Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bugmenot

Skrypty For

Polecane posty

Gość bugmenot

witam

Chciałbym wiedzieć jak obciążają serwer skrypty for dyskusyjnych.

Jest świetna strona http://www.forummatrix.org/index.php , ale tam nie ma akurat nic o obciążaniu.

Głównie chodzi mi o forum MyBB.

 

Staraj się pisać bez błędów ortograficznych pierwszego stopnia... // shive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AFAIR jednym z najlepiej zoptymalizowanych aplikacji jest pubBB (www.punbb.org). Nie jest to szczegolnie rozbudowana aplikacja forumowa, ale pod typowe forum bez wodotrysków nadaje sie idealnie. Wersja v1.3 punBB jest nadal w fazie tworzenia, a ma wprowadzic troche usprawnien. Do punBB masz tez polski support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

punbb dobre forum dla małych for :) ale do dużych tez :P dużo trzeb doinstalowywać ręcznie... ale jak wejdzie 1.3 to się zmieni podobno :P ja mam smf ale coś mi dziennie żre około 400mb przy jakiś 200 unikach dziennie przy samym forum.... może to boty gogole tak ? :> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno otworzyłem serwis http://laa.pl, gdzie do bólu można testować PunBB w wersji 1.3 (wszelkie nowe poprawki deweloperów są wprowadzane na bieżąco).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

punBB nie zdało u mnie egzaminów na polu moderatorskim, za to SMF jest całkiem przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
punBB nie zdało u mnie egzaminów na polu moderatorskim, za to SMF jest całkiem przyjemne.

 

jest jest... :) i za darmo :) dużo modów :> szybko się automatycznie instaluje (tylko na standard skin :) )

Ale coś nie wierze że mi tak dużo transferu zjada dziennie... to przemo już by chyba mniej zjadał :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bugmenot
punBB jest fajne i lekkie ale ubogie. MyBB ma liczne problemy z kodowaniem polskich znaków. Wg mnie najlepszym kompromisem wydajność <> użyteczność jest wybór SMF

- ubogie jest, zawsze można jednak doinstalowac co nie co, kombajnów nie chce na serwerze.

- z kodowaniem znaków nie mam problemów w MyBB

Teraz musze się zdecydowac albo MyBB albo PunBB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.big-boards.com/ - największe fora w sieci.

 

O dziwo na pierwszy miejscu jest phpBB, ale z samego silnika phpBB chyba już nie wiele tam zostało :P

W pierwszej TOP25 nie ma ani jednego iPB, tylko większość jest vBiulletin

 

 

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony takim zestawieniem...

Ogólnie vBiulletin króluje, a pierwsze iPB jest dopiero na 56 pozycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×