Skocz do zawartości
Szewczenko

Poszukuje Serwera Dedykowanego

Polecane posty

Witam serdecznie!

 

Dziś przeglądałem ofert różnych serwerów dedykowanych mogących sprostać moim wymaganiom, kilka ofert znalazłem, ale chciałbym poznać Państwa (jako ekspertów w tej dziedzinie) odpowiednio ukształtowane z biegiem czasu opinię. Otóż jestem właścicielem jednego serwisu, który aktualnie ma około 10.000 Unikalnych Użytkowników na jeden dzień. Już ciężko znaleźć odpowiednią ofertę na utrzymanie tego serwisu (oczywiście mowa o normalnych rozwiązaniach hostingowych). Dlatego też postanowiłem rozejrzeć się za jakimś serwerem dedykowanych, ponieważ do końca czerwca planuje wypuścić jeszcze 2-3 serwisy, na których odpowiednio planuję ruch na poziomie: 20.000 UU, 50.000 UU i 20.000 UU na jeden dzień. Tutaj nasuwa się moje pierwsze pytanie. Czy jeden serwer dedykowany sprosta pociągnąć te 4 serwisy jednocześnie? Oczywiście jest to zależne co danych użytkownik będzie w danym momencie robił, ale na pewno każdy z serwisów będzie miał autorski CMS, więc zapytania do MySQL itp.

 

Dziś przeglądając oferty natrafiłem między innymi na serwer dedykowany firmy OVH.pl – KIMSUFI. Cena miesięczna to 132,98 PLN. Były także oferty niemieckich serwerowni. Cena jaka wchodzi w grę to około 1000-1600 PLN na 1 rok. Na chwilę obecną nie mogę na to poświęcić większej sumy pieniężnej. Chcę także aby serwer był niezawodny przez cały rok (UPTIME na poziomie 99,9%), szybki i co najważniejsze na szybkim łączu.

 

Chciałbym również poznać opinię, czy polecona przez Państwa oferta będzie zdolna pociągnąć te serwisy oraz jaką opinią cieszy się dany hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko trudno będzie zamknąć się w takich pieniądzach żeby utrzymać serwisy z taką oglądalnością... Jeszcze wszystko zależy od tego jak te skrypty będą napisane i ile serwera będą zjadać, ile zapytań wysyłać do bazy itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Kimsufi w OVH raczej zapomnij. Powód: przepustowość łącza 1 Mb/s. Przy takim ruchu zatka się szybciej niż zdążysz przeczytać to zdanie. Moim zdaniem poszukaj lepiej oferty, gdzie masz łącze 100 Mb/s i określony limit transferu.

 

Swoją drogą to dziwne, że przy takiej oglądalności nie stać Cię na lepszy hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą to dziwne, że przy takiej oglądalności nie stać Cię na lepszy hosting.

No właśnie - przecież przy takim ruchu to już z łatwością można złapać jakieś pieniądze z reklam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm w cenie '83-133 zł' miesięcznie [ jak sie domyślam jeszcze brutto ] , ciezko Ci bedzie cokolwiek kupić co by wytrzymało taki ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szewczenko: nie ma szans - skoro masz takie serwisy to spokojnie możesz wstawić chociażby głupie adsense i zarobić wystarczająco, żeby porządny serwer zwrócił się dwukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno o serwer dedykowany w takiej cenie, a co dopiero mówić o dobrym serwerze który utrzyma duży ruch - powiedz dlaczego nie możesz wykorzystać tego ruchu na zarobienie większej ilości pieniędzy na serwer ? Nie dosyć że kupił byś coś godnego uwagi to jeszcze zostawało by Ci sporo w kieszeni co miesiąc.

 

Jak byś miał na to przynajmniej 200 zł miesięcznie, to mógłbym polecić Ci HETZNER.DE ale pewnie i tak odstraszyła by Cię opłata instalacyjna. Jak tak poskakałem po znanych mi ofertach to nie trafiłem na nic ciekawego co zamknęło by się w Twoich przedziałach cenowych.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę, aby serwisy pozostały bez znaczących reklam, które odstraszają użytkowników. Wchodząc np. na o2.pl niekiedy nie można się wybić z reklam, żeby dojść do treści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przeczytałeś chociaż co napisałem? Czy google adsense jest inwazyjne? Kto ci każe wstawiać 10 popupów z reklamami flash?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×