Skocz do zawartości
exe

Problem "kto"

Polecane posty

Mam bardzo ciekawą domenę (jak dla mnie, neutralna 3 literowa rzucająca się :( ). Rok temu sprzedałem ją (brak pieniędzy) ale kupujący powiedział że przeniesie za tydzień za miesiąc i zapomniał.

 

Nic z nią nie robiłem i teraz okres abonamentowy się zakończył i czy mogę opłacić tą domenę i tym samym prawa do niej należą do mnie ? Czy muszę czekać aż wygaśnie i co godzinę sprawdzać czy jest już ogólnie dostępna co się nie uśmiecha mi bo ktoś może ją zgarnąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cesja została wykonana, wszelkie dane przekazane?

Jeżeli dalej Ty jesteś jej właścicielem wg NASK (jeżeli .pl) bo kupiec ją "porzucił" czy nie przeniósł bo bym sobie ją opłącił w ostatniej chwili :(

W końcu kupiec nie będzie posiadał żadnego dowodu jej przedłużenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po sprzedaży domeny, kupujący powinien zadbać o to, aby zrobić cesje tej domeny. Jeśli nadal Ty figurujesz jako jej właściciel to zapewne kupujący nie otrzymał za nią faktury, tym samym jej nie opłacił...

Albo skontakuj się z kupującym i wyjaśnij tą sytuację, albo opłać domenę sam jako jej abonent :( Nie ma sensu czekać aż będzie ogólnie dostępna do rejestracji, bo poprostu ktoś ją zarejestruje - w myśl zasady gdzie się dwóch bije tam trzeci korzysta :(

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że to było rok temu, nie mam zielonego pojęcia nawet kto to :D No cóż, nie mi powinno zależeć na cesji domeny. Więc trzeba opłacić :( Dzięki za rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam bardzo ciekawą domenę (jak dla mnie, neutralna 3 literowa rzucająca się :( ). Rok temu sprzedałem ją (brak pieniędzy) ale kupujący powiedział że przeniesie za tydzień za miesiąc i zapomniał.

 

Nic z nią nie robiłem i teraz okres abonamentowy się zakończył i czy mogę opłacić tą domenę i tym samym prawa do niej należą do mnie ? Czy muszę czekać aż wygaśnie i co godzinę sprawdzać czy jest już ogólnie dostępna co się nie uśmiecha mi bo ktoś może ją zgarnąć ;)

 

1. Byla jakas umowa pisemna lub ustalenia, ktore mozna przywolac (np. mail)? Sprawdz pod jakim warunkiem transacja mogla dojsc do skutku. Zazwyczaj takim warunkiem jest zaplata i do tego czasu, nawet jesli towar "wydano" pozostaje on faktycznie wlasnoscia sprzedajacego.

 

2. Jesli nie spelniono warunkow, o ktorych mowa powyzej - spokojnie odnawiaj domene i dalej z niej korzystaj. Dla wlasnego dobra zarchiwizuj jednak dobrze slady tej nieudanej transakcji - moga sie jeszcze przydac.

 

Czytajac ten watek i wyrazane opinie warto jeszcze zaznaczyc, ze czyjes gapiostwo, przy zalozeniu ze zaplacono, nie jest wystarczajacym powodem do zrobienia kogos na czarno. Takie sprawy mozna w bardzo prosty sposob przegrac (jako sprzedawca) i narazic na dodatkowe koszty. Minimalna uczciwosc nie zaszkodzi :-)

 

koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tą domenę sprzedałem na allegro, zapłacił a ja czekałem kiedy będzie chciał cesję dokonać. Nie doczekałem się no i trudno moja szansa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×