Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Adam Szendzielorz

Popularnosc Ruby On Rails ?

Polecane posty

Gość adamszendzielorz

Witam!

 

Ciekawy jestem jak duza jest popularnosc frameworka Ruby On Rails ? To pytanie kieruje glownie do programistow / klientow hostingowych. Czy trudno jest znalezc hosting RoR ? Czy ktos z Was korzysta ? A moze chcialby korzystac, a nie ma gdzie ? :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko dodatek. Hostingodawcy powinni go traktować jak Imagemagick niby fajne ale da się bez tego żyć. Jeśli już ma być jakiś hosting pod to to jako dodatek a nie danie główne. Nie wiem czy jakaś firma zaryzykuje, bo firmowe strony raczej na tym nie powstają. A amatorów programowania lubi niewielu usługodawców zwykłego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam ktos z forum oferuje hosting z ror, a co do samej popularnosci frameworka - na forum rubyonrails.pl nie ma zbyt wielu zarejestrowanych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamietam ktos z forum oferuje hosting z ror, a co do samej popularnosci frameworka - na forum rubyonrails.pl nie ma zbyt wielu zarejestrowanych ...

Na przykład ja, ale w tej chwili jest to bardziej sztuka dla sztuki. Po pierwsze chętnych nie ma zbyt wielu, po drugie niemal każdemu trzeba pomagać w uruchomieniu jego aplikacji, a po trzecie z moich obserwacji wynika, ze serwisy ror z nieporównanie bardziej zasobożerne od tych w php. Przynajmniej te hostowane u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje w RoR hostuje sie przewaznie na VPSach i dedykach, bo po prostu maja wieksze wymagania cpu/ram + wymagaja (tzn bez tego jest nieprzyjemnie) dostepu przez ssh.

Nie wiem czy jakaś firma zaryzykuje, bo firmowe strony raczej na tym nie powstają

Na zachodzie jest inaczej. Sa hostingi, ktore tylko ror obsluguja, np. http://engineyard.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji wspomnę, że wczoraj obsługa Ruby on Rails na naszych serwerach została znacznie ulepszona. Zapewniamy obecnie obsługę via FastCGI z prawami użytkownika. Szybkość jednego z dużych serwisów na RoR hostowanego u nas można sprawdzić klikając tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RoR czy Django nie służą do stawiania jakiśtam stronek, ale konkretnych serwisów, które wymagają dużego limitu transferu i dobrego łącza bo są to konkretne serwisy o docelowej dużej oglądalności. W porównaniu do PHP są wydajniejsze (przynajmniej Django, które testowałem) bo m.in. kod Pythona kompilowany jest do bytecodu, który jest następnie używany (PHP - kompilowany za każdym żądaniem) + projektu w Django/RoR nie zrobi "programista" na poziomie instalowania Mambo. Ja swoich klientów wysyłam na http://www.webfaction.com/ i wszystko ładnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam zaczynam się uczyć RoR. Robi wrażenie na początek

 

niemal każdemu trzeba pomagać w uruchomieniu jego aplikacji
Zgadza się - a jak jest z PHP? Na początku liczne pytania na temat "Dlaczego moja strona jak na nia klikam 2x nie działa, tylko widzę kod w przeglądarce", "jak zainstalować apache z php" :|

Tak samo jest z RoR - i nic dziwnego - wszystko co nowe jest problematyczne.

 

Miło mi jak zobaczyłem jakoś przed wczoraj, że insane.pl mam ror. Do tego oferta cenowa tańsza niż cal.pl :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoR czy Django nie służą do stawiania jakiśtam stronek, ale konkretnych serwisów, które wymagają dużego limitu transferu i dobrego łącza bo są to konkretne serwisy o docelowej dużej oglądalności. W porównaniu do PHP są wydajniejsze (przynajmniej Django, które testowałem) bo m.in. kod Pythona kompilowany jest do bytecodu, który jest następnie używany (PHP - kompilowany za każdym żądaniem)

 

PHP tez można skompilować do bytecodu, za pomocą zend encodera i optimizera. Ponoć daje wzrost wydajności na poziomie ok. 40%.

 

A jeśli chodzi o hosting z RoR, to wiem, że mój usługodawca http://eapps.com/ oferuje go w każdym planie VPS (od 10$/miesiąc). Nigdy jednak z tego nie korzystałem, więc nie jestem w stanie powiedzieć na ile dobrze to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Ciekawy jestem jak duza jest popularnosc frameworka Ruby On Rails ? To pytanie kieruje glownie do programistow / klientow hostingowych. Czy trudno jest znalezc hosting RoR ? Czy ktos z Was korzysta ? A moze chcialby korzystac, a nie ma gdzie ? :)

pozdr.

Ja wprawdzie wole django ale to niedaleko do RoR :P. Imho pytanie jest źle postawione. Trudno/nietrudno? Nie wiem. Wiem, że w tym pisze się (a dlaczego to już inna historia) na prawdę spore serwisy, jeszcze nie ma takiej masy aby na tym stawiać "stronki" dla klientów. A jak ktoś planuje duży serwis = to ma swoje maszyny, a nie hostingu szuka. Przychylam sie też do opinii @T: nie wiem czemu ale te RoRowe serwisy kurcze ssą na maxa... !?! Wprawdzie mam za mało przykładów, aby tak ogólnie twierdzić, ale te co znam to niestety do najwydajniejszych nie należały. Może to kwestia słabego kodu? Nie będę się w tym temacie sprzeczał bo się na RoR na tyle niestety nie znam.

 

Trochę uszczypliwości: wy te Ruby chcecie na tych PIII upchnąć? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@T: nie wiem czemu ale te RoRowe serwisy kurcze ssą na maxa... !?! Wprawdzie mam za mało przykładów, aby tak ogólnie twierdzić, ale te co znam to niestety do najwydajniejszych nie należały. Może to kwestia słabego kodu? Nie będę się w tym temacie sprzeczał bo się na RoR na tyle niestety nie znam.

Trudno mi powiedzieć, bo nie ja się nim u nas zajmuję, ale zauważyłem np., ze odpalenie samego interpretera zajmuje bardzo długo (kilka sekund) więc użycie via CGI, a nie FastCGI raczej odpada. Możliwe, że RoR pokazuje klase przy dużych i odpowiednio zoptymalizowanych serwisach.

 

 

Sam zaczynam się uczyć RoR. Robi wrażenie na początek

Zgadza się - a jak jest z PHP? Na początku liczne pytania na temat "Dlaczego moja strona jak na nia klikam 2x nie działa, tylko widzę kod w przeglądarce", "jak zainstalować apache z php" :|

Tak samo jest z RoR - i nic dziwnego - wszystko co nowe jest problematyczne.

Wbrew pozorom większość korzystających z PHP używa gotowych skryptów, które są dobrze opisane i radzi sobie sama. :P A ewentualne problemy z którymi się zgłaszają są zazwyczaj banalne do rozwiązania.

 

Miło mi jak zobaczyłem jakoś przed wczoraj, że insane.pl mam ror. Do tego oferta cenowa tańsza niż cal.pl :]

Staramy się. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wprawdzie wole django ale to niedaleko do RoR :P. Imho pytanie jest źle postawione. Trudno/nietrudno?

 

Z mojego punktu widzenia to pytanie jest bardzo dobrze postawione -- nie wiem jak z Ruby, ale sam szukałem w Polsce firm oferujących hosting z Django. Na razie jest ich niewiele, a dodatkowo część z nich nie wie o co chodzi i myślą, że to kwestia wrzucenia gdzieś odpowiedniej biblioteki. Natknąłem się kiedyś na taką sytuację -- znajomy znalazł potencjalnego hostera, firma chwaliła się Django, a kiedy przyszło do testów to okazało się że wszystko działa pod mod_python bez możliwości przeładowania kodu.

 

A jeszcze weselsze są firmy, które -- jak http://home.pl/ -- chwalą się wsparciem dla Pythona i obsługują go przez CGI.

 

Nie wiem. Wiem, że w tym pisze się (a dlaczego to już inna historia) na prawdę spore serwisy, jeszcze nie ma takiej masy aby na tym stawiać "stronki" dla klientów. A jak ktoś planuje duży serwis = to ma swoje maszyny, a nie hostingu szuka.

 

Nie jestem przekonany. Przynajmniej w początkowym okresie prac nad takimi serwisami warto przekazać utrzymanie sprzętu komuś innemu. Zresztą -- daj spokój, w firmie "web 2.0" ktoś miałby ze śrubokrętem biegać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

a ty co, chcesz swoje "web2.0" w django sadzać na hosting? ;D To jest dopiero niepoważne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty co, chcesz swoje "web2.0" w django sadzać na hosting? ;D To jest dopiero niepoważne :P

 

Dlaczego? Jest hosting i hosting, takiego Dreamhosta jakoś ludzie sobie chwalą :P Nie wszystkie serwisy zaczynają z wizją miliona odwiedzin w ciągu tygodnia od startu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam RoR, ale w Django można spokojnie pisać zwykłe strony nie wymagające serwera dedykowanego, jak np jakieś CMSy dla niewielkich firm. Nie został ten framework stworzony tylko dla wybranych wielkich projektów. Ma on po prostu za zadanie przyśpieszyć pisanie stron. Zresztą na zachodzie powstaje w nim coraz więcej stron nie mających wielkiego obciążenia. Przykład:http://hardware4linux.info/. Można by szukać dalej. Moim zdaniem kto pierwszy ten lepszy. W Polsce jest póki co małe zapotrzebowanie na tego typu usługi, ponieważ właśnie nie ma porządnych hostingów które oferowały wsparcie dla Django.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×