Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hostingpotrzebny

Ranking Kont Hostingowych/resellerskich ?

Polecane posty

jeśli już jest coś takiego to bardzo prosze o oświecenie, ale jeśli nie to można by stworzyć

Ranking firm hostingowych gdzie brane by były pod uwage :Uptime (!), cena, pojemność, transfer, php5, możliwości administracji, support w jakich godzinach... itd

Najlepiej żeby przyznawać wagi danemu atrybutowi tak żeby ranking był ruchomy (dla mnie np. najważniejszy jest uptime i chętnie przyznałbym mu 70%, cena to jakieś 15%, możliwości też 15%)

Oczywiście żeby cena była porównywalna to trzba by liczyć np za 1GB...

Wiem, że to nie koncert życzeń, ale czytając same posty można popaść w skrajne emocje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są różne serwisy jak hostranking.pl (zobacz ile jest składowych), problem w tym że oceny ludzi jeżeli np zdarzy się jakiś pad są złośliwe i oceniają na 1 wszystkie składniki.

Uptime jest to kwestia samego systemu bo sprawdzanie raz na godzinę sekunda powoduje godzinę przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim wlasnym i skromnym jak zwykle zdaniem... Biorac pod uwage to jakie firmy sa tam w czolowce to w mych oczach hostranking.pl stanowi zerowe zródło wiarygodnosci. Zamysl samego serwisu byl niby dobry... ale wiadomo, ze uzytkownicy pisza o danej firmie tylko wtedy kiedy jest zle, a nie wtedy kiedy jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim wlasnym i skromnym jak zwykle zdaniem... Biorac pod uwage to jakie firmy sa tam w czolowce to w mych oczach hostranking.pl stanowi zerowe zródło wiarygodnosci.

 

Moze inaczej: nie "jakie" a na podstawie "ilu opinii". Wiekszosc firm ma po jednej, dwie opinie. Trudno uznac taka ilosc za miarodajna.

Sam serwis hostranking.pl zreszta wyglada na nierozwijany ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że hostranking.pl nie jest miarodajny w żadnym stopniu. Po pierwsze jeśli już opinie bierzemy pod uwage to musiałyby być w 1000 sztuk (coś jak imdb.com), a po drugie raczej chodziło mi o dane techniczne/obiektywne. Czyli np. bardzo pasuje mi stabilność serwera home, ale dyskwalifikuje ich brak możliwości założenia maila o tej samej nazwie w różnych domenach (w ramach jednego konta).

Dokładnie tak jak szukamy cyfraka na stronach : matryca x Mpx, obiektyw o jasności x, zoom x, itp

Dlaczego wydaje mi sie ciekawy pomysł? Ponieważ ustalając wagi dla danego atrybutu lista zmieniała by się dynamicznie. Jeśli dla kogoś ważniejszy od uptime 99,5% jest transfer to miałby zupełnie inną listę lub ktoś szuka hostingu tylko z cpanelem itd, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

hostingpotrzebne -> możesz rozwinąć ten pomysł. Może faktycznie jest to alternatywa dla zwykłych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×