Skocz do zawartości
Art_

Webhosting - Dobry Temat ?

Polecane posty

witam. wlasciwie nie wiem jak to napisac i nie wiem tez czy to dobre miejsce ...

 

Chciałbym zapytać czy warto pisać pracę dyplomową ( licencjat )

na temat Webhostingu ? Jest to dość ogólne pojęcie ale

zastanawiam się czy dam rade napisać na ten temat wystarczająco dużo informacji ?

 

Moge opisać niektóre technologie, "trendy na rynku", rozwiązania jakiś firm, własny serwer dedykowany itp.

 

ale czy zdobęde do tego jakąś ciekawą bibliografie ?

( 4 książki to chyba minimum; nie wiem, może znacie jakichś dobrych autorów?)

 

byłbym bardzo wdzięczny za rade ...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że temat jest bardzo ciekawy i sam sie zastanawialem swego czasu nad pisaniem licencjatu nt. webhostingu. Wybralem jednak kwestie piractwa komputerowego i zabezpieczen gier komputerowych przed nielegalnym kopiowaniem i uruchamianiem.

 

Ale szczerze przyznam, ze gdybym mial jeszcze raz pisac prace, webhosting byłby na topie wymyslonych przeze mnie tematow. Temat-rzeka w zasadzie. Masz mnostwo informacji tu na forum, na stronach providerow, mozesz tez sie przyjrzec regulaminom.

 

Zastanow sie na "dzien dobry" jaki aspekt webhostingu chcesz pokazac. Mozesz powiedzmy napisac prace bedaca propozycja wykorzystania serwera dedykowanego do rozwoju malej czy sredniej firmy. (poczta, FTP, strona WWW etc.). Albo mozesz zrobic analize rynku uslug hostingowych w Polsce i wskazac trendy rozwoju oraz swoje sugestie.

 

Nie napisales na jakim kierunku i wydziale studiujesz, oraz na jakiej uczelni. Czy to uczelnia techniczna, czy moze raczej bardziej humanistyczna. Wiadomo ze tu i tu pewne tematy moga przejsc, pewne nie. Daj znac co studiujesz i jak chcesz podejsc do tematu. Moze w ogole od tego zacznijmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artuś: Ty wiesz, że na licencjatach promotorzy kręcą nosem jak praca ma więcej niż 50 stron? Ciężko będzie się zmieścić ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś obrać sobie konkretny temat (stosowane technologie - różnice między większymi firmami a mniejszymi, rozwiązania programistyczne - możliwości administracji serwerami, podejście firmy do Klientów, etc, etc, etc...), a nie opisywać wszystko co się da w kilkudziesięciu zdaniach na każdy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jeszcze nie zdecydowałem o czym bede pisał ...

 

martwie sie o to że nie zdołam skompletować bibliografii ...

 

 

edit : studiuję Informatykę i Ekonometrię ; specjalność Sieci komputerowe i bazy danych :(

dlatego tez na pewno nie bede pisał o kwestiach programistycznych ( bo nie znam sie na tym zbyt dobrze )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał taki temat - jest (dla mnie osobiście) bardzo ciekawy, z bilbligrafią też nie powinno być problemu - wystarczy trochę poszukać. Wiadomo, że najwięcej informacji znajdziesz w sieci, między innymi na wht, ale napewno nie jeden się taki narodził co dobrą książkę o webhositngu spłodził ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

..a potem można komuś sprzedać swoje findings.. jako cenne źródło analizy rynku itd... tylko trza by to rewelacyjnie zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martwie sie o to że nie zdołam skompletować bibliografii ...

 

Bibliografia na licencjacie? Joke? ;-) Ja pisalem prace o rzeczach, o ktorych w Polsce prawie nikt nie pisal, na Zachodzie tez malo. Nikt sie nie czepial tego, ze bibliografia byla w postaci odnosnikow do stron WWW, wprost przeciwnie - zainteresowani raczej z uwaga czytali ;-). Mysle wiec, ze jesli uczelnia nie stosuje megaformalizmow, to nowatorski temat potraktuja pozytywnie i przymkna oko na formalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×