Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Zmiana Dnsow Domeny

Polecane posty

Witam,

 

Nie wiem czy to właściwy dział dla tego problemu. Zmieniłem DNSy domeny na nowy serwer. Mija tydzien a komputer zglupial i nie odswieza ich wogole :( Probowalem juz z ipconfig /flushdns ale to nic nie daje. Na nowa domene moge sie tylko dostac korzystajac np. z przegladarki proxy a to cholernie meczace.

 

Co mozna z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Nie wiem czy to właściwy dział dla tego problemu. Zmieniłem DNSy domeny na nowy serwer. Mija tydzien a komputer zglupial i nie odswieza ich wogole :( Probowalem juz z ipconfig /flushdns ale to nic nie daje. Na nowa domene moge sie tylko dostac korzystajac np. z przegladarki proxy a to cholernie meczace.

 

Co mozna z tym zrobic?

 

Może skorzystaj z innych publicznych dns'ów w swoim komputerze. Może Twoj dostawca ma jakies mega cacheowanie na dnsach.

Próbowałeś ustawiać np. nsy tp? Możesz odpytać bezpośrednio np. dns.task.gda.pl windowsowym odpowiednikiem polecenia host,

nslookup o ile pamiętam.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U znajomowego pomógł już tylko format... ale i tak przydał się bo jego windows wręcz chodził jak chciał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakie masz serwery DNS ustawione w komputerze - sprawdzisz je komenda ipconfig /all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DNS:

83.145.128.4

83.145.128.1

 

Degault server: ns2.tkk.net.pl

83.145.128.4:53

 

 

Ja nie chce formata :( Dopiero co Viste postawilem. Na laptopie ktory na zasadzie ad hoc korzysta z polaczenia stacjonarnego tez nie dziala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DNS:

83.145.128.4

83.145.128.1

 

Degault server: ns2.tkk.net.pl

83.145.128.4:53

Ja nie chce formata :( Dopiero co Viste postawilem. Na laptopie ktory na zasadzie ad hoc korzysta z polaczenia stacjonarnego tez nie dziala :(

 

OK, sprobój ustawić na chwile 153.19.250.100 jako pierwszy dns.

Może podaj nazwę domeny, sprawdzi się czy wogole się rozpropagowała.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.koszalin.org.pl - rozpropagowala sie bo przez proxy wchodze :( wyslalem maila do tkk zeby cache wyczyscili, zobaczymy czy zrobia :(

 

Rzeczywiście mają stare rekordy, inne publiczne serwery mają inne dane.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcza na ile oni mogą mieć cache ustawiony? Zakładając, że oleją mojego porannego maila jestem ciekaw ile sobie jeszcze poczekam :(

 

Neo też ma chyba niezły cache bo na koszalińskich ipkach też stare DNSy widzę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcza na ile oni mogą mieć cache ustawiony? Zakładając, że oleją mojego porannego maila jestem ciekaw ile sobie jeszcze poczekam :(

 

Neo też ma chyba niezły cache bo na koszalińskich ipkach też stare DNSy widzę :/

 

Kiedyś mialem problem z klientem z za Krakowa, ponad 2 tygodnie czekał na propagacje. Zresztą tam regularnie się to zdarzało.

W tej chwili możesz to przeskoczyć jedynie wpisując sobie inne dns'y.

Nie wiem na ile łącze Ci pozwala, ale propobuję sprawdzić inne aktualne dns'y i ustawić te z najniższym pingiem.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×