Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

Plyta Glowna Na Socket 604 I Inne Pytania

Polecane posty

Witam,

 

Mam takie pytanie. Troche retoryczne, ale mimo wszystko chce potwierdzenia :P

 

Czy plyta glowna z socket 604 obsluzy procesor socket 603? To jest roznica niby tylko 1 pina (1 nozki na procku)...

Z jednej strony, skoro jest roznica socketow, wiec zrozumiale jest, ze nie bedzei wspolgrac z procesorami wstecz, ale z drugiej strony to wiedzialem plyty glowne, ktore mialy w opisie, ze wspolgraja z obydwoma gniazdami procesorow....

 

 

Inne pytanie - czy faktycznie oplaca sie inwestowac w pamieci ECC?

 

 

A tak w ogole - slyszalem takze, ze mozna przerobic radiatory (ogolnie chlodzenie) z innego popularnego socketu na to, aby chodzilo i pasowalo pod s604? Ktos cos o tym wie i moze mi poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy pin w Sockecie604 to tak zwany "dummy pin" dlatego procki na 603, jeśli tylko są obsługiwane bez problemu bedą działać w płycie z 604-ką. Pamięć z ECC do szanującego się serwera jest rzeczą wysoce zalecaną :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, a ja sie dowiedzialem teraz czegos takiego:

fizycznie pasuja, ale malo ktora plyta socket 604 obsluguje procesory wykonane w procesie 0.18 mikrona

(to te ktore maja tylko 256 kb cache L2)

Czyli jaki jest werdykt ?

 

 

A tak w ogole pamieci ECC sa tansze od normalnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kości dobrze sprawdź zanim je zakupisz. Zdarza się ze nie działają z daną platformą a powinny. Ostatnia przygoda Kingstona i IBM dała mi przykre doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do chlodzenia to co powiecie na to:

 

http://www.nanosys1.com/fan-cm-dp4-6i51.html - tu jest napisane "Cooler Master Socket 423 (P4) & 603 (Xeon) Heatsink and Fan", wiec z tego wynika, ze pasuje takze pod s423. Na Allegro sa 3 sztuki takich coolerow pod s423, na jednej z aukcji ( http://www.allegro.pl/item182656130_zmiana...2_box_krak.html ) jest napisane, ze takze pasuje pod socket A :] a Tych chlodziarek jest duzo do kupienia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×