gotową oferte, zrobioną strone internetową.

 

Mam juz upatrzony serwer dedykowany:

 

Procesor: AMD Sempron 2600

Pamieć RAm: 512MB

Dysk twardy: 80GB

Łącze: 100Mbps

The Planet

 

Oczywiscie to na początek - z czasem rozwoju mocniejsza maszyna lub ich więcej.

 

Na dedyku panel VHCS (na początek a w przyszłośći cPanel).

 

Firma:

I tu jest problem:

Ile czasu trwa prces zakłądania firmy?

Jakie są koszty posiadania firmy?

 

I co mi możecie jeszcze doradzić :) :?: :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co mi możecie jeszcze doradzić

 

nie zakładać ... wystarczy poczytać o sync.pl i się odechciewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co mi możecie jeszcze doradzić

Daruj sobie, bo pakujesz sie w cos, o czym nie masz pojecia.

 

Inna wersja odpowiedzi to "jesli pytasz, to znaczy ze nie powinienes sie za to brac".

 

Widziales kierowce pytajacego "co to jest to okragle przede mna", albo mechanika pytajacego "gdzie jest silnik"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

ehh czyli mówicie ze lepiej dalej siedzieć na resellerach i na lewo:(

 

Widze ze tu na pomoc fachowców nie moge liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oni nie celowo zniechęcają tak tu jest zawsze , jedynym wyjściem dla ciebie byłyby tanie konta shoutcast ale nie wiem czy to tak łatwo da się wykonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

To nie o to chodzi, wystarczy poczytac troche. Ale jesli masz klientow i przychody wieksze niz 1000zl (na pokrycie jednego! pracownika i firme) to mozesz sam probowac.

 

Start od poczatku nie jest prosty, ale jesli start juz masz za soba to moze warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN
oni nie celowo zniechęcają tak tu jest zawsze , jedynym wyjściem dla ciebie byłyby tanie konta shoutcast ale nie wiem czy to tak łatwo da się wykonać

 

Mam już chętnych na shoutcasty za taką cene która starczy na pokrycie nowego serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już chętnych na shoutcasty za taką cene która starczy na pokrycie nowego serwera...

Super, a bierzesz pod uwage, ze wczesniej czy pozniej bedziesz chcial zarabiac na hostingu?

 

Latwo jest oferowac hosting za 20 zl po kosztach - kupujac jakis tani serwer (w layeredtech na przyklad). Ale przy takim poziomie cenowym raczej nie ma szans na jakis zarobek.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jesli masz klientow i przychody wieksze niz 1000zl (na pokrycie jednego! pracownika i firme) to mozesz sam probowac.

 

McN, na przełomie kwietnia i maja ma ruszyć wsparcie z funduszy strukturalnych dla osób nie będących zarejestrowane jako bezrobotne, a zamierzających zarejestrować działalność gospodarczą. Oferowane będą 2 rodzaje wsparcia: jednorazowe dofinansowanie do 75% wartości zakupionych środków trwałych (25% płacisz sam) oraz w ramach tzw. wsparcia pomostowego comiesięczne dofinansowanie kwotą 700 złotych przez okres sześciu miesięcy z opcja przedłużenia o kolejne 6 miesięcy jeśli wyniki nie będą najlepsze.

 

Tak więc do 1000 potrzebujesz już tylko 300

Z drugiej strony, jeśli będziesz musiał opłacić sobie pełny ZUS to 700 złotych raczej Ci zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od formy dzialalnosci i formy opodatkowania

 

w przypadku poczatkujacego hostingu ... podatku nie bedzie ... az do momentu kiedy nie zacznie on przynosic zysku

 

a pozniej to najprawdopodobniej bedzie 19% podatku dochodowego (gdzie jak sama nazwa mowi jest on naliczany od dochodu firmy)

 

nalezy tez pamietac o podatku VAT, podatku od pracownikow (PIT4) oraz ZUSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to jest z tymi podatkami. Ile trzeba płacic ??

 

To pytanie zrzuciło mnie z krzesła.

 

Jednak lepiej nie bierz się za hosting...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN
a jak to jest z tymi podatkami. Ile trzeba płacic ??

 

To pytanie zrzuciło mnie z krzesła.

 

Jednak lepiej nie bierz się za hosting...

 

ehh właśnie chce wyjść z firmy "krzak" na firme "legal" i na tych podatkach w ogule sie nie znam prosze dlatego o popmoc...

 

Jak bym wszystko wiedział bym tu nie pisał :-D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jesteś chociaż osobą pełnoletnią.

 

Poza kosztem założenia firmy, który wielki nie jest, firma to wiele innych kosztów, z których sobie nie zdajesz sprawy.

 

Poczynając od pieczątki, a kończąc na księgowości. Oczywiście możesz księgowość prowadzić sam, ale szybko się przekonasz, że ZUS + księgowość + czas wymagany na prowadzenie tego, to robota, która nie jest warta poniżej 1000 PLN netto na rękę (z ZUS to jakieś 1700 PLN).

 

Jeśli jest jakieś dofinansowanie, to możesz próbować, jednak ja na państwo bym nieliczył, bo pewnie robota papierkowa, by dostać takie dofinansowanie, czy warunki, które musisz spełniać i tak maksymalnie utrudnią uzyskanie dotacji.

 

Co do panelu. VHCS będzie dobre JEDYNIE, gdy znasz się na php i będziesz mógł je poprawić, przejrzeć. Były i są tam błędy. Pewnie też będą. Jednak sam panel bije na głowę CPanel pod względem przyjazności dla użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ich - nei chca sie z toba dzielic po prostu. Biznes jest prosty, kasa łatwa. O zus i reszte bedziesz sie pozniej martwil, zacznij od strny, serwear i sprzedazy kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×