Skocz do zawartości
marczak

[darmowe] Fora Phpbb By Przemo

Polecane posty

www.i-fora.info

Stworzyłem ten hosting z myślą o użytkownikach. Nie jest on stworzony dla zarobku i jest całkowicie DARMOWY.

Rejestrując konto u nas dostajesz :

+Forum phpbb by przemo najnowsze z kilkadziesiąt stylami w 3 sekundy!

+Subdomene do forum nazwa.i-fora.info

+Nielimitowany transfer danych!

+Nielimitowana wielkość bazy danych!

+Szybką pomoc techniczną (do 24h nawet w soboty i niedziele)

+UpTime ponad 99% gwarantowany! (W wyjątkach może być niższy gdy jest dodawany dysk itp)

+Szybkość generowania forum to poniżej 0,35 sekundy to nawet nie jest 1 s !! Nigdzie tak szybkiego serwera nie znajdziesz!

 

Zapraszamy!!

Administracja serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę forów i to polegnie, mogę się założyć. Zawsze na początku jest pięknie, ale PRZEMO to maszynka do montowania padów sprzętu. Nawet serwisy tego typu na czystym phpBB przy 2000-3000 tys. forów wykładają dobre maszyny na łopatki. Bez odpowiedniego zaplecza serwerowego i kapitału z tego typu projektami nie warto startować - co ciekawe masa z nich próbuje działać na zwykłym hostingu nie myśląc nawet o serwerze dedykowanym. Tak czy owak - powodzenia... Ja bym wywalił ten temat - ale nie wiem co na to inni...

 

ps.

Nie jest on stworzony dla zarobku

Aha, czyli reklam też rozumiem nie będziesz wstawiać.

 

UpTime ponad 99% gwarantowany!

Ciekawe na jak długo...

 

Szybkość generowania forum to poniżej 0,35 sekundy to nawet nie jest 1 s !! Nigdzie tak szybkiego serwera nie znajdziesz!

j.w.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh ile to juz takich stron powstalo .... i zazwyczaj po miesiacu wszytko oFF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, po dwóch, trzech miesiącach wszystko off. Najpierw właściciel będzie żyć złudną nadzieją, ze jakiś admin mu zoptymalizuje serwer tak, że będzie to jakoś chodzić... może i będzie, ale w następnym miesiącu będzie sobie włosy z głowy wyrywać, że load wynosi ~40 i wszystko szlag trafia... Do tego trzeba mieć naprawdę łeb i wiedzieć o co w tym biega, a nie na ślepo robić wszystko, aby potem (bo oczywiście jakżeby inaczej) serwis przynosił zyski... Cóż, ja mu daje 3 miesiące. Pozdrawiam.

 

 

 

// edit

 

max 2 miesiące, wiem co to za serwer i co na nim dokładnie stoi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki serwis aby działał i zarabiał pieniadze (chociaz na siebie) musi:

- byc __mocno__ zoptymalizowany, i nie mówię tu i zmianie kilku parametrów w apaczu czy my.ini;) Chodzi o to, jak dla niego będzie zbudowany system.

- Rodzielac zadania na kilka maszyn - serwer SQL, www, backup

- zrezygnowac z cudów na kiju, jakim bez watpienia jest przemo

- najlepiej maksymalnie odciazyc skrypt - jesli jest to np. phpbb - powywalac WSZYSTKO co tylko sie da;)

- najlepiej postawic to na jakims własnym skrypcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę że i-fora.info bierze ze mnie przykład

http://i-fora.info/katalog/ twój

http://xad.pl/katalog/ mój :)

 

Bomba :)

 

Zapytania do Mysql nie są cachowane - respect :) ciekawe ile pociągnie. Hmm ja już prowadzę 6 miesięcy xad.pl i mogę powiedzieć że jest to ciężki serwis. Teksty typu nie jest dla zarobku zostaw dla siebie bo na forach widzę adsens więc zaprzeczasz sam sobie :)

 

Forum pomocy tylko dla zarejestrowanych :) oryginalność jest w cenie :D

 

+Szybkość generowania forum to poniżej 0,35 sekundy to nawet nie jest 1 s !! Nigdzie tak szybkiego serwera nie znajdziesz!

 

Poczekamy zobaczymy :)

 

Z twojej "oferty" widzę że jesteś chorym optymistą - też na początku taki byłem

Życzę ci tylko mało stresów i zawiedzionych nadziei w ten serwis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I do tego trzeba mieć ok 1000zł, ambitny pomysł i samozaparcie... A przecież w tych czasach ludzie lecą tylko na kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I do tego trzeba mieć ok 1000zł, ambitny pomysł i samozaparcie...

 

Dokładnie :) dwie ostatnie cechy są najbardziej potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... po nastepne pomojemu zaduzo takich stron powstaje taki skrypt scignac to nie problem. Sam kiedys myslalem o takich cudach ale stwierdzilem ze zaduzo pracy ?

 

Po kilku chwilach bede musial siedziec i patrzec czy mi serwer nie wybuchnie <lol> bo oczywiscie php By Przemo ma to do siebie (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po kilku chwilach bede musial siedziec i patrzec czy mi serwer nie wybuchnie <lol> bo oczywiscie php By Przemo ma to do siebie (:

 

php By przemo nie "ma tego do siebie" że "serwer wybucha" - przemo to zbiór kiepsko napisanych skryptów, + masa dodatkowych tabel i rekordów do bazy danych - odciążone i zoptymalizowane może działać przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po kilku chwilach bede musial siedziec i patrzec czy mi serwer nie wybuchnie <lol> bo oczywiscie php By Przemo ma to do siebie (:

 

jeszcze mi nie wybuchł :) Ale co jakiś czas coś się zepsuje, na to nie ma siły :) Jak mówiłem jest to ciężki serwis, mi sprawia on przyjemność i jakoś nie cierpie z tego powodu - nerwy oczywiście są :).

 

Co do tego że wiele takich serwisów powstaje to prawda, ale w 90% te serwisy są stawiane na zwykłych hostingach więc wcześniej czy później nie będą albo wiedzieli co zrobić jak zablokują stronę, albo sprzedadzą na allegro co raczej jest pewne ;)

 

I do czego zmierzam osoby które prowadzą te serwisy w większości nie rozumieją że trzeba ten skrypt modyfikować i ulepszać, ale jak wiadomo skrypt przemo to rzecz święta :)

 

Mi osobiście się podoba serwis, ale trzeba na niego min. 1 godzinkę dziennie poświęcić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przecież w tych czasach ludzie lecą tylko na kase.

 

I kto to mowi, heh.

 

Darmowe fora zachęcają głównie dzieciarnię, która ma blade pojęcie o tym, co robi i z ktorej jest mały pożytek ;) Cięzko na czymś takim zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wam tylko kasa w głowie :) Nie ma z tego jakiś zarobków, ale raczej ja xad.pl prowadzę dla przyjemności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że aby prowadzić coś tylko dla przyjemności i satysfakcji - musisz mieć za co to utrzymać. Chyba że ktoś Ci daje pieniądze za nic...

 

Ale warto mieć jakiś serwis który daje satysfakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale warto mieć jakiś serwis który daje satysfakcję.

 

Dokładnie :) narazie mam za co utrzymać serwis, a to najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, aby coś osiągnąć trzeba w to zainwestować.

 

Moje forum przez 2 lata nie było w stanie siebie utrzymać, ale małymi kroczkami wszystko nabrało kolorów.

Zresztą takim forom na darmowych serwisach wiele dobrego nie można wróżyć - nawet backup bazy nie można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tym bywa - spore forum może być reklamą dla serwisu, wydanie bazy danych = utrata serwisu = ew. brak wyświetlanych reklam != zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wykrecaja się że "jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ serwisy typu onet.pl też nie udostępniają baz swoim userom, mającym u nich blogi itp" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie udostępniam bazy. Zakładając forum zgadzasz się z regulaminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - szkoda czasu zajmować się każdym użytkownikiem i udostępniać na każde wezwanie bazę danych :/

Dlatego uważam, że takie darmowe fora są dobra, dla wąskiego grona znajomych i nie ma sensu ich reklamować w internecie, ponieważ prędzej, czy później będziemy żałować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze zawsze mozna jakis parser napisac, hasel sie nie da przeniesc ale wiadomosci jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×