Skocz do zawartości
grykom

Vps Czy Dedyk - Jakie Parametry?

Polecane posty

Może zaczne od tego że nie widziałem że takie forum istnieje - tzn. sama nazwa była mi znana, ale chodzi o fakt, że nikt tutaj nikogo nie dosyła do wyszuiwarki/google tylko podchodzi do każdego indywidujalnie. Tak trzymać :)

 

Moja sytuacja wygląda tak :

Przez bodaj 6 miesięcy byłem posiadaczem resellera na surpasshosting - czas ten wspominam bardzo dobrze, ceny mega niskie jak na możliwości (~50zł za resa 250/2000gb :() serwer stabilny, uptime ~99%. No ale co dobre musi się kiedyś skonczyć - no i się skończyło (pewnego dnia pada serwer - blokują mi konto za domniemane obciążenie, po 5 minutach działania serwer znowu pada - wniosek? Nie moja wina :))

Moje strony to głównie strony rozwyrkowe. Jedna z opisami na gg ma ~5000-8000 uniq dziennie - skrypt mojego autostwa (czy zoptymalizowany? nie mam pojęcia, robiłem jak najlepiej potrafiłem) i kilka/kilkanaście innych, mniejszych (ważne : dużo domen).

Obecnie posiadam VPS w host1.pl (gwaranotwany ram 512, cpu 1500mhz) no i hmm... działa, ale czasem zawiśnie ("za dużo jednoczesnych połączeń do apache"). Dziś np. był też problem z mysql'em - niektóre tabele się wieszały.

Gdyby zostało tak jak jest, to zostałbym na obecnym serwerze, a potem ew. wybrał większy pakiet (1gb, 2500mhz).

Ale stety/niestety...

Kupiłem jeszcze jedną dużą strone około 8000-10000 dziennie unikalnych.

Skrypt mi całkowicie nieznany - jakiś twór, chyba pisany na zlecenie, może dodam, że strona obecnie działa dobrze na pakiecie "extra" w webd.pl - tyle że kiedyś admini webd przenieśli strone na serwer o małym obciążeniu, bo generował za duże obciążenie. Później będę pisał skrypty, ale narazie zostaje w formie takiej jaka jest.

 

Chciałbym to wszystko przenieść na jedną maszynę - nie teraz, nie za tydzień, ale za miesiąc, dwa. Chciałbym jednak sie doradzić czego szukać - czy wystarczy mocny VPS, czy tutaj trzeba dedyka - a jeśli tak, to jakie parametry wchodzą w grę? Wolałbym kupić u pośrednika takiego, który w razie problemów pomógł mi w różnych sprawach. Nie mówie tutaj o jakimś specu za kase, jak w przypadku administratora, lecz kogoś kto służyłby dobrą radą (jeśli oczywiście tacy ludzie jeszcze istnieją :() Nie chce kupować bezpośrednio w niemczech (bo Niemcy mnie głównie ineresują) głównie za sprawą barier językowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu wziął dedyka - przy takiej ilości odsłon zwróci Ci się kilka razy w reklamie, a przynajmniej jesteś sam i nikt nie będzie Ci przymulał.

 

Nie chce kupować bezpośrednio w niemczech (bo Niemcy mnie głównie ineresują) głównie za sprawą barier językowych.

 

Z niemcami spokojnie dogadasz się po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jezeli mimo wszystko przeraza Ciebie bariera jezykowa (angielski/niemiecki) kup u jakiegos dobrego posrednika Polskiego. Chocby www.host1.pl (pod server4u.de jezeli dobrze kojarze) albo innych posrednikow dla Netdirekta, czy Hetznera... Poszukaj na forum innych(w ostatnich 20 tematach znajdziesz pelno ofert, wsrod nich napewno jakas Cie zainteresuje), napewno cos znajdziesz. I VPS bym nie polecal. Strony pewnie beda sie rozwijac, a pozniejsze przenoszenie to problem. Warto miec swoje i dobre, zamiast denerwowac sie, czy Cie nie wywala, lub ktos z share Ci nie przycisnie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tym pośrednikiem chodzi głównie o to, że jestem w tych sprawach dość zielony ;) A dobrze bym się czuł, że z jakąś drobnostką mógłbym się zgłosić do kogoś na GG i nie tyle prosić aby coś zrobił, lecz poradził (nakierował, z biegiem czasu sam to wszytko bym opanował, ale wiadomo jakie są początki), a w przypadku problemów załatwił sprawe z serwerownią.

A na chwilę obecną mam sprecyzowane to, że serwer ma mieć 2GB ramu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja polecam wyzej wspomniane host1.pl z opcja administrowania serweru (placisz 200 wiecej i nieczym wiecej sie nie przejmujesz). Dzisiaj przegladalem w internecie kilka godzin recenzje na ich temta...przeszlosc maja czarna, ale od jakiegos roku praktycznie same superlatywy.... tylko ten server4u jedyny minus....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, to nie jestem aż tak zdesperowany aby płacić za administracje ;) Jestem samoukiem, a chodzi tylko i wyłącznie o to, aby dana osoba nakierowała mnie na daną czynność bazując na swoim doświadczeniu.... Większość wiedzy i tak będę pobierał z tego forum lub z internetu, ale dobrze mieć kogoś kto będzie w jakimś stopniu zaintereowany tym co robię. Wiem jednak, że takie osoby to rzadkość, i nie ukrywam że znaleźć będzie ciężko.

Jeśli chodzi o host1.pl to tak jak napisałem mam tam VPS'a - na jakość usług narzekać nie mogę, za to przy ew. supporcie chciałbym jednak czegoś lepszego.

Nie orientuje się jeszcze w specyfikacjach i możliwościach danego sprzętu, ale czy zestaw ~1x2500mhz i 2gb ramu byłby odpowiedni? Czy procesor pełni tutaj jakąs ważną rolę, czy można złożyć coś na tanim sempronie i po prostu dokupić ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tak: napisz w dziale prosby, ze szukasz dedyka od jakiejs zaufanej osoby. Posypia sie propozycje, sprawdzisz folio i masz ;) Na pytanie Ci niestety nie odpowiem, sam ucze sie obliczac te motywy jeszcze... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta byłaby idealna, gdyby nie możliwość dołożenia ramu (1GB to chyba za mało).

Szukam czegoś takiego:

 

Athlon 64 3000+ (albo podobny)

2GB RAM

Na serwerowych dyskach sie nie znam, ale pojemność nie musi być duża

Confixx z domenami b/o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×