Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gargamel

Poszukiwania Dedyka Z Freebsd

Polecane posty

Witam

 

Szukam serwera dedykowanego dla czterech serwerow gier (quake 3) oraz malego hostingu www, wymagania minimalne:

- procesor 2GHz

- pamiec 1GB

- hdd 120GB w postaci jednego dysku lub dwoch mniejszych (bez raidu)

- transfer miesieczny 750GB

- system FreeBSD (najlepiej 6.2), przekazuje obsludze sposob zpartycjonowania dysku,

do tego dostaje zainstalowany base system i dostep przez ssh

- pomoc techniczna w jezyku polskim lub angielskim

- ping z polski na poziomie 40-80ms bedzie wystarczajacy

 

Z opcji dodatkowych widzialbym zdalny reboot w postaci naprzyklad interfejsu www lub poprzez technika dostepnego 24/7 oraz monitoring wykorzystanego lacza (wystarczy sama pozostala wielkosc transferu).

 

Obecnie mam AMD2500+ i moc obliczeniowa wykorzystywana jest w 20% (mam tam dwa serwery gier i maly hosting www) wiec mysle ze podane powyzej wymagania minimalne sa w zupelnosci wystarczajace. Hosting www (okolo 40 wirtuali) bedzie w wiekszosci skladal sie ze statycznego kontentu wiec takze nie widze przeciwskazan.

 

Oferty zblizone jakie znalazlem w necie to naprzyklad serwer RS201 na www.puretec.pl niestety pisalem do nich ale nie maja mozliwosci zainstalowania FreeBSD.

 

Inna oferta to naprzyklad serwer Root2800 na www.serverbasar.de niestety na stronie widze ze takze nie oferuja FreeBSD a z tego co zdazylem wyczytac na tym forum to obslugują uzytkownikow tylko w jezyku niemieckim. Ewentualnie moge skorzystac z pomocy tlumacza ale po pierwsze to kosztuje a po drugie ciezko by bylo naprzyklad o 1 w nocy szukac kogos ze znajomoscia niemieckiego.

 

Jesli nie znajde nic innego z FreeBSD pewnie bede zmuszony wziasc cos z ovh.pl naprzyklad Start 100M (lub L+, limit 5Mbps nie jest dla mnie problemem) a moze ktos zna lepsza oferte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH z FreeBSD działa bardzo dobrze (przetestowane kilkanaście razy osobiście ;)). W ServerBasar da się bez problemu wrzucić FreeBSD via rescue mode, ale tutaj pewnie już Buszmen posłuży pomocą :). Można dogadać się z nimi po angielsku na zasadzie "your server have been restart in five minutes".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz do Buszmen'a :)

Dzięki za reklame. ;)

 

Jak bardzo chcesz (i kochasz freeBSD całym sercem [jak wyżej wspomniany Buszmen]) zainstaluje za free. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(i kochasz freeBSD całym sercem [jak wyżej wspomniany Buszmen])

on nie kłamie, on kocha.... mam całą skrzynkę w telefonie smsów

o treści: beliq! cos padło! włączysz rescue?

ja z kobietami tyle nie smsuje co z Buszmenem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on nie kłamie, on kocha.... mam całą skrzynkę w telefonie smsów

o treści: beliq! cos padło! włączysz rescue?

To nie moja wina, lecz serwera. ;)

 

ja z kobietami tyle nie smsuje co z Buszmenem :)

Za to na cześć Twojej Dziewczyny nazwałem serwer 'NAPOLEON'. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

bede wdzięczny za wskazowki jak to zainstalowac zdalnie :) czym w ogole jest ten ich system rescue? niestety ale po niemiecku to moge tylko z translatorem

 

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×